Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Proszę o wpisanie na BIAŁĄ LISTĘ WYKONAWCÓW pana Tomasza Czarnego. Wykonał u nas I-wszy etap hydrauliki . Prace wykonane bardzo solidnie, zgodnie z kosztorysem i projektem oraz punktualnie co do minuty. Pan Tomek jest człowiekiem znającym się na fachu, umiejącym doradzić dobre rozwiązania jak i cierpliwie wysłuchać klienta. Od początku naszej budowy mamy przyjemność współpracować z ludżmi, którzy są serdeczni, pomocni i przede wszystkim uczciwi,i nie mamy potrzeby nadzorowania osobiście prac - budujemy się na odległość.

Pan Tomek wchodzi do naszej budowlanej rodziny i pozostaje z nami na dalsze etapy instalacji CO i pompy ciepła.

Tel. 601849184

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam Pana Stanisława Wiśniewskiego oraz jego ekipę.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu prac i efektu końcowego. To jedna z najlepszych ekip z jakimi mieliśmy okazję współpracować podczas budowy domu. Świetny kontakt, jasne zasady współpracy, porządek podczas pracy i po jej zakończeniu. Pan Stanisław jest z Tarnowa ale wykonuje prace także w Krakowie i okolicach.

Numer telefonu: 660972144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o wpisanie na BIAŁĄ LISTĘ pana Pawła Kasprzaka.. Wykonał dla nas instalację elektryczną. Fachowość, terminowość, a właściwie to przed czasem zakończenie prac. Wszystko wykonane zgodnie z planem i wg ustalonej stawki. Zrobił nam jeszcze dodatkowo kilka punktów, które wydumaliśmy sobie w ostatniej chwili. Poza tym załatwiał dla nas sprawy papierkowe w związku z przyłączem i odbiorem, monitorując wszystko na bieżąco, a jak wiadomo z Tauronem lekko nie ma.

No to się nam budowlana rodzinka powiększyła.

Dziękujemy Panie Pawle!

tel. kontaktowy 604612333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z forumowiczów poleci dobrego wykonawcy do zrobienia hydroizolacji na wykuszu i balkonie?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz,.

 

Glacjusz my sami wykonywalismy hydroizolacje ( dodatkowo zatopilam jeszcze siatke ) istotne jest , aby wykonac to starannie i wlasciwie zeby w przyszlosci uniknac " niespodzianek " ..... moglbys to zrobic nie jest to takie trudne . Zobacz w tym watku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?143624-uszczelnienie-balkonu-nad-wykuszem/page3..... taki zakres prac najlepiej wykonac samemu , a nie zdawac sie na wykonawce ...

Jesli masz jakies pytania chetnie podpowiem ( zapraszam do Komentarzy Mojej Chomiczowki ) ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała lista, architekt.

 

Polecam pracownię architektoniczną Duda Architekci z Krakowa. http://www.dudaarchitekci.pl/

 

Skorzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony. Projekt indywidualny wyszedł bardzo fajnie i dokładnie tak jak chciałem. Super stosunek ceny do jakości. Gorąco polecam. Profesjonalna Pani architekt oraz zespół.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała lista, architekt.

 

Polecam pracownię architektoniczną Duda Architekci z Krakowa. http://www.dudaarchitekci.pl/

 

Skorzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony. Projekt indywidualny wyszedł bardzo fajnie i dokładnie tak jak chciałem. Super stosunek ceny do jakości. Gorąco polecam. Profesjonalna Pani architekt oraz zespół.

 

Pozdrawiam

 

Ja z kolei nie polecam pani architekt(Duda Architekci z Krakowa ul. Wroclawska ) próbowała nam wcisnąć swoja adaptacje projektu która wcześniej robiła dla innego klienta. W pierwszej wersji jaka dostaliśmy nic się nie zgadzało z wcześniejszymi ustaleniami długi termin oczekiwania na zmiany i projekt zero inwencji własnej poza ta opisana na początku. Bardzo dużo błędów przez które czas oczekiwania na pozwolenie w wydziale architektury się wydłużył kilka błędów które wyszły w trakcie budowy jak np okno dachowe które się nie zmieściło rozna wysokosc okien co do ceny jakas nizsza niz u innych nie byla . Generalnie nie polecam

Edytowane przez dyzu007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru okien: miał ktoś do czynienia z oknami DAKO sprzedawanymi przez ECO-dom z Zakopiańskiej?

Mam ich okna. Montowali je w połowie czerwca. Solidna firma, mój szef remontu patrzył im na ręce i nie doszukał się żadnych problemów. Mogę z czystym sumieniem polecić. Więcej szczegółów ewentualnie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarną listę wpisuję Pana Krzysztofa Szczepanika.

