Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mirku, mam pytanie, czy korzenie leszczyny purpurowej nie uszkodzą rury kanalizacyjnej PCV znajdującej się ok 1,5 m od krzewu.

pozdr

 

Nie powinny. Leszczyna nie tworzy grubych korzeni, natomiast dużo (oj, duzo, sąsiad toto 3 dni karczowal :D ) cienkich, elastycznych. Nie powinno być kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, a jeszcze chciałam zapytać...

ja niecierpliwe babsko jestem :D

zadzwoniłam do szkółki, żeby się dowiedzieć kiedy ruszają ze sprzedażą z gruntu, no i pan mi powiedział że ma częsć roslin w donicach juz do kupienia...

no i ja bardzo chetnie juz bym zaczeła sadzic z donicy, ale nie wiem czy to jest mądre czy raczej nie za mądre... ? :)

moge sadzic czy lepiej zaczekać?

a drugie pytanie to kiedy moge przesadzać berberys, różaneczniki, iglaki, azalię? muszę je przenieć w inne miejsca. poczekac jeszcze czy już można działać?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg stopniał a spod niego ukazała się trawa, chyba z pleśnią, bo wygląda miejscami jak oszroniona. Miejscami tzn. w większości, bo raczej są placki bez tego nalotu. Wpisałam hasło w google a tam straszą, że to najgroźniejsza choroba trawnika i cały do wymiany a u nas spory areał :( Na pewno nie ma na to jakiegoś oprysku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, ludzie czy Wy sie wczoraj urodziliście? :wink:

 

Troche śniegu spadło, potrzymało przez 2 miesiace i trawa wygląda tak jak zwykle wygladała po snieznej zimie. Żadna nowość. W dawnych latach na wiosnę grabki i do roboty. Opryski :o A gdzie było kupić preparaty? A poza tym po co sie truć. Jest to choroba traw i rzeczywiście jest groźna dla zbóż. Tutaj jak najbardziej opryski, ale trawnik :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg stopniał a spod niego ukazała się trawa, chyba z pleśnią, bo wygląda miejscami jak oszroniona. Miejscami tzn. w większości, bo raczej są placki bez tego nalotu. Wpisałam hasło w google a tam straszą, że to najgroźniejsza choroba trawnika i cały do wymiany a u nas spory areał :( Na pewno nie ma na to jakiegoś oprysku?

Pleśni śniegowej sprzyja nawożenie azotem późnym latem. Pewnie jesienią podziwiałaś jak pięknie trawa rośnie, aż do samej zimy :lol: .

 

Proponuje wygrabić te pleśń gdy trawnik trochę podeschnie i czekać cierpliwie. Potem (jak będzie ruszać) podnawozić. Może nie będzie tak tragicznie. :)

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadziłem brzoskwinię iskrę i w drugim roku niestety uschła (czyli w zeszłym roku). Znajomy stwierdził, że przyczyną mogło być zbyt nawietrzne miejsce (brzoskwinie ponoć nie lubią przeciągów). Od korzenia rośnie nowe drzewko, ale mój tata powiedział mi, że to będzie "dzik". Czy ja mam coś z tym zrobić? Czy wykopać wszystko i posadzić na to miejsce coś innego czy poczekać, aż nowe drzewko wyrośnie i być może zaowocuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...