Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam.

Serdecznie odradzam pana Mirosław Tuchowski 886 695 678 - firma zibmarbis.siteor.pl z Wadowic. Jest to wzorowy przykład olewania klienta. Po zrobieniu wylewek balkony pokruszyły się a wylewka w domu popękała. Człowiek regularnie nie odbiera telefonu a jak już się uda do niego dodzwonić to ustalany jest termin spotkania celem reklamacji - oczywiście dogodny jemu - tak w okolicach 12 w południe, co go obchodzi że inwestor wtedy jest w pracy - po czym na spotkaniu nie pojawia się. Prośby przed pracą o zazbrojenie wylewki, spełzły na niczym - "panie ja to zbroje włóknem od 10 lat i nic się jeszcze z tym nie działo" a po zgłoszeniu reklamacji - twierdzi że on takich rzeczy jak pęknięta wylewka nie uznaje w reklamacji. Zaznaczam iż nie chodzi tu o pęknięcia dylatacyjne tylko na element w korytarzy odległy od dylatacji o ok 1 m. Poziomica się huśta na wylewce a fliziarz, który przyszedł do płytek stwierdził że odcięcia na pomieszczeniach są w niewłaściwych miejscach. Ciągłe przechwałki pana Mirosława podczas wykonywanych prac też są męczące - zważywszy na fakt że 90% gwarantowanej jakości mija się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa zamknięta - poniżej pełna lista moich wykonawców

 

Czarna lista

stan surowy - Kazimierz Łabuz z ekipą - z Kasiny

flizy - Zdzisław Miętka - Krzywaczka - 602756334 - jedyny "fachowiec" którego wyrzuciłem z budowy przed zakończeniem prac

Michał Sokół - architekt

 

Biała lista

wykończenia - Paweł - 512857049 (świetny fachowiec)

elewacje - "Leń-Bud" - Wojciech Łukaszek - 784161727

hydraulik - Karol Koczwara- 663140252

tynki - Krzysztof Kuciel - 793385222

schody - 608503835

elektryk - Artur - 889360344

wylewki - Tadeusz - gość ciężki w kontakcie ale robota fachowa - 602449580

 

Mam pytanie odnośnie Michała Sokoła, co z nim jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli ktoś z Was potrzebuje firmy w temacie realizacji instalacji grzewczej na urządzeniach firmy Viessmann polecam naszą bazę firm partnerskich: TUTAJ

 

Co oferują nasi partnerzy branżowi? m in:

 

 

  • Bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, także bezpośrednio w miejscu instalacji
  • Określenie zapotrzebowania na ciepło/wodę użytkową w gospodarstwie domowym/nieruchomości klienta
  • Konkretne zalecenie, który nośnik energii – olej, gaz, energia słoneczna, drewno, ciepło z powietrza i gruntu – najlepiej odpowiada danemu zamierzeniu budowlanemu lub modernizacyjnemu
  • Informacje o możliwości połączenia różnych nośników energii w celu osiągnięcia maksymalnych oszczędności
  • Kontrola komina w porozumieniu z kominiarzem pod kątem przystosowania do nowego kotła grzewczego oraz spełnienia wymogów ustawowych
  • Poglądowa kalkulacja potencjału oszczędności kosztów ogrzewania dzięki modernizacji
  • Informacje dotyczące publicznego dofinansowania oraz wsparcia na etapie składania wniosków
  • Kalkulacja okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych nowej instalacji grzewczej

 

W razie pytań - pozostaję w kontakcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako inwestor uważam że warto dzielić się doświadczeniami ze współpracy z wykonawcami. W moim przypadku wykonawcą stanu surowego otwartego była firma A-Dom Adam Kosek.

 

1. widać że budowanie jest tym co lubią robić i przekłada się to na podejście do pracy

2. jak na każdej inwestycji w trakcie prac pojawiają się problemy i wtedy można liczyć na Pana Adama. Zaproponuje rozwiązanie, które jest optymalne dla efektu końcowego pomimo, że dokłada pracy swojej firmie. Zaangażowanie Pana Adama nie sprowadza się do wykonania prac zgodnie z podpisaną umową ale odniosłem wrażenie, że traktuje inwestycję jakby to był Jego budynek.

3.posiadają wszelkie narzędzia i sprzęt więc po mojej stronie było jedynie dostarczenie na plac budowy wody oraz prądu.

4. podczas podpisywania umowy Pan Adam zaproponował mi współpracę z dostawcą materiałów. Pomimo wątpliwości z mojej strony zgodziłem się pod warunkiem, że faktury będę otrzymywał na e-maila w dniu dostawy.

-materiały były na czas zgodnie z zamówieniami. Co przy bardzo małej powierzchni wydzielonej na plac składowy było kluczowe.

-prace budowlane przebiegały bez niepotrzebnych opóźnień

-kontrola dostaw oraz cen na bieżąco

-realizują nie tylko duże zamówienia ale jeśli brakło paczki styropianu to też dowieźli

4. wg. podpisanej umowy termin zakończenia inwestycji przypadał na 30-06-2017. Firma Pana Adama zakończyła realizację na trzy tygodnie przed terminem. W piątek 09-06-2017 pozbierali sprzęt i narzędzia a w sobotę przyszli i pozamiatali plac budowy !!!!

 

Reasumując przez ostatnie cztery miesiące mój udział w inwestycji sprowadzał się do terminowego realizowania przelewów za co skład odwdzięczał się "dobrymi cenami" na materiały.

