Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam takie moze dziwne pytanie, zaznaczam ze na zieleninie sie w ogole nie znam :wink:

 

Czy moge w bardzo jasnej lazience posadzic w wielkiej donicy bambusa ogrodowego i takie wielkie trawy ktore tez w ogrodach rosna ?

Ano nie wiem, jak to zimą. Ale poeksperymentować zawsze można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku,

 

małe pytanko ogrodowe :wink: .

 

Co zrobić na zimę z szałwią, lawendą, macierzanką i innymi super ziółkami - które pięknie teraz mi rosną w gruncie ? Ściąć ? Nic nie robić tylko przykryć choiną - żeby nie przemarzły?

 

Mam tez rozmaryn który pięknie się przyjął...szkoda by było żeby padł.

W tamtym roku lawendę poprostu zostawiłam - nawet nie przykryłam, ale resztę ziół wsadzałam dopiero w tym roku i nie jestem pewna.

Dzięki za info - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę w wątku o rododendronach, ponieważ zupełnie"głuchy" jest tamten wątek. Mój różanecznik zaczął gubić liście. Łodygi od podstawy robią się żółte i postępuje to ku górze. W miejscu przebarwienia łodygi, żółkną liście(są wręcz pomarańczowe, ale nie czerwone) i opadają. Blagam, nie odsyłajcie mnie do pogotowia ogrodniczego, wszystko tam przeczytałam. To nie zasolenie ani grzyb. Liście sa wyprostowane, nie zwijają się. Brak składników? sypałam jesiennym w sierpniu. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągam do góry. To co z tym moim rododendronem? Haniu, Mirku, nikogo nie ma? :cry:

Jestem, miałem problemy techniczne. Co do tematu, to fotka by się przydała. O tej porze rododendrony zrzucają stare liście i owszem, pęd drewnieje no i zmienia barwę, zjawisko nasila się, jeśli roślina ma za sucho. Bez oglądu pacjenta to trudno wyrokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem. A może to niekoniecznie choroba lub szkodnik a niedobór wody przy upale. Chociaż akurat w sierpniu latoś padało.. Za to lipcem obserwowałem ciekawe zjawisko- z dużych grabów w lesie w trzy dni spadły wszystkie owoce- grubą warstwą zalegały pod drzewami. Oczywiście broniły się tak (drzewa, nie owoce :wink: ) przed suszą.

Drzewo to wymaga gleb wilgotnych, żyznych i zasobnych w próchnicę, a na wielu obszarach pierwotnego występowania go brak z prozaicznego powodu- tereny te zostały zamienione w pola uprawne. W jakich warunkach rośnie u Ciebie? Może tu można szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info posadziłem te graby po piszą ze są dobre na żywoploty. Nie uwzględniłem jakości gleby a umnie piaszczysto-gliniasta. Teraz staram sie i podsypuje ziemią ogrodniczą nawozami mineralnymi i systematycznie podlewam. To co piszesz ma bardzo duze prawdopodobienstwo ale jest ciekawe że objawy nie wystepuja na wszystkich sadzonkach, a nawożenie i podlewanie jest raczej równe. Jeszcze raz dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...