Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szukam solidnej ekipy do wykonania dachu. Jakby ktos mial kogos godnego polecenia to prosilbym o jakies info Pozdrawiam

 

Super Dekarz Pan Franek Wrona 513 - 067 - 338 ... dach zrobiony przez Niego to esencja SOLIDNOSCI .

U mnie dach wykonywal w 2010 roku , pozniej poprosilam jeszcze o dodatkowe prace typu obrobka blacharska daszku nad wejsciem , czy przeniesienie rynny .... ostatnio zadzwonilam z prosba o pomoc w usunieciu gniazda ktore ptaki uwily sobie na dachu :D.... przyjechal nie robiac zadnego problemu.

Godny polecenia FACHOWIEC :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz szczerze polecam SuperTynki http://www.supertynki.pl/ - w sobotę skończyli u mnie wylewki na 240m2

Naprawdę są to fachowcy o których rzadko dziś - elastyczni, sumienni, dokładni, sympatyczni.

Polecam ze szczerego serca, a poprzeczka jest u mnie wysoko postawiona :yes:

Rzadko tu bywam, więc jeśli ktos ma ochote obejrzec tynki, ktore robili wczesniej lub swieze wylewki, piszcie na maila: [email protected]

 

Pozdrawiam Pana Jacka i Pana Tomka :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pilnie fachowca do wyłożenia otynkowanej ściany 4x2,2 m płytką imitującą cegłe + fuga szara szeroka.Dodatkowo jest do zrobienia kilka drobnych prac wykończeniowych takich jak zrobienie cokolików koło kominka, zamontowanie 3 parapetów i wykończenie wokół drzwi. Szukam ekipy na już, mam już wszystkie materiały, pokój stoi pusty przygotowany do pracy.

Lokalizacja - Bukowno 32-332 tel.784988081

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Lista - Pan Łukasz Baster 519470681 (Inter Max).

Byliśmy umówieni na rozpoczęcie robót fliziarskich i wykończeniowych w poniedziałek 24 czerwca. Firma zadzwoniła informując że nie przyjadą z powodu deszczu - rzekomo zrozumieli że płytki mają być na elewacji, a nie na ścianie wewnętrznej. Mieli w związku z tym zacząć we wtorek 25 czerwca od 7 rano. We wtorek przestali odbierać telefony oraz odpisywać na smsy, do dzisiaj brak jakiegokolwiek kontaktu, dwa dni urlopu stracone specjalnie na czekanie na nich, tydzień w plecyh z rozgrzebanym pokojem ...

Ja wszystko rozumiem, że może coś wypaść, można się rozmyślić, ale wypadałoby chociaż odebrać telefon żeby człowiek nie czekał 2 dni jak idiota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa dobiegła końca, zostało kilka rzeczy do wykończenia we wnętrzu i założenie ogrodu, więc przyszedł czas (i wreszcie jest trochę czasu) na małe podsumowanie. W zasadzie będzie to tylko biała lista, gdyż większych wtop nie było. Mieliśmy ekipy które schrzaniły jedną rzecz, ale w drugiej się sprawdziły, więc nie będę ich wyróżniał w żadną stronę. Byli też wykonawcy przeciętni i po prostu dobrzy, więc uważam że wynagrodzenie jest wystarczającą i uczciwą zapłatą za pracę. Byli wreszcie byli fachowcy z prawdziwego zdarzenia, którzy zasługują na ekstra wyróżnienie. Właśnie o tych ostatnich chciałem napisać parę słów i polecić forumowiczom. Niech będzie to też forma podziękowania społeczności Muratora, gdzie nie miałem okazji dużo popisać, ale nie jedną noc spędziłem czytając forum, mój najważniejszy poradnik przy budowie. Jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam na PW, bo na forum już rzadziej będę zaglądał.

 

- projektanci

LK&PROJEKT - http://www.lk-projekt.pl/

Projekt indywidualny na bazie gotowego projektu z ich katalogu. Cenowo wcale nie wyszło jakoś masakrycznie więcej, ale zwróciło się to z nawiązką – nie było zmian w czasie budowy, nie było więc „wtop” z ilością materiałów, czy z wykonawcami. Każdy wiedział, że ma być „według projektu” i koniec, przez co też łatwiejsza była kontrola budowy i kosztów. Polecam biuro, zwłaszcza szefa – p. Leszka Kalandyka i architekta p. Michała Rubaja – wykonali dla nas naprawdę kawał solidnej pracy, a efekty przerosły oczekiwania, co rzadko się zdarza.

 

- geolog

p. Paweł Różański, tel. 691 669 824.

Polecany tutaj na forum, ja także się nie zawiodłem – rzetelnie, konkretnie i niedrogo.

