Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam ekipy do kompleksowego remontu mieszkania w krakowskiej kamienicy (począwszy od wymiany tynków, wylewek, instalacji, montaż kominka po "zwykłe" malowanie ułożenie płytek i podłóg...) Znacie może takich magików co tym się zajmą w całości?

tel. 608 516 701

Edytowane przez Mantojfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdaję sobie sprawę, że firma ze śląska, ale kogoś może podkusić, więc wolę ostrzec:

 

CZARNA LISTA

 

Adamex Adam Kaczmarek

41-933 Bytom, ul. Skwer Osiedlowy 3

NIP 626-159-16-93

 

Dane kontaktowe

tel. +48507034638

tel. +48322800928

[email protected]

[email protected]

 

Nick na allegro: adamex75

 

Pan Kaczmarek to OSZUST i KRĘTACZ!!!!

Umowa na montaż drzwi gerdy spisana w drugim tygodniu września. Drzwi miały być po 14 dniach (przy podpisaniu umowy, ustalony termin montażu). Wpłacona zaliczka.

Po dwóch tygodniach Pan Adam zadzwonił, że nie dostał drzwi i przesunął montaż o kolejny tydzień.Jako, że jestem cierpliwym inwestorem nie robiłem z tego tytułu żadnych problemów. Dzień przed montażem mieliśmy się zdzwonić w celu potwierdzenia montaż i dogadania konkretnej godziny.

W 3 tygodniu Pan Kaczmarek zadzwonił, że drzwi ma na magazynie, ale nie wyrobi się z montażem, ponieważ ma strasznie napięty terminarz i odezwie się początkiem 4 tygodnia.

W 4 tygodniu, telefony w firmie Adamex milczały. Komórka wyłączona (jak się okazuje to standard), a stacjonarnego nikt nigdy nie odbiera. Zacząłem się delikatnie niepokoić. Wysłałem ponaglającego smsa.

W piątym tygodniu Pan Adam wreszcie oddzwonił (wymówka - byłem za granicą). Zaproponował montaż za 3 dni, na co przystaliśmy (zaczęło nam się delikatnie spieszyć). W dniu montażu (podkreślę końcówka 5 tygodnia od zamówienia, prawie 3 tygodnie drzwi na magazynie) Pan Kaczmarek zadzwonił, że nie przyjedzie, gdyż drzwi które posiada na magazynie to "80" a nie zamówione przez nas "90".

Ta rozmowa nie była już taka miła. Padło kilka ostrych zdań. Pan Adam zobowiązał się jak najszybciej wymienić drzwi na zgodne z zamówieniem. (miał to załatwić "od ręki").

W 6 tygodniu wreszcie doczekałem się telefonu, że drzwi są, ale montaż za kolejny tydzień w dodatku dzień przed świętem zmarłych.(LISTOPAD!!!). Nie zgodziłem się na takie rozwiązanie. Zażądałem montażu w biegnącym tygodniu.

Pan Kaczmarek po zastanowieniu zaproponował sobotę (prawie 7 tydzień od zamówienia!!) okolice godziny 12 (południe) na co przystaliśmy.

W sobotę zadzwonił przed południem potwierdzając montaż!!!. Czekaliśmy cierpliwie, marnując całą sobotę (nie mieszkamy na budowie).

Pan Adam Kaczmarek wyłączył telefon i oczywiście się nie zjawił. Szczyt bezczelności w taki sposób wystawić inwestora.

 

Od soboty nie odbiera telefonu ani nie raczył się skontaktować żeby przeprosić.

 

Ostrzegam wszystkim przed tym OSZUSTEM.

Nie WARTO podejmować współpracy z tą firmą i tym człowiekiem. Wpłacicie zaliczkę i nie będziecie mogli doprosić się o montaż.

Szczyt bezczelności i krętactwa

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!!!

 

CZARNA LISTA

Adamex Adam Kaczmarek

41-933 Bytom, ul. Skwer Osiedlowy 3

NIP 626-159-16-93

Dane kontaktowe

tel. +48507034638

tel. +48322800928

[email protected]

[email protected]

Nick na allegro: adamex75

 

EDIT:

W dniu publikacji posta (może zwykły przypadek), pan Kaczmarek łaskaw był poinformować mnie, że ekipa montażowa jest 15 minut od budowy i chcą montować drzwi.

