Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Posadziłam wiosną jodłę kalifornijską ( hodowana w doniczce) miała już spore wiosenne przyrosty. Gleba jest gliniasta ale wykopałam wiekszy dół i dałam wokół korzeni sporo ziemi do iglaków. I jak do tej pory było wszystko OK.

Od około miesiąca jodła "złapała" zółtawy kolor ( wczesniej była zielona z niebieskawym połyskiem) . Igły nie sa suche, nie ma na i pod igłami żadnych szkodników więc zastanawiam sie dlaczego zmienia barwę na żółtawą?

Może za mokro miała - tak strasznie padało w lipcu. Ale woda pod choinką nie stała.

Jaka może byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku reszte roslin z wyjatkiem orzecha purpurowego mam zielona :)

Kiedys jadlam Mc Donalda :oops: :oops: :oops: wlasnie pod takim klonem Drumonndi i niesamowicie mi sie podobal a jesienia uwielbiam obserwowac klony z czerwonymi lisciami :lol:

Czy nie wiesz moze czy szybko one rosna po 10 latach czy moge spodziewac sie duzych drzew :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z daglezją - uroczo rośnie jest zielona , ale ......"wyciągnęło ją" - ma ponad metrowe przyrosty ale rzadkie - wyglada dziwacznie .

Czegoś jej brakuje? a może ma czegoś za dużo ? jakichś minerałów ? Co z tym zrobić ? obciąć ? zostawić ? Igły są zielone i nie żółkną - zdjęcie wkleję jutro .

Prosze o pomoc i porade . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja :roll:

na działce mamy dwie piękne stare lipy.

Od kilku tyg. zaczęło sie dziać coś dziwnego z jedną. Gubi liście tak, jak gdyby była to już jesień. Zadnych oznak choroby, tylko te liście.

 

Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to to, że uderzył w nią piorun, bo mieliśmy gwałtowne burze pod koniec czerwca.

Ale jeśli tak, to już po lipie :cry: :cry:

 

Może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...