Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

sosna jest, za nia wisza tuje

zdjecie zrobilo mi sie czrno-biale, a jak zobaczylam ze takie jest, bylo za pozno

teraz mam lyse patyki

w sumie sama zobacze czy sie zageszczą....

ale chcialam jakiegos wsparcia moralnego:)

 

a od prania sie odcielam bo jest tu taki (a) co mi analizuje rozne rzeczy i moze np okazac sie ze ilosc dzieci sie nie zgadza po ilosci gaci wiszących...

dla zainteresowanych analiza miala miejsce na wątku o smierdzacym koszu na smieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek pewnie było już to pyt. mam możliwość pozbierać sobie igły sosnowe, z całej długiej alei, kiedyś widziałam takie rozwiązanie, ściółka fajnie w ogrodzie wyglądała...czy moge tak zrobić??, czy sobie choróbsko jakieś przyniosę?i bezsensowny kłopot...efekt jest fajny, ale czy wart?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Wiosną wyrosła mi pod sosną dziwna roślinka. Pozwoliłam jej rosnąć i latem tak się rozszalała, że zarosła całe drzewo. Pozwoliłam jej się rozwijać, ale kiedy jej owoce zaczeły pękać i wysypały się nasiona wystraszyłam się trochę, czy nie będę mieć w przyszłym roku inwazji. Może ktoś rozpozną to pnącze :roll:

Zebrałam trochę jej nasion i pomyślałam o posadzeniu ich przy ogrodzeniu, tylko nie wiem, czy to dobry pomysł ?

http://lh6.ggpht.com/_fukQJPZqxVU/St8VIYClRsI/AAAAAAAACSA/aRphTudZXn8/s288/PICT0001.JPG http://lh6.ggpht.com/_fukQJPZqxVU/St8VI6_zOCI/AAAAAAAACSE/XOwApqXCpm8/s288/PICT0002.JPG

 

Drugie moje pytanie: czy do kompostu można wrzucić liście i łodygi datury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie inwazja... parę lat. Sieje się toto jak głupie :D

http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Echinocystis_lobata.htm

Jak kto lubi... Raz posiejesz, długo będzie. Ale nadmiar siewek można wyrywac. Łatwo, duże i charakterystyczne- jakby dynie posiał.

Aha- jesienią zamarłe pędy się nieszczególnie prezentują- a wyskubać to np. z siatki niełatwo.

A resztki datury zgniją jak i inne zielsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mirku,

 

 

Czy warto jeszcze teraz przesadzac kilka iglaków i trawy?

 

Mamy małą przeróbkę w ogrodzie /nie planowaną wcześniej/i jestem zmuszona przesadzic kilka małych jeszcze sadzonych w tym roku iglaków oraz trawy.Nie chciałabym im znowu zaszkodzic wiec nie wiem co zrobic.Będę wdzięczna za pomoc.

 

 

Pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passiflora, dotąd pięknie rosnąca, zaczyna mi żółknąć. Wyczytałam że żółknięcie nie jest jednoznaczne np. albo przesuszona albo zawilgocona. U mnie chyba to drugie, bo ostatnio chyba trochę przelałam, chociaż podlewana i spryskiwana raz w tygodniu. Wyciągnęłam toto dziś z doniczki, ziemia lekko wilgotna (no trochę się wysuszyła od poprzedniego weekendu), korzenie nie widać żeby gniły. Trochę zbite, może czas powiększyć doniczkę? Dosypałam trochę nowej ziemi (niewiele starej udało mi się strząsnąć) i nie wiem co dalej? Nawozu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...