Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rany Julek..

Zacznę od tyłu: czy można..itd - jak trzeba, to zawsze można. Latoś wczesna wiosna. Tawułka- gleba kwaśna, wilgotna. Upalne słońce może nawet jeśli woda w glebie przypiec, przynajmniej w godzinach największego upału trochę cienia. Pieris- może choć foto. Czereśnie zamalować emulsją z dodatkiem fungicydu, (a bodajTopsin, co tam masz) otwarta rana to wrota dla chorób, a czereśnia wrażliwa bardzo. A mszyce pryskamy jak są, na zapas się nie da, środków jest wiele, należy pamiętać o karencji. Bluszcz sadź i nie martw się o drzewa, nic im nie zrobi. Czy przyciąć lawsona- nie wiem, nie widziałem go, a jaka odmiana?

A na temat dziurawca.. zwyczajnie nie wiem i doświadczeń nie mam.

Uffff. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie nawożenia iglaków.

tam gdzie nie mam jeszcze kory dziś sypnęłam nawozu wymieszałam i podlałam.

Gorzej jets tam gdzie jest kora i włóknina. Jak w takim przypadku nawozić?

Czy ściągać korę sypnąć i przykryć? Trzoszkę za dużo roboty ale jak trzeba to trzeba.

Pytanie może głupie ale nie wiem jak to zrobić

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trawą- znaczy skosić. Dzięki.

 

W tamtym roku zakładaliśmy ogród i nie przewidzieliśmy pewnej rzeczy. Otóż altanka, która się obecnie buduje w specjalnie wydzielonym miejscu (kamienie, folia itd) może przeszkadzać w rośnięciu brzozy. Tzn w przyszłości, po dojściu do pewnej wysokości, drzewko może zacząć opierać się o daszek i zacząć się krzywić.

Pasowałoby tę brzozę przesadzić w inne miejsce. Kiedy to zrobić- teraz gdy nie ma liści, czy może dopiero na jesień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Julek..

Zacznę od tyłu: czy można..itd - jak trzeba, to zawsze można. Latoś wczesna wiosna. Tawułka- gleba kwaśna, wilgotna. Upalne słońce może nawet jeśli woda w glebie przypiec, przynajmniej w godzinach największego upału trochę cienia. Pieris- może choć foto. Czereśnie zamalować emulsją z dodatkiem fungicydu, (a bodajTopsin, co tam masz) otwarta rana to wrota dla chorób, a czereśnia wrażliwa bardzo. A mszyce pryskamy jak są, na zapas się nie da, środków jest wiele, należy pamiętać o karencji. Bluszcz sadź i nie martw się o drzewa, nic im nie zrobi. Czy przyciąć lawsona- nie wiem, nie widziałem go, a jaka odmiana?

A na temat dziurawca.. zwyczajnie nie wiem i doświadczeń nie mam.

Uffff. :wink:

 

dzieki....w weekendzik przesadze te moje tawułki, w zeszłe lato liscie po prostu sie zasuszyły,,tzn przypiekły.wsadze to na wschodnia strone:)

 

dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić Hydrokompleks. Nie wymaga przykrywania. Polecam.

Inne nawozy warto jednak przygrzebać, bo będą straty azotu.

Albo zasilać przed spodziewanym deszczem-zmyje i wpłucze.

 

hydrokompleks sypie na trawke w tym roku, zawsze tez sypałam pod iglaki...w tym roku skusiłam sie na nawoz z polic do iglakow posypałam ( tez mam agrowłoknine i kore) ale po tym podlałam....zmył sie tylko kolor:):) z niebieskich granulek zrobił sie biały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mirek, jak zawsze niezawodny, będę sadzić ten bluszcz... a piekny jest i sadzonki już się ukorzeniają :D

 

justyna99, co do brzozy, ja ma ich sporo na działce, od małych po duuuuże :D co prawda nie miałam problemu z daszkiem ale generalnie wyszłam z założenia że drzewa muszą mieć tak wysoko koronę, żeby spokojnie można było pod nimi chodzić. I co roku w sierpniu podcinam najniższy poziom gałezi aż doszłam do wysokości jaka mi pasowała. Jak do tej pory żadna nie odchorowała cięcia. To samo zresztą robię z sosnami :D wymyśliłam sobie żeby na działkę wchodzić ścieżką pod drzewami, i pomału zaczyna to wygladać, co widać na załączonym obrazku :D

 

http://sting.sqlab.com.pl/~ewa/IMGP1908m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trawą- znaczy skosić. Dzięki.

 

W tamtym roku zakładaliśmy ogród i nie przewidzieliśmy pewnej rzeczy. Otóż altanka, która się obecnie buduje w specjalnie wydzielonym miejscu (kamienie, folia itd) może przeszkadzać w rośnięciu brzozy. Tzn w przyszłości, po dojściu do pewnej wysokości, drzewko może zacząć opierać się o daszek i zacząć się krzywić.

Pasowałoby tę brzozę przesadzić w inne miejsce. Kiedy to zrobić- teraz gdy nie ma liści, czy może dopiero na jesień?

 

A jakla ta brzoza duża? Pytam, bo to takie dziwne drzewo- sieje się na kupie cegieł, starym murze, w rynne czy innych nieprawdopodobnych miejscach. I rośnie! Skąd wodę bierze- cholera wie, a ma zapotrzebowanie olbrzymie i wyssie z gleby wszystko. Ale- nie lubi przesadzania, najlepiej przyjmuje się jedno- dwulatka, starsze gorzej, a taka z białą korą najczęściej wcale.

 

Teska,budleje sadż, to nie wierzba, na pewno nie uszkodzi niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki....w weekendzik przesadze te moje tawułki, w zeszłe lato liscie po prostu sie zasuszyły,,tzn przypiekły.wsadze to na wschodnia strone:)

 

dzieki:)

 

Czy mogę przesadzić moją magnolię? Mam dla niej lepsze miejsce - ale kiedy to zrobić? Teraz ma już duże pąki - poczekać aż przekwitnie pewnie.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki....w weekendzik przesadze te moje tawułki, w zeszłe lato liscie po prostu sie zasuszyły,,tzn przypiekły.wsadze to na wschodnia strone:)

 

dzieki:)

 

Czy mogę przesadzić moją magnolię? Mam dla niej lepsze miejsce - ale kiedy to zrobić? Teraz ma już duże pąki - poczekać aż przekwitnie pewnie.. ?

 

Pewnie nie :D Teraz, i to tak, żeby nie uszkodzić korzeni, bo nie lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...