Nie lubię być zaskakiwany takimi sytuacjami, ale ważne że w końcu doszło do montażu.

Niesmak jednak pozostał. Drzwi zamontowane w 8 tygodniu od zamówienia.

Ekipa z gerdy też opowiedziała kilka historii o panu Adamie.

(dowiedziałem się też, że w sobotę nawet nie mieli dyspozycji przyjazdu do mnie).

Czyli Pan Kaczmarek potwierdzał montaż nie mając najmniejszego zamiaru nawet przyjeżdżać.

Edytowane przez mc2000
Nowe okoliczności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

nie wiem czy to dobry temat, ale poszukuje dobrego kierownika budowy (z polecenia) do sprawdzenia domu przed kupnem. Dom jest w stanie "deweloperskim" na północy Krakowa.

 

Chodzi o ocenę jakości wykonania, wskazaniu ewentualnych wad i szacowanych kosztów usunięcia.

 

Czy moglibyście polecić kogoś sprawdzonego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornaus Marcel

Budowlane Usługi - Elewacyjne, Izolacyjne

32-823 Sterkowiec, Tarnowska 32

woj. Małopolskie, pow. Brzeski, gm. Brzesko

 

Dopisuję do CZARNEJ listy nie ze względu na jakość wykonywanych prac, których nie mogłem stwierdzić, gdyż nie widziałem

Do CZARNEJ listy dopisuję z uwagi na fakt, iż firma ma w zwyczaju spalać wszelkie odpady pobudowlane na posesjach klientów.

Mam tutaj na myśli: styropiany, folie i wszystko inne - po prostu wrzucają do ognia jak leci.

Jeżeli komuś zależy na wizycie u onkologa w pakiecie razem z wykonaną usługą budowlaną to oczywiście można skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Trafiłem na tą stronę szukając informacji o firmie Bomar2 (szkoda że nie zrobiłem tego przed dokonaniem zakupów), w każdym bądź razie po swoich przejściach nie polecam. Zamówiłem tylko wybrane elementy z listy towarów, sprzedawca stwierdził że i tak sprowadzi sobie na magazyn wszystkie rzeczy i jak ich nie odbiorę to nie ma problemu, po dwóch tygodniach pójdą na sklep do sprzedaży. Okazało się że nie mogę odebrać zamówionych rzeczy dopóki nie zaliczkuję reszty rzeczy , tych których nie chciałem brać. W końcu po perypetiach firma dowiozła towar, ale okazało się że nadpłata która wpłacona na poczet transportu nie może być przez firmę rozliczona z kierowcą, tylko trzeba go osobiście opłacić przy odbiorze. OK, towar dotarł i mimo sprawdzenia oznakowań na opakowaniach płytek i mimo że było takie samo, i wszystkie pochodziły z jednej partii to okazało się że w jednej paczce są inne płytki.Po telefonie do Bomaru w celach reklamacji (nie chodziło o jakość czy inne wady, po prostu płytki były inne), kazano przygotować wszystkie opakowania z dostawy płytek, oraz porobić zdjęcia jednych i drugich. Dopiero po osobistej interwencji w sklepie udało się sprawę załatwić, przynajmniej częściowo tz. płytki można oddać, ale pieniądze za nie jak i za nadpłatę można tylko odebrać w towarze.

 

Z drugiej strony polecam sklep INDRA na Dobrego Pasterza, super ceny, przynajmniej w porównaniu do ten sam asortyment co w Bomarze taniej o co najmniej 20%. Właściciel właśnie w trakcie przeprowadzki sklepu, dlatego trochę zakręcony i czasami okazuje sie że mimo że zostało potwierdzone coś do odbioru, to po przyjeździe okazuje się że nie ma. Ale wtedy albo proponuje dowóz pod wskazany adres, lub jak w moim przypadku, dostałem dodatkowy upust i pojechałem do hurtowni odebrać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie :

 

Panie Marcinie , szkoda że się Pani nie podpisał ..... na ale trudno .

Muszę przyznać że klient ma rację , zamówiłem złe drzwi na które czekałem 2 tygodnie .

Niestety przy dostawie nie zwróciliśmy na to uwagi i sprawa wyszła w dniu planowanego montażu .