 

- kierownik budowy

p. Andrzej Piotrowicz, tel. 509 421 881

Kierownik z prawdziwego zdarzenia, przy budowie stanu surowego chyba był tak często jak my, czyli prawie codziennie. Oczywiście za ustalonym wcześniej wynagrodzeniem całościowym, poszczególne wizyty nic ekstra nie kosztowały. Gość przedokładny, fachowy, miły, a przy tym asertywny, a jak trzeba upierdliwy - majstry wydzwaniali do mnie i jęczeli, że się „na nich uwziął”. Nieodzowna była także jego pomoc przy wykończeniówce, a na koniec tak wszystko wypisał, że w PINBie się nawet nie zająknęli.

 

- okna

Oknoplus - firma Knapczyk, ul.Wrony 32. tel. 12 262 12 07

Pierwszym wrażeniem może nie miażdżą, ale naprawdę porządna firma, dobrzy fachowcy - zarówno obsługa, doradztwo, jak i cena, i co najistotniejsze montaż odbyły się na najwyższym poziomie i w pełni profesjonalnie

 

-instalacje– wod-kan + co

p. Stanisław Kiełbasa, tel. 603 939 637

Instalacje wod-kan i co (ale robi też gaz) - fachowo, dobrze doradzone, wykonanie super zarówno tradycyjnych rozwiązań, jak i podłogówki. Cena przystępna, konkretna ekipa, praktycznie nie trzeba było ich pilnować, a na końcu niespodzianka - wyszło mniej niż się umawialiśmy.

 

- poddasze/suche tynki

p. Piotrek Ślusarczyk, tel. 505 090 553

Można rzec wykonawca doskonały - przesympatyczna, uczciwa, rzetelna ekipa. Przystępne ceny, wszystko zrobili jak trzeba, a nawet sami wymyślali lepsze rozwiązania . Ekipa wolała sobie dodać pracy, żeby tylko było lepiej dla klienta, a przy tym wcale nie wyciągali ręki po ekstra wynagrodzenie. Młodzi, fajni ludzie, ale już mają bogate doświadczenie. Dodatkowo znają wszystkie technologie, chodzą na szkolenia, proponują nowoczesne rozwiązania. Terminowość jak najbardziej w porządku, a porządek zostawiali po sobie taki, że się zdziwliśmy, że się chłopakom chce.

 

- fliziarze

p. Adam Kędzior, tel. 691 741 706

Ekipa fliziarzy potrafiąca robić cuda (zwłaszcza przy naszych nierównych wylewkach). Łazienki wyszły przepięknie, reszta też zgodnie z oczekiwaniami. Nie straszne im różne pomysły klientów, jesteśmy zadowoleni i śmiało mogę polecić.

 

- inne prace wykończeniowe – gładzie, malowanie, parapety, różne drobne rzeczy

p. Piotrek Ślusarczyk, tel. 505 090 553

Tak jak pisałem powyżej, po tym jak ekipa zrobiła nam zabudowę poddasza to już chcieliśmy, żeby tylko oni robili resztę. Naprawdę miałem wielu wykonawców na budowie i przy wykończeniówce już byłem ostrożny, ale p. Piotra można brać w ciemno, dać mu klucze, zostawić bez nadzoru i na końcu okaże się że wszystko jest lepiej niż miało być. Podam tylko jeden przykład - fundusze już się kończyły i postanowiłem samemu wymalować dom , a chłopaki pokazali wszystko co i jak, zrobili mi przeszkolenie i pozwolili skorzystać w sklepach z ich rabatów na zakup farb (szok !!!). Zrobili to po prostu sami od siebie - zupełnie bezinteresownie. Jeśli będzie kiedyś jakaś lepsza, nie wiem: złota, czy platynowa lista to p. Piotra proszę na nią koniecznie dopisać !!!

 

- inne prace wykończeniowe – balustrady ze stali nierdzewnej

p. Robert Pietrzyk, tel. 535-285-285

Fajna ekipa, wchodzili na końcu i musieli na wszystko uważać. Obyło się bez żadnych problemów, balustrady na balkonie i na schodach wewnątrz wyszły super. Firma bardzo przystępna cenowo, zdecydowanie lepsza oferta niż konkurencja, ale jakościowo ekstra.

