Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Buduję dom w okolicach Wieliczki.

Z forum korzystałem do tej pory raczej pasywnie - korzystając z doświadczeń innych, nadszedł więc czas spłacić długi 8)

Ponieważ współpracowałem wyłącznie z fachowcami polecanymi przez innych, oraz tam gdzie było to możliwe jeździłem zobaczyć ich wcześniejsze prace będzie to głównie (choć nie wyłącznie) "bardzo biała lista".

 

 

No to po kolei:

 

Bardzo biała lista

Ekspres Konkurent (właściciel Bogdan Hadała) - robił u mnie stan surowy otwarty. Pełen profesjonalizm, wyspecjalizowani fachowcy od każdego etapu budowy, słowność i terminowość. Podaję linka do ich strony internetowej http://www.expreskonkurent.pl/

 

Pan Dębowski - przyłącz wody w okolicach Wieliczki - telefon otrzymałem w UG w Wieliczce, gdzie załatwiałem całą dokumentację związaną z przyłączem.

 

Firma Akord, ul Wielicka 61 Kraków - kupowałem u nich okna i drzwi firmy Urzędowski. Terminowość i profesjonalizm, do tego cena którą mi zaproponowali była o wiele bardziej atrakcyjna, niż u konkurentów.

 

Bramy garażowe Hormann - Kraków ul Opolska 12. Fachowa obsługa na każdym etapie współpracy.

 

Odgromówka - (zajmują się kompleksowo instalacjami elektrycznymi, u mnie montowali na przykład dodatkowo instalację antyprzepięciową i parę gniazdek, kiedy urwał mi się kontakt z elektrykiem, Panem Krzysztofem Pałachem) - wysoka jakość wykonanych prac, słowni, atrakcyjne ceny - tel. 600-484-025.

 

Wielokrotnie już polecana na tym forum firma Tues, której szefuje Pan Grzegorz Janusz - ocieplenie, elewacja i podbitka, tel.607-557-756.

 

Tynki wewnętrzne - ekipa z okolic Niepołomic, tel. 783-094-608 (Pan Piotr). Nie narzekają na brak zamówień i w przypadku ich nadmiaru przekazują pracę innym ekipom - trzeba zastrzec, że chce się współpracować z nimi.

 

Wylewki - polecany na tym forum jako "wylewkarz doskonały" Pan Marek - potwierdzam w 100%, tel. 501-651-600. Uwaga! - trzeba dokładnie ustalić termin i dopilnować, aby zostać wpisanym do kajetu Pana Marka!

 

Biała lista

 

Elektryk - Pan Krzysztof Pałach, polecany na tym forum (pracuje razem z ojcem). Wykonanie instalacji elektrycznej i rozliczenie tego etapu jak najbardziej OK, niestety ponowny kontakt bardzo utrudniony (problem w przypadku konieczności wykonania dodatkowych usług, lub reklamacji).

 

Szara lista

 

M-studio ul. Królewska 2 Kraków - robili mi adaptację projektu. Drodzy, nieterminowi, niedbali - walnęli mi parę baboli w projekcie, na szczęście wyłapane w porę, wszystkie się dało wyprostować

 

Czarna lista

 

Pan Andrzej Góra ze Swoszowic (buduje stany surowe) - już opisywany na tym forum. Skądinąd niezły fachowiec (widziałem jego budowy), niestety niesłowny. Zwodził mnie przez kilka tygodni - na szczęście zniknął na dobre, zanim rozpoczął u mnie pracę.

 

Pozdrawiam - jankos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie rekomenduję p. Jarka Szklarskiego z Pracowni AProjekt - zrobił nam szybciutko fajny projekt indywidualny.

 

Biala lista - architekt

 

Również polecam Pana Jarka Szklarskiego z AProjekt, potrafi doradzić i zrobić fajny indywidualny projekt w przyzwoitej cenie. Zleciłem mu również całą papierologię związaną z pozwoleniem (geodeta, przyłącza, itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie tu dawno nie było. Jeden dom już wybudowałem i mieszkam w nim od ponad 2 lat. Teraz biorę się za budowę drugiego (tak mi się spodobało :D ) i w związku z tym potrzebuję sprawdzonej ekipy (najlepiej z okolic Wieliczki) która wybuduje sprawnie i w przystępnej cenie stan surowy.

Oczywiście przeglądnąłem ten wątek i mam już kilka namiarów ale od przybytku głowa nie boli. Start prac około maja br.