 

Jak ktoś ma pytania udostępniam mój nr telefonu 606-95-24-91

Michał Markowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czarna lista:

Usługi ogólnobudowlane Piotr Chmielik (tel: 517445160 www: http://chmielik.com.pl/)

 

Chciałbym wszystkich przestrzec przed korzystaniem z usług firmy pana Piotra, jest to nierzetelny i nieuczciwy wykonawca. Jak sam mówi „buduje jak się nauczył” co jak się okazało oznacza partacko i niezgodnie ze sztuką budowlaną. Na rozmowie przed podpisaniem umowy, można usłyszeć od pana Piotr „że nie schodzi z budowy, dopóki klient nie jest zadowolony” – co oznacza: „jeśli pojawią się problemy (bo coś spartaczyłem) to porzucę budowę”. Dodatkowo nie przestrzega żadnych technologicznych przerw, jeśli się tego na nim nie wymusi. Pan Piotr za nic ma projekt budowlany, do którego wprowadza często swoje poprawki bez konsultacji z inwestorem czy kierownikiem budowy, a jeśli już konsultuje to za nic ma uwagi kierownika budowy „bo on wie lepiej, bo tak się nauczył budować”. Ale po kolei, zaczęło się od wykopu pod piwnice i fundamenty. Zgodnie z umową wykonawca zobowiązał się do zabezpieczenia wykopu tego nie uczynił, a w dodatku głęboki wykop nie zrobił pod katem co w rezultacie spowodowało osunięcie ziemi na świeżo wylany beton. Oczywiście pan Piotr nie poczuwał się do usunięcia szkody na własny koszt „winna pogoda”. Dodatkowo chciał po świeżo wylanym betonie jeździć koparka kilku tonową, aby jak najszybciej usunąć ziemię, na szczęście do tego nie doszło, bo było by po betonie. Ściany piwnic miały być zrobione z betonu, ale przeddzień wykonywania piwnicy poinformował, że będą wykonane z bloczków szalunkowych – kierownik wyraził zgodę pod warunkiem wykonania zbrojenia oraz zawibrowania betonu. A co tam kierownik ja nie wibruję – w konsekwencji użyty beton wodoszczelny nie spełnia swojej roli, a w ścianach piwnicy są szpary na prześwit przy łączeniach pustaków (zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia) co jak wyszło na jaw pan Piotr próbował potajemnie szpachlować. To jeszcze nic, gdyby pan Piotr miał choć odrobinę pojęcia jak należy poprawnie wykonać (albo wie tylko zależy mu na czasie i woli partaczyć pracę) drenaż oraz izolację wodną piwnic i wykonał zgodnie z tym co było w projekcie bądź umowie (wiem, że trudno uwierzyć, ale nawet to co w umowie zostanie zapisane nie będzie zrobione). Izolacja wodna pionowa była wykonana (jeśli można tak powiedzieć) gdy w wykopie była woda, ściany nie zaszpachlowane, a warstwa izolacji, której powinno być przynajmniej trzy o grubości 1mm każda, nie miała grubości jak się okazało nawet 0,1mm – ściana była po prostu wysmarowana ławkowcem i tyle. W konsekwencji za każdym razem, gdy był deszcz woda pojawia na ścianach piwnic. Ile było wymówek, aż do momentu, gdy dach został postawiony i przyszedł deszcz i co – woda w piwnicy. Co do dachu pan Piotr zgłosił swoje ‘autorskie’ poprawki do konstrukcji dachu (bo nie był w stanie wykonać konstrukcji dachu zgodnie z projektem), jak zwykle w ostatniej chwili (mimo że projekt budowlany miał ponad 4 miesiące wcześniej zanim doszło do podpisania umowy), pan kierownik budowy wyraził zgodę pod pewnymi warunkami, na co pan Piotr w perfidny sposób zażądał dodatkowych pieniędzy, co rozbawiło za równo kierownika budowy i nas. O więźbie, którą pan Piotr załatwiał, a bardzo mu na tym zależało, bo niby „sprawdzony i dobry dostawca” nie będę pisał – powiem jedynie, że po tygodniu zaczęła pękać.

I tak można by było wymieniać jeszcze dług jak na przykład: źle dopasowane pustaki, murowanie ścian mocno uszkodzonymi pustakami, itp.

Skąd tyle pozytywnych opinii, zapewne tym osobą podobnie jak naszym znajomym zależało na szybkim wybudowaniu i tu tkwi tajemnica – szybko nie idzie w parze z dobrze i zgodnie ze sztuką.

Osobą, które niedowierzają i dalej chcą skorzystać z usług tej ‘firmy budowlanej’ zapraszam do kontaktu: 693554926 - chętnie prześlę zdjęcia i udzielę więcej informacji. A jeśli jakimś cudem wybierzecie tą firmę to znajdźcie dobrego nadzorcę budowlanego, który będzie patrzył na każdy krok pana Piotra i jego pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając Tuptex-będziesz się mogl przeglądać we wlasnych ścianach

Polecam również firmę "Koziol" z Rzeszotary

 

Potwierdzam, budowaliśmy z Tuptexem -efekt, że mucha nie siada. Baaaardzo profesjonalna ekipa, budują bardzo solidnie! Gdyby wszyscy w budowlance byli jak tuptex, nie byłoby czarnych list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Poszukuję ekipy budowlanej do SSO, która świadczy swe usługi w okolicach Krakowa/Wieliczki.

Gdybyście mieli kogoś sprawdzonego to bardzo proszę o kontakt na PW.

 

Ps. tak wiem, że jest od tego 181 stron, ale niestety wiele zachwytów nad konkretną firmą widać u osób z 1 postem :)

Przeprowadziłem już kilka rozmów, ale nie zaszkodzi na pewno popytać jeszcze paru wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...