Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

P,Mirku mam pytanie . NA moich tujach kilka tygodni temu pojawiła sie miodownica ( którą pan bardzo trafnie zdiagnozował) . Był oprysk wg zalecenia.NAtomiast w tym momencie nie ma juz tego robaka , został tylko ten grzyb sadzakowy. CZy jest na to jakiś oprysk, gdyz młode odrosty które wyrastajaą tez juz są pokryte tym czarnym grzybem,. Co robić, proszę o poradę.

Wziąć tzw. szlaucha :D i porządnie opłukać, bo na deszcz to chyba nie ma co liczyć.

Dziękuje za odpowiedż i pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Mirek napisał

"Jakoś tylko jedno foto się otwiera, ale opis wystarczający- charakterystyczny objaw. Zaśnieżek jałowcowy (tarcznik). Trzeba tępić. Nie teraz, bo teraz to są jaja pod tarczkami. Lęgnie się od połowy VI, 2-3 opryski co 2 tygodnie (Mospilan 0,02%, Confidor 0,08% z dodatkiem Talstaru 0,05%"

 

P.Mirku już druga połowa czerwca i nic się nie lęgnie, wygląda tak samo.

Jak to wygląda po wylęgnięciu, żebym nie przeoczył.

Acha i confidor z talstarem mieszamy razem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mamy spory kawałek działki. Na dużej jej części chcemy założyć jakiś sad, ogród i trawnik. Jeszcze rok temu było to pole uprawne, jednak podczas budowy zarosło to jakimś zielskiem wszelakiej maści :lol: . Dzisiaj Pan Sąsiad przyjechał ciągnikiem z jakimś ustrojstwem i to ściął. Powiedział że to jeszcze przeorze i będzie z tego niezły nawóz. I teraz mam pytanie. Czy na to będzie można siać trawę? Czy jednak coś jeszcze trzeba zrobić, żeby to zielsko (chwasty, a nie trawa :wink: ) nie wyłaziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd niby mam wiedzieć? Jeśli to chwasty trwałe (perz, oset i inne kłączowe), to oczywiście wylezą. Do tego wykiełkują miliony zielska z nasion chwastów jednorocznych, które rozsiewały się podczas budowy.

Poczytaj wątki "trawnikowe" , tam już wszystko napisali, trudno wszystko od nowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirku, pytanie pewnie banalne dla fachowców ... ja niestety znalazłam bardzo różne info.

 

Jest po okresie kwitnienia bzu. Ma on parę...może parenaście lat....nie wiem, jak kupowaliśmy dom już tam był. Chciałam go gruntownie odmłodzić, bo uciekł bardzo w górę. Jak ciąć i kiedy...teraz czy na jesień ??

Ciąć, teraz, do jesieni odbije. Na zimę nie kaleczy się rośliny. Ciąć gruby pęd nad jakąś boczną gałązką, tak, żeby gołe kołki nie zostały.

 

Dzieki wielkie :oops: a czy miejsce ciecia trzeba czymś zabezpieczyć ?? zasmarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od muszek nie są przywiędnięte.

A z tego szczegółowego opisu owych nie jestem w stanie....

 

:D Opis bardziej szczegółowy mówi, że owe muszki nie siedzą ot tak sobie, by odpocząć, lecz są powczepiane w łodygi. Usuwałam je dzisiaj mechanicznie, ale jutro pewnie pokażą się nowe :-?

 

Mszyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirku, pytanie pewnie banalne dla fachowców ... ja niestety znalazłam bardzo różne info.

 

Jest po okresie kwitnienia bzu. Ma on parę...może parenaście lat....nie wiem, jak kupowaliśmy dom już tam był. Chciałam go gruntownie odmłodzić, bo uciekł bardzo w górę. Jak ciąć i kiedy...teraz czy na jesień ??

Ciąć, teraz, do jesieni odbije. Na zimę nie kaleczy się rośliny. Ciąć gruby pęd nad jakąś boczną gałązką, tak, żeby gołe kołki nie zostały.

 

Dzieki wielkie :oops: a czy miejsce ciecia trzeba czymś zabezpieczyć ?? zasmarować...

Biała emulsja + Topsin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...