Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Owoc jakiś taki berberysowaty... a fotki krzaczora sie nie da wrzucić? :wink:

 

wrzucam fotkę, chociaż nie wiem, czy coś ona więcej powie, krzaczor, októry chodzi - na pierwszym planie

też zastanawiałam się nad berberysem, ale "czubek" owocu jest zaostrzony i kształt taki jakiś bardziej wałeczkowaty, niż u berberysu, poza tym na krzaczorku było łącznie może z 6 owoców - czyli bardzo mało...

żałuję, że nie przegryzłam owokcka i nie sprawdziłam, czy kwaśny ;)

 

z góry dzięki za pomoc

 

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1109/s73002572394.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na etykiecie napisali- nie stosować przy chłodnej i deszczowej pogodzie :D

Mnie uczyli, że zarówno Miedzian, jak i Syllit wiosną przy temp. >6 st.

Chyba nic się nie zmieniło :wink:

 

A do tego krzaczora Elfir by się przydała, jakoś nie mogę zaskoczyc, gęstwina niemożebna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uczyli, że zarówno Miedzian, jak i Syllit wiosną przy temp. >6 st.

Chyba nic się nie zmieniło :wink:

 

Hmm, "Maja w ogrodzie" kiedyś mówiła, że wiosną lepszy jest Syllit, bo można go stosować, gdy jest cieplej niż 5 st.C, natomiast Miedzian DO 5 st.C, bo inaczej sparzy roślinę.

Wiosną pryskałam Syllitem. Teraz też mogę tym samym środkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku ok. 5 lat temu posadziłam na swojej gliniasto-wapiennej działce daglezje, była to sadzonka jakieś 80-90cm, w pierwszym roku przymarzła, teraz ma ok. 150 cm. Jakiej wysokości i szerokości drzewka mogę się spodziewać za 10 lat, pytam, bo daglezja dość marnie wygląda, jest wąska i chciałam coś koło niej posadzić (jarzębinę, perukowca, berberysy itp.), a nie wiem czego się po niej spodziewać. Wiem, że daglezja w Polsce dorasta do 20-30m, ale to pewnie w b. odległej perspektywie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak odległej :D

Młoda faktycznie może przemarznąć (igły) ale dobrze regeneruje. Natomiast jak "zaskoczy", to przyrosty mogą przekraczać metr. I potrafi szeroka być.

Podsadź- ale czymś co ładne, ale i nie żal będzie usunąć, jak daglezja się rozrośnie. Choćby to, co wymieniłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zauważyłam na swoich różach latające białe, takie drobne muszk, skoczek różany tak to się chyba nazywa. I zastanawiam się czy warto pryskać. W grudniu już oprysków się nie stosuje ale to cholerstwo ma się dobrze i pewno się jeszcze rozmnaża :o może to 4 pokolenie. Ciekawi mnie czy jest sposób na niszczenie zimujących larw czy innej postaci bo przyznam się nic nie wiem o ich rozmnażaniu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimują jaja.

Nie przejmował bym się zanadto, bo i co teraz zrobi?

W przyrodzie się kompletnie pomerdało. Nie dalej, jak tydzień temu znalazłem piękne kolonie mszycy ( !!! koniec XI) w najlepsze żerującej na świerku białym.

Ciężko to zrozumieć. Niemniej ochronę bym odpuścił- w końcu wymarznie, zresztą skuteczność preparatow w niskich temperaturach jest, powiedzmy, umiarkowana.

A wiosną trzeba pilnować i interweniować, jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...