Pan zajmuje się układaniem kostki brukowej. W ubiegłym roku Pan Szczepanik wykonał dla nas podbudowę pod kostkę z planem, że wykończenie prac nastąpi w tym roku. Poza kostką Pan Szczepanik miał dla nas wykonać ogrodzenie. Probujemy umówić się na wykonczenie prac już od wczesnej wiosny i ciągle słyszymy, że obsunęły się prace u innego inwestora albo inne wymówki, lub najczęsciej wogóle nie odbiera telefonu.

 

Zgodnie z ostatnimi ustaleniami prace miały zacząć się na przełomie września i sierpnia. Pan Szczepanik nie stawił sie na umówione spotkanie, nie zadzwonił nawet z informacją, że go nie będzie. Unika kontaktu i nadal nas zwodzi. Wczoraj po moim telefonie obiecywał, że dzisiaj przyjedzie już na pewno aby ustalić ostatnie szczegoly przed rozpoczęciem prac. Niestety ponownie nie dotarł na miejsce.

 

Przestrzegam przed tym niepoważnym i niesłownym "fachowcem"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czarnej listy dodaję także Pana Adama Hanusiaka od tynków.

W ubiegłym roku sama polecałam go jako wykonawcę tynków wewnętrznych. Po tak dobrej wspólpracy z tamtego etapu umowiliśmy sie na zrobienie tynków zewnętrznych. Okazało się, że przez ten rok cała ekipa Pana Hanusiaka sie zmieniła i efekt prac nad tynkami zewnetrznymi był opłakany. Na szczęscie w porę się zorientowaliśmy, że nowa ekipa nie potrafi robić tynków zewnętrznych a już na pewno nie potrafią kłaść pucu. Musieliśmy poszukać innej ekipy, która naprawiła błędy i niedociagniecia - a było tego bardzo dużo. Oczywiście sporo musieliśmy za to zapłącić.

Tym razem Pan Adam Hanusiak ląduje na naszej czarnej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna lista - Pan Gondek (Tarnów, Kraków... generalnie małopolska) oraz firma Dom-Dach - wylewki - w zimie zrobili by wszystko by wziąć zlecenie - teraz nie odbierają telefonów. Próbuję się z nimi skontaktować od co najmniej 2 miesięcy, co jakiś czas odbiorą, umówią się.... i nic! Rozumiem że można mieć sporo pracy ale wystarczy powiedzieć - nie zrobimy, nie mamy czasu, ochoty....

 

Biała lista - rodzina Gut - zwłaszcza Michał i Radek - dachy. Ceny rozsądne, niesamowite moce przerobowe, duże ekipy więc praca idzie aż miło. POLECAM

 

Instalacje - firma InstalTerm Pan Krzysztof M. - pełna profeska!

 

Tynki tradycyjne - Wacław Łach - Zakliczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont mieszkania zakończony, można więc przystąpić do podsumowań:

 

Biała Lista:

1. Firma p. Mariusza Brzezickiego "Fach-Man" - kompleksowe wykończenie wnętrz. Z wiedzą i pomysłami na wyjście z nietypowych sytuacji, do tego pracownicy to prawdziwi fachowcy , a nie ludzie z łapanki. Wykonywali u mnie wszystko, od prac rozbórkowych, przez nowe instalacje elektryczne, wod-kan., co i gazowe, po flizowanie i gładzie z malowaniem. Z czystym sercem polecam. Jedyny mały minus to duże obłożenie zleceniami i czasami problem z pogodzeniem wszystkich zleceń.

 

2. Eko-Dom Kraków - okna Deko wraz z roletami zewnętrznymi. Szybko, solidnie i specjalne życzenia też nie były problemem.

 

3. Kuchnie Marzenie Kraków - meble kuchenne na wymiar. Swietna komunikacja, otwartość na klienta, bardzo przystępne ceny

 

4. Panel-Pol Kraków ul. Zakopiańska - terminowość i staranność.

 

