Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moi Drodzy!

Niebawem planujemy rozpocząć budowę domu w Michałowicach. Pilnie poszukujemy opinii o firmie budowlanej Top Bud z Węgrzc. Jeśli Wam albo Waszym znajomym budowali dom to bardzo proszę o opinie, jak budują? czy są godni polecenia? Dziękuję za wszystkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

poszukuje sprawdzonych firm, które zajmują się kompleksowo wykonaniem dachu w woj małopolskim, tj.

-Wykonanie więźby

-podbitka dachowa

-folia

-dachówka

-okucia + rynny + okna dachowe

-Wykończenie kominów

-Montaż wyłazu dachowego.

 

Będę wdzięczny za polecenia.

 

Pozdrawiam

 

Mam kogoś do polecenia ale wszystko to co wymieniłeś prócz więźby bo tego chyba nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie kogoś w małopolsce kto zaprojektuje całe otoczenie domu, łącznie z ogrodzeniem(mur),kostka i cała reszta? Wygląd to jedno ale i od strony technicznej(poziomy itp).

 

Polecam P. Aleksandrę Karwalę z BS Ogrody. Trzeba trochę poczekać, ale ja jestem zachwycona projektem i zaangażowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jeśli podczas rozmów przed wykonaniem pracy czujecie, że coś może być nie tak to proponujcie spisanie umowy (w sumie od tego powinno zacząć rozmowę) najlepiej z karami umownymi za niewywiazanie się*z terminu czy czegoś tam. Jeśli człowiek będzie kręcił nosem to od razu powinna zaświecić się czerwona lampka i możecie dodać pytanie do rozmówcy: "Ale czego Pan się boi, nie dotrzymuje Pan umów?"

(...)

 

Tak jak w naszym przypadku z firmą Ekotynk lub RMBud - jak kto woli - Rafał Maciejowski, Bochnia (tynki wewnętrzne). O umowie tylko mówił. Umowa spisana na kolanie jak czuł powiew pieniążków w naszych rękach jak przyszło do płacenia za część prac. Wszędzie się mówi o umowach i umowa dała tylko tyle, albo aż tyle, że jest jednym z dokumentów w teczce z aktami sprawy.

Jeśli miał ktoś kontakt z człowiekiem proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w naszym przypadku z firmą Ekotynk lub RMBud - jak kto woli - Rafał Maciejowski, Bochnia (tynki wewnętrzne). O umowie tylko mówił. Umowa spisana na kolanie jak czuł powiew pieniążków w naszych rękach jak przyszło do płacenia za część prac. Wszędzie się mówi o umowach i umowa dała tylko tyle, albo aż tyle, że jest jednym z dokumentów w teczce z aktami sprawy.

Jeśli miał ktoś kontakt z człowiekiem proszę o kontakt.

 

Czyli sprawa miała swój finał w sądzie ? jakie efekty/wyroki ?

 

Patrze że słabą reklamę zrobiłeś tej firmie w internecie bo po wpisaniu w wyszukiwarkę nic się nie pokazuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ekotynk lub RMBud - jak kto woli - Rafał Maciejowski ...

 

 

Czyli sprawa miała swój finał w sądzie ? jakie efekty/wyroki ?

 

Patrze że słabą reklamę zrobiłeś tej firmie w internecie bo po wpisaniu w wyszukiwarkę nic się nie pokazuje .

 

Sprawa w sądzie trwa.

Opinia biegłego to jakiś żart - pomijając nieprofesjonalizm to jeszcze jest sprzeczna sama ze sobą. Nawet mam ochotę zrobić wątek i wrzucić to co biegły sądowy natworzył.

Nawet jeśli wyrok będzie w jakiś sposób pozytywny dla mnie to i tak gościowi taka działalność się opłaca. Nie bez powodu wybiera ludzi którzy nie zrobią mu problemów.

Jak wybieraliśmy firmę to kompletnie nic nie było o tej firmie, teraz jest chyba tylko jedna opinia. Ludzie odpuszczają bo muszą wykańczać domy. Dlaczego nie piszą? Pewnie się wstydzą.

 

Sposób działania jest ciekawy - nam z żoną obiecał tynki pod malowanie (wykończenie Kreiselem 660 jeśli dobrze kojarzę) a w trakcie już tworzy narracje że to jest etapowo i jak przychodzi czas na te ostatnia warstwę to koleś mówi że nie ma umowy na to i nie robi. Przy czym jak kasę pobierze to licząc procentowo jest to dużo więcej niż faktyczny nakład pracy i materiałów. Na sam koniec zostaje do dopłacenia tyle że gościowi już się nie opłaca robić, a nawet by pewnie musiał dołożyć do interesu i klient zostaje z ręką w nocniku. Tzn. jeszcze pół biedy jakby poprzednie warstwy były ok i wystarczyło nanieść ten piasek kwarcowy z wapnem (czy co to to jest) , ale druga warstwa jest dramatycznie krzywo i trzeba to wyprostować. W dodatku gość nie zaciera tynku.

Edytowane przez Qualcolm_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qualcolm, ja z powodu trudnosci w "procentowym rozliczeniu" wybierałem firmy którym płaciłem po wykonanej robocie. Wykonawca nie znika jak zostanie mu ostatnie 20% zabierające 80% czasu. Polecam!

 

Współczuję procesu, dużo nerwów i czasu. Co do biegłego - możesz mieć opinię swojego, nie musisz się zdawać na biegłego pozwanego. Wybierz kogoś kto jest dobry i ustnie opiniując Cię przekona. (Jak coś mogę podać namiary na priv).

Edytowane przez PrzyszłyBudowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pecam forumowa Elfir.

Podjazd i tarasy już mam gotowe i wykonane według jej projektu. Zaprojektowała je "na szybko" jak się nagle zdecydowaliśmy już robić kostkę, która miała być robiona za rok. A mimo tej szybkości efekt świetny, połączyła też gusta moje i męża tak, że się nie klocilismy o to;)

W cenie projektu (niewysokiej moim zdaniem) także jest propozycja oświetlenia.

 

Całego projektu jeszcze nie mam gotowego, mąż uważał to za "fanaberie", a już teraz jest zadowolony że się uparlam:)

Edytowane przez Nayri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem ostrzec przed pseudo firma "Firma Remontowo-wykończeniowa Grzegorz Ślusarz" z Bochni świadczące usługi na terenie Bochni i Krakowa dostali klucze do mieszkania mieli ułożyć płytki ułożyli krzywo wysokość miała być 15mm było na 12mm jedne wyżej inne niżej burdel jaki zostawili to szkoda gadać nawet płytek z fugi nie potrafili wyczyścić tylko walały się butelki po wódce po kątach resztki śniadania na podłodze jak się okazało ten Pan zatrudnia pseudofachowcow z Ukrainy więc nie ma się co dziwić... Rozliczyłem się ale w między czasie Pan zaczol doliczać sobie dodatkowe koszty akrylowanie cokolow 15m kosztowało 200zl gratis upaprane ściany bo Pan rąk nie miał w co wytrzeć... Akrylowanie palcem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...