Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rzecz w tym, że w Hebanie nie mieli wszystkich akcesoriów, a klamki tylko z długimi szyldami i zaoferowali sprowadzenie za 14 dni.

 

Nie mam nic do Hebana. Wręcz przeciwnie. Obsługa tam jest niezwykle miła i chętnie udzielają wszelkich porad, ale klamki chcieliśmy mieć już :)

 

Ale ja wcale nie chcialem napisac ze "Twoj" sklep jest zly, chcialem napisac to co Ty rowniez stwierdzilas - Heban jest ok, ceny tez ma w porzadku :) Stoi po prostu troche na uboczu i czesc ludzi o nim zapomina pamietajac tylko o Castoramach, Praktikerach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Hebanie sie nie zapomina, tylko dostać sie do niego w normalny dzień w normalny sposób graniczy z cudem: brak czasu i korki, korki, korki...

 

a Casto i sklepy internetowe są czynne prawie non stop

 

ja w ten sposob polecam zespół sklepów internetowych pod wspólną nazwą 123market: zamawiałam tam i armature i agd i opony i co mogę pochwalić:

moznatowar odebrac samemu w Krakowie bez kosztów przesyłek i zniszczeń przez firmy spedycyjne (zmora w naszym kraju), ceny konkurencyjne po porównaniu kosztów przesyłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarną listę:

 

Firma Natura (okna i drzwi drewniane). Zamówiłem w tej firmie drewniane drzwi wewnętrzne. Nie są to produkty tanie, a w dodatku miałem ich 12 sztuk, w tym 2szt. przesuwne.

 

Termin realizacji umowy był na połowe października 2007. Drzwi niestety były gotowe i montowane dopiero w styczniu 2008 (ładny poślizg). W dodatku jedne przyszły uszkodzone i w złym wymiarze. Na nowe drzwi trzeba było czekać do maja. Co więcej w styczniu brakowało paru drobiazgów, jak uchwyt w jednych drzwiach, wkładki, dwie klamki były pomylone, brakowało kluczyków do drzwi. Na samą klamkę (firmy hoppe) musiałem czekać 3 tygodnie. Teraz w maju te brakujące drzwi tez przyjechały bez klamki i z innym profilem listew do ościeznicy...

 

Co do jakości samych drzwi, to biorąc pod uwagę ich wysoką cenę, mogę dać najwyżej 7/10, bo maja parę drobiazgów w lakierze do poprawy w ramach reklamacji, ale przy tej cenie nie powinny mieć nic do zarzucenia.

 

Generalnie jeśli chcecie kupić drzwi w firmie Natura, to musicie uzbroić się w cierpliwość i unikajcie ich krakowskiego przedstawiciela handlowego Romana K., który 3 tygodnie załatwia klamkę i zawsze ściemnia przez telefon tak, że aż muszę światło włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam pochwalić bardzo panów, którzy tynkowali nasz dom (mam na myśli ocieplanie i tynkowanie zewnątrz). Jestem bardzo zadowolona z ich pracy. Dom wygląda rewelacyjnie.To ekipa firmy Decor z Trzebini, w której pracuje min. Pan Grzegorz Glazer - Za to WIELKI PLUS. :lol:

Natomiast, duuużym minusem jest niedotrzymanie terminu pojawienia się ekipy na budowie przez szefa firmy. (kilka miesięcy poślizgu i nie mówię tu tylko o tym że zastała nas zima w trakcie ocieplania). Ale jeśłi komuś to nie przeszkadza... mnie osobiście się to nie podobało.

pozdrawiam

 

p.s podaję namiary http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na białą listę wpisuję wykonawców tynków wewnetrznych. Tynki gipsowe gładziutkie jak lustro. Panowie wykonuja także ( a jest ich 3 w ekipie) tynki cementowo wapienne (u mnie kuchni, 2 łazienki oraz suszarnia).

 

Pozabezpieczali ładnie okna, potem po sobie pozamiatali. Pełna kultura. Bez przekleństw i picia. Zawsze doradzą. Zawsze odbierali telefon - nawet po wykonanej robocie (a to sie często nie zdarza).

A powyższe dotyczy Pana Żmudy - telefon 772051874.

Mają podobno coś wolnych teminów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super biała lista

 

Firma ULEK (tel: 512 198 265) z Zabrza

Firma zajmuje się kompleksowo budową dachów.

 

Do mnie na budowę, a konkretnie do przebudowy dachy + nadbudowa, weszli 19 maja. Miejsce budowy to Krzeszowice.

Aktualnie jestem z nich bardzo zadowolony. Będe w miarę postępu prac na bierząco relacjonował.

 

 

 

W razie dodatkowych pytań, gdzie jest budowa, czyli gdzie można zobaczyć efekty pracy proszę pisać do mnie na PW.

 

Pozdrawiam

 

Stan dachu przed robotami.

strona południowa:

http://www.alkoholizm.jawnet.pl/skansen/2.jpg

 

strona północna

http://www.alkoholizm.jawnet.pl/skansen/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płacenia to myślę, że takie sprawy załatwia się przed wpuszczeniem firmy na dom. Następnej firmy już nie będzie, no moze elektryk z uprawnieniami i rozumem, ale to dla udzielenia sugesti.