Podsumowując, miałem szczęście do osób realizujących prace przy moim remoncie w czym spora zasługa również szanownych forumowiczów. Wszystkim, dzięki którym udało mi się przeżyć te 4 miesiące bez zawału i ze stosunkowo niewielka ilością nowych siwych włosów serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejni wykonawcy pracowali przy wykończeniu mojego domku i chętnie podzielę się oceną ich prac:

wylewki -wykonała ekipa pana Tomka tel.694146305

ekipa solidna , terminowa, podpowiadają co i jak zrobić by później nie dokładać pracy i gotówki (na poprawki), a wylewki równiusieńkie,

instalacje wod.-kan., CO pan Edward Soja tel. 501402003

część etapów mam już za sobą i jak na obecną chwilę wszystko jest ok, rozliczanie zgodnie z ustaleniami po kolejnych etapach i na kolejne pan przyjeżdża w umówionym terminie,

balustrady- na balkonach pan Wrona tel.503091338

przyjechał, pomierzył, zrobił wycenę, balustrady, montaż również fachowy, a balustrady śliczne

ocieplenie i zabudowa poddasza pan Piotr Ślusarczyk tel. 505090553

Pan Piotr bardzo solidny, słowny i elastyczny- wstępny termin prac ociepleniowo - wykończeniowych ustaliliśmy na czerwiec, z uwagi na długą zimę przesunęły się wszystkie prace, mimo to pan Piotr wyrozumiale dostosował się do naszego (przesuwanego 2 x) terminu. Ekipa pana Piotra wykonała u nas ocieplenie poddasza wraz z jego zabudową (umówiony I etap). Materiały zgodnie z ustaleniami, wykonanie prac (jak dotychczas) przerosły nasze oczekiwania. Wszystko super rozmierzone mimo, że niektóre skosy były "niewiadomą". Poza tym nie było problemu z wykonaniem dodatkowych prac - rozmieszczenie halogenów, osadzenie parapetów czy choćby montaż rur wentylacyjnych. Rozliczenie również jasne (wszystko czarno na białym), nie zdzierstwo :) . Na budowie ład i porządek , chłopaki sprzątają po każdym dniu pracy. Dziękujemy p.Piotrku i czekamy na efekt kolejnego etapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bialej listy dopisuje ekipe od ogrodzenia Panowie wlasnie ukonczyli prace u mnie , zlecenie polegalo na kompleksowym wykonaniu prac czyli wylanie 160 mb fundamentu + ulozenie ok. 10 000 szt . klinkieru + wykonanie i montaz 52 slupkow , 63 szt. przesel , bramy przesuwnej i 3 furtek . Solidna , uczciwa ekipa , doslownie zero zmarnowanego materialu , swietny kontakt mailowo - telefoniczny , ekipa wykonuje rowniez roznego rodzaju balustrady , porecze , konstrukcje stalowe schodow - generalnie kowalstwo bardziej lub mniej artystyczne na indywidualne zyczenie klienta :).

Pan Michal Budzik 505 - 305 - 475 - ogrodzenia , kowalstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

 

DO BIALEJ LISTY ZDECYDOWANIE! Firma SUPERTYNKI.

 

http://WWW.SUPERTYNKI.PL

 

Panowie wykonywali u mnie tynki wewnetrzne,gipsowe(knauf diamant)Cem-wap(baumit).

Szczerze mowie najlepsza ekipa z jaka do tej pory mielismy do czynienia przy budowie naszego domku.

Slownosc,punktualnosc istarannosc!

Tynki rowniusienkie,budowa posprzatana.Panowie znaja sie na tym co robia.Sluza tez rada.

NAPRAWDE POLECAM!!!

 

Dziekuje Panie Tomku i Panie Jacku!!!

Edytowane przez 1285
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie polecam pani architekt próbowała nam wcisnąć swoja adaptacje projektu która wcześniej robiła dla innego klienta. W pierwszej wersji jaka dostaliśmy nic się nie zgadzało z wcześniejszymi ustaleniami długi termin oczekiwania na zmiany i projekt zero inwencji własnej poza ta opisana na początku. Bardzo dużo błędów przez które czas oczekiwania na pozwolenie w wydziale architektury się wydłużył kilka błędów które wyszły w trakcie budowy jak np okno dachowe które się nie zmieściło rozna wysokosc okien co do ceny jakas nizsza niz u innych nie byla . Generalnie nie polecam

 

Ja również nie polecam Pani architekt. Jest bardzo lekceważąca i ściemnia. Wiele rzeczy przemilczała i wmówiła nam, że projekt zjazdu indywidualnego możemy wykonać w drugim etapie budowy jako zgłoszenie do gminy. A jak przyszło do wykonania go, okazało się że musimy się starać o pozwolenie na budowę zjazdu, co wydłużyło prace o kilka miesięcy, bo procedura była taka sama jak przy pozwoleniu na budowę domu. Jakbyśmy zrobili projekt zjazdu na etapie starania się o pozwolenie na budowę domu, to byłoby wszystko w komplecie i bez dodatkowych osobnych odbiorów.

 

--

Pozdrawiam

Sonya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...