Poinformowałem klienta , poniosłem koszty i zamówiłem nowe drzwi na które też niestety musiałem czekać

Wątpię że pracownicy mogli coś złego mówić na mój temat , ale to pozostawię bez komentarza.

W związku z tym że z naszej winy wydłużył się termin realizacji zamówienia zaproponowałem klientowi

rekompensatę finansową na co klient przystał . Drzwi zostały zamontowane w dniu 30.10.2012 czyli

w ub. wtorek a ja niestety do dziś 06.11.2012 nie mam zapłaconej fakturki ... Wczoraj zostałem poinformowany

że przelew poszedł ..... czekam .

Mógł Pan również nadmienić że współpracowaliśmy w tym roku i nie było żadnych zgrzytów , wszystko zostało

zrealizowane zgodnie z umową i w terminach , na podstawie wcześniejszego zamówienia złożył Pan u nas

kolejne zamówienie . Ale po co pisać o dobrych stronach współpracy , skoro można się wyżyć kiedy coś jest nie tak ..

Niemniej jednak ze swojej strony raz jeszcze przepraszam za zaistniałą sytuację .

 

Adam Kaczmarek

 

Niestety muszę potwierdzić negatywną opinię o firmie Adamex.

Zamówiłem drzwi z montażem i wpłaciłem zaliczkę. Za kilkanaście dni umówiliśmy się na montaż. W dniu montażu, kilkanaście minut po wyznaczonej godzinie, dzwonię do pana Adama i dowiaduję się, że ekipa nie przyjedzie. Taka sytuacja nie powinna się zdarzyć, ale są pewne rzeczy na które nie ma się wpływu więc umówiliśmy się na kolejny termin i pan Adam obiecał rabat. Dzień przed drugim terminem dzwonię i otrzymuję informację, że na 100% przyjadą. W umówionym terminie 5 minut przed godziną montażu otrzymuję telefon, że ekipa jednak nie przyjedzie. Po rozmowie, pan Adam obiecał jeszcze większy rabat i umówiliśmy się na trzeci termin. Dzień przed zadzwoniłem i termin został potwierdzony. W dniu montażu otrzymuję telefon (tym razem godzinę przed więc przynajmniej nie jechałem na budowę na darmo), że ekipa znów nie przyjedzie. To już są jaja. Wystosowałem pismo z wezwaniem do montażu w ostatecznym terminie. Tego dnia pan Adam miał do mnie zadzwonić i potwierdzić, czy montaż się odbędzie. Zadzwoniłem ja i pan Adam miał oddzwonić za pół godziny. Nie oddzwonił i tego dnia nie odbierał już telefonów ode mnie. Wysłałem pismo wypowiadające umowę, jednocześnie żądając zwrotu zaliczki wraz z odsetkami. Ciekawy jestem, czy otrzymam zwrot, czy sprawa skończy się na policji.

Przestrzegam wszystkich przed firmą

ADAMEX

Adam Kaczmarek

ul. Skwer Osiedlowy 3

41-933 Bytom

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeniesione z prywatnej wiadomości ;

"tynki cementowo -wapienne Wiesiek tel. 691 721 694 w okolicach Gdów , Wieliczka

zagładzone tak że tylko malować

pawelc io 20.11.09 +

>>Opinia "

 

Nie wiem czy jest ta lista jeszcze aktualizowana, jeżeli tak to chciałbym polecić pana Wieśka z ekipą, bardzo solidnie, szybko, dokładnie. Znalazłem ich tu na tej liście i jak najbardziej polecam!

Dodam, że to kolejny wykonawca znaleziony na tej liście i pełne zadowolenie!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Niedziela - Małopolska - !!!!!! uwaga na partaczy !! dopóki tynki były mokre nie było widać fal i pęcherzy na sufitach i ścianach !! niektóre nierówności sięgają 2 cm !! kiedy zgłaszaliśmy reklamację spotkaliśmy się z chamstwem i arogancją. Współpracuje z nim Błaszczyk z Lędzin ( śląskie ) zleca mu prace który się również wykręcił !! uwaga na partaczy !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał Martinos1 Zobacz post

Witam

Jestem już na końcówce i trochę się wkurzam że dopiero teraz wpadłem na to forum i taki fajny wątek. Pozwolę sobie dodać od siebie paru wykonawców i proszę nie posądzajcie mnie od razu o reklamę ze względu na małą ilość postów. Jako że najlepiej mam w pamięci ostatnich wykonawców, mam na myśli stolarzy zacznę od nich a jak zrobię "rachunek sumienia" podam innych godnych polecenia.

