Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakby komuś marzyły się bardzo drogie i eleganckie drzwi wejściowe ,niech szerokim łukiem ominie słynny Excellent.

Nie dość ,że kolor "wyszedł " im zupełnie inny niż na wzorniku ,to filunki zrobione ze sklejki wyglądają jakby znalazły się tam przypadkowo, mają poprzeczne bardzo ciemne pasy ,które zupełnie oszpeciły drzwi.

Drzwi z Castoramy ,notabene o połowę tańsze, wyglądają o niebo lepej niż moje .

Kierownik produkcji ,bezczelnie stwierdził ,że jemu się te drzwi podobają i wyłączył telefon. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przestrzegam przed stolarzem Bartlomiejem Niewiadomskim spod Krakowa, wystepujacym na ebayu i allegro pod nickiem n-ski. Robil u mnie antresole, schody a jego pracownik instalacje elektryczna. Spieprzyl wlasciwie wszystko, a instalacja to po prostu dramat. Jak sie zorientowal, ze bedzie musial to poprawiac, to zniknal. Radze unikac wszelkich kontaktow z tym czlowiekiem.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś marzyły się bardzo drogie i eleganckie drzwi wejściowe ,niech szerokim łukiem ominie słynny Excellent.

Nie dość ,że kolor "wyszedł " im zupełnie inny niż na wzorniku ,to filunki zrobione ze sklejki wyglądają jakby znalazły się tam przypadkowo, mają poprzeczne bardzo ciemne pasy ,które zupełnie oszpeciły drzwi.

Drzwi z Castoramy ,notabene o połowę tańsze, wyglądają o niebo lepej niż moje .

Kierownik produkcji ,bezczelnie stwierdził ,że jemu się te drzwi podobają i wyłączył telefon. :o

 

Jeśli chcesz zwrócić te drzwi, masz prawo, gdyż nie są takie, jakie zamawiałaś.

Jeśli kierownik po chamsku rzuca Ci słuchawkę, tym bardziej się nie poddawaj.

 

Napisz oficjalne pismo (z kopią, do której dołączysz dowód nadania listu poleconego) z żądaniem przyjęcia z powrotem tych drzwi i napisz dobrą motywację. Na list muszą odpowiedzieć w ciągu miesiąca.

Postrasz ich w tym liście, że w razie odmowy przekażesz sprawę do Federacji Konsumentów: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/ .

 

Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merit, do Federacji możesz złożyć skargę z opisem sprawy, mailowo.

Zeskanuj, albo sfotografuj potrzebne dokumenty (reklamację i odpowiedź na nią) i dołącz do maila.

 

Zawsze reagują. Być może zaproszą Cię na rozmowę, albo oni wyślą pismo do firmy od siebie, z powiadomieniem Ciebie.

 

Tak było w moim przypadku, gdy chciałam zwrócić do sklepu badziewny komplet wypoczynkowy. Przy ich pomocy się udało. Mailowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed stolarzem Bartlomiejem Niewiadomskim spod Krakowa, wystepujacym na ebayu i allegro pod nickiem n-ski. Robil u mnie antresole, schody i instalacje elektryczna. Spieprzyl wlasciwie wszystko, a instalacja to po prostu dramat. Jak sie zorientowal, ze bedzie musial to poprawiac, to zniknal. Radze unikac wszelkich kontaktow z tym czlowiekiem.

Pozdrawiam,

M.

 

Stolarz robił Ci elektrykę? No to czego się spodziewałeś hehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Lista:

Jarosław Berka z Sieprawia k. Myślenic ( działa jako EKOPOL), reklamuje się jako fachowiec od wszystkiego- buduje stany surowe, od fundamentów po dach- gorąco ODRADZAM !

U nas pełnił jednocześnie funkcję kierownika budowy i generalnego wykonawcy stanu surowego.

 

Sam dostarczał materiały budowlane, niestety ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, pod koniec budowy zaczął na nas oszczędzać, np chciał dorabiać systemem domowym niektóre elementy rynien pod pretekstem, że niby nie można ich dostać ( sama załatwiłam je w ciągu 3 dni).

Metodą prób i błędów sprawdzał 5 razy, czy da się ułożyć na wolim oku dachówkę zakładkową, po czym stwierdził, że się nie da i tak nas zostawił na zimę.

Wcześniej twierdził z miną pewniaka, że na pewno się da, że z karpiówki to każdy potrafi ułożyć a prawdziwy fachman czyli on to udowodni, że da się zrobić z zakładkowej (Kera- pfanne Creatona).

Teraz jak wzięłam firmę specjalizującą się w układaniu wolich oczek to się goście złapali za głowę, stwierdzili, że gość był strasznie ambitny ale nie miał o tym pojęcia i nawet karpiówka by mu nie wyszła na takiej konstrukcji (pod koniec przeróbek starciła już ona wszelkie proporcje i symetrię).

Nie patrzy do projektu tylko robi jak mu wygodniej, musiałam dzwonić do biura projektowego, żeby mu udowodnić , że źle zrobił jaskółkę. Sam pozmieniał ilości i rozmieszczenie spustów rynnowych , zalał taras i schody wejściowe przed wykonaniem instalacji odgromowej (wiedział o niej od początku) i burzowej. Efekt jest taki , że musimy teraz wszystko skuwać, żeby to zrobić.