 

I jeszcze podpowiedź dla @gegus37 żeby nie było zbyt wielkiego OT.

Ja mam w domu okna firmy DAKO i mogę ja z czystym sumieniem polecić. Jednakże mój znajomy (jemu też poleciłem) kupił taniej niż w DAKOj okna na cały dom w Oknoplaście (też dobra firma). Trzeba wziąć kosztorysy od kilku (jeszcze polecę Oknoplus) i kupić tam gdzie najtaniej (mają różne okresowe promocje).

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIAŁA LISTA

 

KRAKBET -

betoniarnia i operator super. fachowo szybko i terminowo. Wydają jak sie upomnisz zaświadczenie (certyfikat dla betonu). Idzie z nimi negocjować. cenę.

 

DACH-STYL UL.CYSTERSÓW -

CENY DOBRE, WYLICZENIA CO DO ILOŚCI POTRZEBNEJ RZECZYWISTE

I W REALIZACJI NIEWIELKA RÓŻNICA.

 

BUDMUR

Dobre ceny i szybkie dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dachówki to

 

biała lista:

 

firma MELLE z ul. Radzikowskiego, idealnie wyliczone, uwzględniono pewne dość istotne kwestie, które dla innych składów były bez znaczenia.

 

 

niestety nie mam tak pochlebnych opini jak poprzednik odnośnie DACH STYL z ul. Cystersów. nie dość, że policzyli dachówkę tylko na połowę dachu, to jeszcze mnie pytano ile mam dachówek lewych a ile prawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dachówki to

 

biała lista:

 

firma MELLE z ul. Radzikowskiego, idealnie wyliczone, uwzględniono pewne dość istotne kwestie, które dla innych składów były bez znaczenia.

 

 

quote]

 

Firma Melle dwa lata temu podczas "braków rynkowych" wzięła zaliczkę na materiał (faktura pro-forma na 12 tys. zł) a potem podwyższała cenę dwukrotnie, żądając ostatecznie ponad 15 tys. Dopiero zagrożona sankcjami prawnymi zrealizowała ową umowę. Pracownik tej firmy kilkakrotnie udzielał błędnych informacji. Obsługa na miarę usługi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna lista

 

Kilka miesiecy temu wynająłem firme do kompleksowego wykończenia piętra domu. Wyłudzili zaliczki, zniszczyli materiał, wykonana instalacja elektryczna nie działa, terakota w salonie i korytarzu odchidzi, płytki są połamane, trudno opisać wszystko w krótkim poscie - odmówili poprawek, przerwali prace i zniknęli. Firma z Krakowa, własciciel Igor Remiszewski

jestesmy po ekspertyzie rzeczoznawcy która wykazała straty na kilka tysięcy zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dachówki to

 

biała lista:

 

firma MELLE z ul. Radzikowskiego, idealnie wyliczone, uwzględniono pewne dość istotne kwestie, które dla innych składów były bez znaczenia.

 

 

quote]

 

Firma Melle dwa lata temu podczas "braków rynkowych" wzięła zaliczkę na materiał (faktura pro-forma na 12 tys. zł) a potem podwyższała cenę dwukrotnie, żądając ostatecznie ponad 15 tys. Dopiero zagrożona sankcjami prawnymi zrealizowała ową umowę. Pracownik tej firmy kilkakrotnie udzielał błędnych informacji. Obsługa na miarę usługi....

 

jak najbardziej masz prawo nie podzielac mojej opini. jak dla mnie firma bez zarzutu, dlatego polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzuce jeszcze coś od siebie na firmę Melle (wyjątkowo czarna lista :evil: ):

- nie poinformowali nas o śmiesznym naliczaniu kasy za palety (sprzedają brutto a kupuja od Ciebie netto)

- na pakiet startowy komina Schidla Avanta czekaliśmy dwa miesiące (cała gotowka była wpłacona),

- przeliczją materiał z bardzo dużym naddatkiem, którego nie można oddać przy normalnych terminach (można tylko do 1miesiąca!!!)

 

A z trapezCarbo było luksuwowo i bez problemu (polecam pana Ryszarda), towar kupiony w czerwcu zwrócony w listopadzie (jak się chce to się da) Dodam jeszcze że z Zakopianki fatygowali się do mnie na budowę dwa razy jak reklamowalam rynny i jak zabrakło czegoś z ich winy, a w Melle Pan Robert nie dość że zlewał mnie (odnośnie komina) to jeszcze oczywiści musiałam sama brakujący towar odebrać (istny koszmar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...