Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Ja z pytaniem o bambusy. Sytuacja jest taka: wyłożony kostką podjazd, strona północna /tylko cień rzucany przez dom, więc ogólnie nie jest zupełnie ciemno/. Szukałam czegoś zimozielonego, żeby choć trochę rozbić tę ilość betonu. Z krajowych roślin przyszły mi do głowy tylko cis i bukszpan, ale wolałabym coś większego /2-3m/ i bardziej 'potarganego'. Wpadłam na pomysł, żeby posadzić w dużej donicy bambus.Jaki gatunek sprawdzi się w centralnej Polsce? A może masz jakieś inne pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mirek, jesteś? Wiosna idzie :D

 

Przezimowała mi w ogródku krzewinka i wygląda identycznie, jak wtedy gdy ją sadziłam :o :) Nawet owocki pod śniegiem nie zginęły, a dużo go było, bardzo!

 

Czy to jest borówka brusznica, czy żurawina? Dasz radę rozpoznać?

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/zurawina_czy_brusznica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo trawników po tej zimie takich.

Ja u siebie przegrabiłem bo nie zgadzało mi się z poczuciem estetyki :lol:

Powinno zregenerować, może coś tak w najgorszych plackach podsiać.

Narazie to poczekać i zanadto się nie martwić. :wink:

U mnie na ogól regenerowało. Korzeni nie zeżarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Myslalam, ze tylko ja mam problem z plesnia na trawie :roll:

W pierwszej chwili jak zobaczylam te "placki" na powyzszych zdjeciach pomyslalam, ze moze maz zrobil zdjecia i je tutaj umiesil :wink: ...u mnie wyglada dokladnie tak samo.

W tamtym roku mialam klopoty z rozami, mialy taki bialy nalot z plesni i niczym nie moglam tego zniwelowac. Podejrzewam, ze w tym roku moze byc tak samo. Kupilam taki srodek przeciwko plesni na roze....moze takze jest cos takiego na trawe?

Narazie poczekam, jeszcze snieg zapowiadaja :evil: ....ale w polowie miesiaca wezme sie za ogrod....juz sie nie moge doczekac :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszej emisji "Mai w ogrodzie" pokazano nawóz dolistny dla reaktywowania trawników, zniszczonych po zimie. Poszukałam go więc w necie:

 

http://zielonydom.pl/index.php?podID=2&jezykID=1

 

http://zielonydom.pl/images/towary/duze/65_0.jpg

 

Trawnik nawozi się 1 w miesiącu aż do sierpnia, a do pojemnika z nawozem można dołączyć węża ogrodowego, puścić wodę (pojemnik ma zamontowany mieszalnik) i pryskać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...