Jako się rzekło stolarzy poznałem (jak zwykle to się dzieje) przez znajomego. Wykonywali u niego meble do salonu i stół do jadalni trochę na wzór mebli z Bo Conceptu a że nie odpowiadał mu kolor mebli z salonu zlecił wykonanie. Meble wykonane (na moje oko) lepiej niż porządnie a na pewno lepiej niż Bo Concept. Wiem co piszę bo specjalnie pojechałem sprawdzić do sklepu.

Poprosiłem o telefon i umówiłem się. W zasadzie tak jak oczekiwałem. Dwóch miłych Panów, jak się później okazało braci, rzeczowych i kompetentnych. Swoje wizje na temat mebli przedstawiła im moja lepsza połowa.

Panowie zrobili pomiary ustaliliśmy materiały i umówiliśmy się na kontakt w sprawie wyceny. Jako że mieliśmy wizję mebli nowoczesnych w formie zdecydowaliśmy na jeden z egzotycznych gatunków forniru naturalnego, spodziewałem się wiec "słusznej"wyceny. Niestety nie myliłem się chociaż wycena jaką otrzymałem mieściła się w naszym budżecie. Przed wykonaniem Panowie zrobili nam kilka próbek wybarwień forniru i po dogadaniu wszystkich szczegółów zleciłem wykonanie.

po wykonaniu i przywiezieniu mebli z natury skrupulatny chciałem się do czegoś "przyczepić" niestety nie dało się. Panowie dokładnie omówili szczegóły wykonania przed robotą i dokładnie wywiązali się z poczynionych ustaleń. Mam meble dokładnie takie jakie chciałem.

Z tego co wiem Panowie wykonują wszelakie meble specjalizują się jednak w meblach z fornirów egzotycznych.

Więc jak tutaj piszecie a w zasadzie piszemy Zdecydowanie biała lista Stolarze meblowi Kontakt do P.Marcina 501-837-988. Jak bardziej ogarnę się na tym forum postaram się wkleić kilka fotek.

Pozdrawiam

Witam

Jakiś czas temu popełniłem powyższego posta z informacją że jak się trochę ogarnę podam kolejne namiary na sprawdzonych wykonawców. Chciałbym jednak zapytać jaki jest powód że polecani przeze mnie w tym wypadku stolarze nie znaleźli się na liście i czy mogę podawać następnych?

Pozdrawiam

 

Witam

Miałem właśnie dopisać nowych wykonawców ale nie wiem czy ma to sens skoro polecani przeze mnie stolarze nie są dodani do listy.

Chyb zajmuje się tym Kolega Zbigniew czy mógłbym zapytać dlaczego polecana przeze mnie firma nie jest dodana do listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........

Miałem właśnie dopisać nowych wykonawców ale nie wiem czy ma to sens skoro polecani przeze mnie stolarze nie są dodani do listy.

Chyb zajmuje się tym Kolega Zbigniew czy mógłbym zapytać dlaczego polecana przeze mnie firma nie jest dodana do listy?

 

Jeżeli ktoś robi wpis do naszej listy , a jest to jeden z pierwszych wpisów to taką firmę daję na listę "przejściową"

Czasem ,zwyczajnie coś przeoczę , więc proszę napisać "wiadomość " , wprowadzę poprawki.

 

Jeżeli ktokolwiek uważa że coś należy zmienić , proszę śmiało pisać "wiadomość"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie bez zarzutu, drzwi wstawione. Jedynym mankamentem był czas oczekiwania na 1 drzwi, które reklamowaliśmy - około 2 miesiące. No i trzeba było sobie przypilnować zgodność zamówienia z faktem rzeczywistym rozmiarów, rodzaju, koloru, modelu drzwi, gdyż po podaniu tych danych pani z panel-polu spisywała zamówienie i poprawiała chyba z 5 razy popełniając ciągle błędy w zamówieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...