 

Faktycznie może to i racja, nie polecać, przed zakończeniem prac. Ale już tak zycie jest ustawione, że albo ktoś nam przypadnie do gustu, albo nie przypadnie...

 

Sam dorabiam w wykończeniówce i remontach, to samo można mówić o inwestorach (zleceniodawcach) Są tacy inwestorzy, że po wstępnych ogledzinach nie podejmuje się remontu, lub strzelam cenę bardzo wysoką "dla odstraszenia"

 

Firm które ogladały budowę u mnie, w celu okreslenia swojej ceny wykonastwa było w maju chyba z pietnaście. Rozpietość cen (kosztorysów) od 20 000 do 65 000 za ta sama robote...

Wiem jedno z doświadczenia, że najmniejsze ceny były od firm które same kosztorysowały i potem same wykonują zlecenie. Bez biurokracji i pośredników, ale to jest oczywiste i normalne.

 

Akurat ich wybrałem. No ale dajmy czas czasowi, ale do czasu... okaże się w praniu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę na już, na wczoraj zrobic niezaplanowany remont łazienki.

Po prostu zalewam sąsiada, mimo kilkakrotnych napraw. Potrzebna jest wymiana starych rur. Wiąże się to z kuciem ścian i posadzki

Hydraulika mam, ale potrzebuję kogoś, kto zrobi mi całą resztę i jednocześnie nie zedrze ze mnie skóry.

Kogoś kto potrafi:

- położyc flizy

- osadzic wannę, umywalkę i podwieszany kibelek/instalacje będą/

- przesunie kontakty

- zrobi blat i szafkę pod umywalką

 

Czy znacie kogoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna lista

 

Firma sprzedajaca okna, z Krakowa - BM&Partner. Zamontowali okna lukowe, zapiankowali i zakazali otwierania. Po otwarciu okazalo sie, ze otwieraja sie w 70%. Telefon do wlascicielki Pani Boguslawy Matoń i dowiedzialam sie, ze:

a) sami kazalismy tak zamontowac

b) ona nie moze odpowiadac za nasz brak rozumu

c) jak myslimy ze uzna nasza reklamacje to jestesmy w bledzie

d) montazysta montuje jak mu klient dyktuje, my sie mamy na tym znac

e) nie ma czasu na glupie rozmowy ze mna.

 

Sprawe zglosze do rzecznika praw kosmumenta, bo w dodatki okazalo sie ze okno tarasowe jest zle wymierzone na dlugosc. Omijajcie BM&Partner z daleka jesli nie chcecie sie dowiedziec ze jestescie durniami, bo nie znacie sie na montazu okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to juz nic nie zdziwi :-?

Sprawa moich drzwi zew. KMW Format, zakupionych w Firmie EBRO przy Zakopiańskiej 56, nadal jest nie rozwiązana. Na drzwiach nadal pojawiaja sie w czasie wilgotnych okresów plamy i przebarwienia, był 2 razy gosc - specjalista od farb, przysłany z fabryki KMW Format i stwierdzil, ze plamy zejda, ale czy za miesiac czy za rok to juz nie umie powiedziec. Dodatkowo na drzwiach sa cieniowania, otworki po wżerach robaków. Dzwonie do wlasciciela fabryki KMW Format i slysze, ze "i tak mi tych drzwi nie wymieni".

 

http://img102.imageshack.us/img102/8867/p5221082rw2.jpg

 

http://img102.imageshack.us/img102/3223/p5221089jg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany serdecznie polecam Salon Firmowy Jezierskiego z Nowego Targu. Trochę daleko od Krakowa, a jednak nie przeszkodziło to firmie wzorowo wywiązać się z zamówienia na okna z montażem na północ od Krakowa. Do tego cenowo oferta wypadła dużo korzystniej niż oferowali krakowscy czy katowiccy przedstawiciele Jezierskiego (o 6 tys. taniej od najdroższej oferty z Krakowa :o ) Na dodatek zarówno szef jak i montażyści to młodzi, sympatyczni i kontaktowi ludzie co niestety rzadko się zdarza w branży budowlanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakończyły się u mnie gładzie/ malowanie/ regipsy/ zakładanie halogenków czyli innymi słowy roboty wykończeniowe

 

Czas na wystawienie oceny. :-)

 

BIAŁA LISTA

 

ponieważ to była ostatnia duża rzecz przed wprowadzeniem długo szukałem ekipy. ale musze przyznąc ze sa naprawdę świetni.

dokładni, staranni. posprzątali po sobie - odkurzyli po robieniu gładzi :-)))

 

no i grzeczni. po prostu grzeczni.

nawet na papierosa wychodzili na zewnątrz :-)

 

aż trudno mi było uwierzyć że wreszcie można coś zrobić lepiej niż człowiek tego oczekiwał. dlatego ta pochwała im się należy. Przebili nawet poprzednich karton gipsiarzy których miałem.

 

namiary: DAREK SWOBODZIAN z ekipą . tel: 604425699

u mnie robili tak jak napisałem: gładzie/ malowanie/ regipsy/ zakładanie halogenków a i ceną mile zaskoczyli ... az trudno uwierzyć nie?

 

jakby coś powołujcie się na szczepańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...