Generalnie facet ma kompleksy, nie lubi jak ktoś jest od niego mądrzejszy, stwierdził, że się "ludzie teraz muratorów naczytają i myślą że się znają", nie lubi zwłaszcza zorientowanych kobiet; nie zdarzyło się żeby odpowiedział na "dzień dobry" na budowie itd. mogłabym jeszcze wiele napisać.

 

Aha! jak chcecie mieć dom energooszczędny to nie z nim! Jest przeciwny obecnym standardom, uważa , że to głupota.

Pomijam fakt, że przez 2 miesiące po rozwiazaniu umowy nie chciał oddać dziennika budowy a kiedy go w końcu odesłał - okazało się że od początku budowy nie dokonał w nim żadnych wpisów!!!!!

Czyli od początku grał nieuczciwie. GORąCO ODRADZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydownie odradzam wszystkim budującym usługi firmy ABIL p. Bogdan Lignar. Robili u mnie wylewki, tynki i regipsy. Praktycznie niczego nie zrobili dobrze, ale wylewki to prawdziwa KATASTROFA i bez zrobienia wylewek poziomujacych nic nie dalo się na nich położyć.

 

Po zgłoszeniu moich uwag telefonicznie i uzyskaniu zapewnien że usterka będzie usunieta, więcej razy do p. Lignara dodzwonic mi się nie udało ...

 

Zyczę sukcesow i cierpilwosci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna lista

WłADYSłAW KUFREJ, LIBERTóW UL.PRZYLESIE 365

Wykonuje barierki ze stali nierdzewnej .

Kompletnie nieodpowiedzialny facet.Przyjechał na pomiar i 3 tygodnie czekałam na kosztorys .Kiedy wreszcie udało mi się dodzwonić z telefonu koleżanki ,powiedział,że zadzwoni za godzinę i poda mi wreszcie cenę i...nie zadzwonił do tej pory .Zamiast powiedzieć wprost ,że go robota nie interesuje ,zwodził mnie prawie miesiąc .Czemu ?Nie rozumiem.

Przy okazji dowiedziałam się od obecnego wykonawcy schodów ,że to wyjątkowo dziwna firma . [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam bardzo dobra opinie o reklamowanym juz tuta elektryku pan Henryk Ostafin tel 505220429. Slowny, rzeczowy i uczciwy. Doradza na budowie jesli chodzi o rozmieszczenie punktow elektrycznych. Warto posluchac. Instalacje mojego domku jednorodzinnego zrobil w 7 dni. Pozniej przyjechal jeszcze gdy prosilem o jakies dodatkowe punkty.

 

pozdrawiam

dada_krk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIAŁA LISTA

 

FLIZIARZE,

 

Przewodzi im Staszek Kosek. 3 gosci. tel 667201727

 

robią naprawdę rewelacyjne rzeczy. u mnie robili wszytskie płytki (w tym gres twardy ze wszytkie piły się lamały, zabudowy elektrykę w łazience hydraulikę jacuzi itp., wszytstko podtynkowo, przerabiali wpadki poprzedników, nie przerażaja ich przeróbki. trzymaja cenę. podczas realizacji pilnujcie tylko czy to jest tak jak chcecie zeby wygladało.

pozdrowka dla wszytskich.

umawiają sie na całość,. da się targować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIAŁA LISTA Pozwolenie już mamy, więc możemy polecić Architekta p. Ryszard. Pracuje w biurze architektonicznym Dobry Dom przy ul. Długiej w Krakowie. Robił nam adaptację projektu, mapkę zagospodarowania przestrzennego i osobiście uzupełniał braki w Starostwie.Jesteśmy zadowoleni z jego usług.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarzy poleciłem to teraz może kogoś od dalszych prac.

 

Firma HANNDYS z Krakowa http://www.hanndys.pl/kontakt.htm. Firma wykonuje prace ogólnobudowlane. Jest przedstawicielem Jezierskiego. Robili u mnie:

- montaż okien i rolet,

- ocieplenie domu styropianem + przygotowanie rusztu pod deskowanie,

- zabudowa poddasza + montaż okien dachowych i schodów strychowych

- montaż drzwi wewnętrznych.

 

Bardzo dobry kontakt z szefem firmy (w tym sprawny kontakt mailowy ).

Ekipa kulturalna, po pracach posprzątane a śmieci w workach. Ewentualne błędy szybko usuwane.

 

Dla mnie super było to że mogłem porobić zdjęcia na budowie, pozaznaczać rzeczy które mi się nie podobają, wysłać maila do szefa i na drugi dzień było poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIAŁA LISTA!!

 

Polecam firmę STEL-BUD

Właściciel rozsądny,pracowity i sumienny.Oglądałam wcześniej wykonane prace, dlatego zdecydowałam się powierzyć mu adaptacje swojego poddasza.Wykonał mi w domu instalacje WOD-KAN. Ze smakiem i gustem doradził mi przy łazienkach i solidnie je wykonał. Nie obce mu również nowinki w systemie budowlanym i całkowitym zakresie wykończenia wnętrz.

POLECAM!! podaje numer telefonu 513-660-650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...