Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mirek

 

mam pytanie...na moich swierkach zaczeły brazowiec igły...pozniej robia sie zółte a nastepnie gałazki usychają......

 

powiedziano mi ze to przedziorki ( na galazkach bylo cos takiego jak wata cukrowa ) na jednym znalazlam jakis kokon...wrrr .....kupilam dzis magus ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój trawnik został posiany na początku lipca i pięknie przeżył upały. Niektórzy nawet myśleli, że jest z rolki. Niestety potem troche go zaniedbaliśmy i zarósł chwastami. Potraktowaliśmy go starane i jakby chwasty się zwinęły.

I znowu troche się zaniedbał (przeprowadzka itd).

Teraz zżółkły końcówki traw i jest mnóstwo takich pozostałości po chwastach (kępki twardych łodyg wychodzących z jednego miejsca). Te chwasty przed koszeniem niestety zakwitły - na łodygach są takie małe serduszka :lol:

Na zżółknięcie trawy poradzono mi saletre. A co zrobić z tymi ( podobno jednorocznymi chwastami) jeszcze je staranem potraktować?

Nie za późno na to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobołki polne albo tasznik. To jednoroczne. Roundap działa wolno przy niższych temperaturach i zdążyły wydać nasiona, normalne. Skosić, rozeta zgnije, szkoda Starane, a wiosną pryskać zanim wylezą pędy kwiatostanowe tego, co się teraz posiało. Saletrą też raczej już bym nie poganiał, nie pora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba obejrzeć, przędziorka gołym okiem widać, lupką można się posłużyć, teraz to pewno już nie ma.. Stare igły czy na młodych przyrostach?

 

 

stare igły, ale na młodych pojedyncze tez robią sie takie brazowe :cry:

Te najstarsze to w końcu kiedyś oblecieć muszą, a dzieje się to końcem lata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co zrobić z lawendą??? mam mini ogródek na tarasie, masę skalniaczków, krzewów i lawendę. Czy mam ją przyciąć? jeśli tak na jaką wysokość i czy zostawić ją na zimę na tarasie czy wnieśc do domu ( niestety nie mam "zimnych" pomieszczeń. temperatura min. 20 stopni. Z góry dziękuję za odpowiedź. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panie Mirku mogę zapytać?

Co to za roślina- z nasion, przywiezionych przez znajomych Turcji wyrosla taka oto dziwna miekka "choinka". Na razie rośnie w doniczce w domu. Można ją przesadzić do ogrodu? Dziękuję bardzo.

 

http://broidery.msk.ru/storage/thumbs/t_p1000180_836.jpg

No to strzelam.. A to trudno, bo wiele iglaków ma igły młodociane całkowicie różne od dojrzałych, czasami można tą cechę utrwalić- stąd tzw. formy młodociane. Np sosna pinia ma kilka lat igły nie w pęczkach i bardziej przypomina modrzew, no dziwny troszkę. A toto- powiedziałbym że jałowiec. Czy nasionka były luzem, czy w owocach? Jeśli taka kasztanowa szyszkojagoda, to J. oxycedrus- jałowiec cedrowy. Jeśli brązowe- taka jagodopodobna szyszka to J. phoenicea. Niestety, oba gatunki nie wytrzymają naszych zim, oczywiście nie marznie przy przymrozku lub nawet kilku st. poniżej zera, ale uprawa w gruncie wykluczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co zrobić z lawendą??? mam mini ogródek na tarasie, masę skalniaczków, krzewów i lawendę. Czy mam ją przyciąć? jeśli tak na jaką wysokość i czy zostawić ją na zimę na tarasie czy wnieśc do domu ( niestety nie mam "zimnych" pomieszczeń. temperatura min. 20 stopni. Z góry dziękuję za odpowiedź. :D

Zabezpieczyć przed przemarznięciem bryłe korzeniową, podlać porządnie parę razy i zimować na dworzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co zrobić z lawendą??? mam mini ogródek na tarasie, masę skalniaczków, krzewów i lawendę. Czy mam ją przyciąć? jeśli tak na jaką wysokość i czy zostawić ją na zimę na tarasie czy wnieśc do domu ( niestety nie mam "zimnych" pomieszczeń. temperatura min. 20 stopni. Z góry dziękuję za odpowiedź. :D

Zabezpieczyć przed przemarznięciem bryłe korzeniową, podlać porządnie parę razy i zimować na dworzu.

 

ślicznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje kolejne pytanko :) :) w maju okryliśmy cały taras matą z trzciny, w niedzielę siedząc na tarasie usłyszałam dziwne "odgłosy" dochodzące właśnie z trzciny....tak jakby cichutki warkot silnika....

Czy możliwe aby w macie zaległy się jakieś robaki??? częstow idze jak ptaki przysiadują na poręczy i skubią matę. prosze o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobołki polne albo tasznik. To jednoroczne. Roundap działa wolno przy niższych temperaturach i zdążyły wydać nasiona, normalne. Skosić, rozeta zgnije, szkoda Starane, a wiosną pryskać zanim wylezą pędy kwiatostanowe tego, co się teraz posiało. Saletrą też raczej już bym nie poganiał, nie pora.

 

 

Zanim przeczytałam, mąż posypał saletrą. I teraz mam żółte placki (chyba przesadził miejscowo). Wczoraj intensywnie podlaliśmy. Czy ta trawa w tych miejscach odrośnie, już nie pytam teraz, ale na wiosnę? Co robić teraz? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje kolejne pytanko :) :) w maju okryliśmy cały taras matą z trzciny, w niedzielę siedząc na tarasie usłyszałam dziwne "odgłosy" dochodzące właśnie z trzciny....tak jakby cichutki warkot silnika....

Czy możliwe aby w macie zaległy się jakieś robaki??? częstow idze jak ptaki przysiadują na poręczy i skubią matę. prosze o radę

Może obejrzeć dokładnie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...