 

-meble – kuchnia, garderoba i inne

p. Mieczysław Fidziński, tel. 601-533-319

Genialna i niedroga zabudowa kuchni, super zabudowana garderoba i zrobione inne meble. Wszystko na wymiar, dokładnie przemyślane i dokładnie wykonane. Wykonawca to prawdziwy pasjonat, nie ma miejsca na jakieś niedociągnięcia, chętnie dzieli się swoją wiedzą, poleca praktyczne rozwiązania. Cenowo bardzo przystępnie, a jakość i kultura pracy ponadstandardowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z największą przyjemnością polecam P. Bronisława Sowę do wykonania kompletnego dachu. Od więżby, pokrycia do rynien. Mój dach można zobaczyć pod bociankami 2012 i pod tematem dachy kryte blachodachówką. Jeśli kogoś interesują stropy drewniane i rysie rzeźbione na wybrany przez siebie jakikolwiek wzór to również polecam. Ten człowiek i jego ekipa to tytany pracy. Nie spodziewałam się, że można sobie siedzieć spokojnie 2 tysiące kilometrów od budowy i niczym się nie przejmować. Mało tego, że solidni i uczciwi to jeszcze pomagają w załatwianiu setek spraw związanych z resztą prac. Bronisław Sowa tel. 661581930. Jeszcze jedna ważna rzecz. Zanim zaczęliśmy naszą przygodę z p. Bronkiem obwiózł nas po swoich ukończonych kilkunastu domach , a niektóre/ gdzie właściciel był w domu oglądaliśmy w środku również. Gościliśmy również w jego nowo wybudowanym domu z bala. Ten człowiek ma złote ręce, a jego ekipa pomaga mu swoją fachowością w realizowaniu nawet ogromnych projektów. Polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- inne prace wykończeniowe – gładzie, malowanie, parapety, różne drobne rzeczy

p. Piotrek Ślusarczyk, tel. 505 090 553

Tak jak pisałem powyżej, po tym jak ekipa zrobiła nam zabudowę poddasza to już chcieliśmy, żeby tylko oni robili resztę. Naprawdę miałem wielu wykonawców na budowie i przy wykończeniówce już byłem ostrożny, ale p. Piotra można brać w ciemno, dać mu klucze, zostawić bez nadzoru i na końcu okaże się że wszystko jest lepiej niż miało być. Podam tylko jeden przykład - fundusze już się kończyły i postanowiłem samemu wymalować dom , a chłopaki pokazali wszystko co i jak, zrobili mi przeszkolenie i pozwolili skorzystać w sklepach z ich rabatów na zakup farb (szok !!!). Zrobili to po prostu sami od siebie - zupełnie bezinteresownie. Jeśli będzie kiedyś jakaś lepsza, nie wiem: złota, czy platynowa lista to p. Piotra proszę na nią koniecznie dopisać !!!

 

- inne prace wykończeniowe – balustrady ze stali nierdzewnej

p. Robert Pietrzyk, tel. 535-285-285

Fajna ekipa, wchodzili na końcu i musieli na wszystko uważać. Obyło się bez żadnych problemów, balustrady na balkonie i na schodach wewnątrz wyszły super. Firma bardzo przystępna cenowo, zdecydowanie lepsza oferta niż konkurencja, ale jakościowo ekstra.

 

 

O tak - p. Piotrka już polecałem - podobnie u mnie robił całą wykończeniówkę.

 

p. Roberta od balustrad również polecam - bardzo ładne wykonanie, dobry pomysł na to jak zrobić (a wchodzili już po elewacji) i przystępne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biala liste wpisuje wykonawce schodow i barierek w moim domu , pelen profesjonalizm , wysoka kultura osobista wykonawcy , swietny kontakt , perfekcyjne wykonanie , dbanie o detale ....

Pan Krzysztof Witaszewski Tel: 784 668 664 ; 697 928 391 ( nasz forumowy KAISER :) ) http://www.schodykaiser.pl/pl.html

 

Pan Krzysztof dziala na tym watku forum http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-siÄ™-zapytajcie&p=6036609#post6036609

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po raz pierwszy dokonuję wpisu na tym forum chcąc podzielić się fachowością wykonawców( budowa cały czas w toku), bo od ponad roku korzystałam z podpowiedzi forumowiczów.Wykonawcy, którzy szczególnie sie przysłużyli to: do białej listy dodaję P. Tomka - firma "SUPERTYNKI" tel 601-667-101 tynki równiutkie, a inni fachowcy chwalą, do czarnej listy dopisuje p.Marka - firma "BETMIX" tel 501-651-600 wielokrotnie polecany na tym forum (choć zdarzyły mu się potknięcia) zamówił i przywiózł na podłogi styropian fasadowy czyli inny niż zamówiliśmy, na początku mówił kompleksowe wylewki, a później, że mu się nie opłaca wysyłać pracownika do rozłożenie foli - współpraca zakończyła się przedbiegach. Kolejne ekipy , które się przysłużą dodam później bo prace cały czas trwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam architekta z Krakowa panią Joannę Zielińską 501286823, z której usług korzystaliśmy przy adaptacji projektu oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę. Pani architekt trafnie doradzała nam na etapie wyboru projektu oraz przy analizowaniu i wprowadzaniu zmian w nim, a wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia udało jej się załatwić skutecznie i szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...