Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dołączę swoje trzy grosze w dyskusji popiołowo anty-mchowej.

Popiół oporócz tego co wspominał Mirek zawierea pewną ilość metali ciężkich, do tego jego pH przy pochodzeniu z drzew liściastych jest całkiem nieżle zbilansowane. Stąd jego antymchowe działanie. Dodam również dla ekologów że to niezły środek do "odstarszania" śmietki i innych robali z marchwi i cebuli.

Co do chemii na mchy to osobiście wolę Mogeton. Mniejsze ryzyko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starane jak będzie je widać, znaczy chwasty, maj.

A Mogeton cholernie drogi, i sporo go wychodzi na m2

Ano co dobre to drogie. Jak dobrze wiesz lepiej zapobiegać niż walczyć z chorobami, mchami, szkodnikami itp. bo potem to kosztuje.

Na ceny tacy jak my patrzymy często przez pryzmat ogrodników czy szkółkarzy, którzy mają spore obszary ale w przypadku kilkuset metrów jest inna rozmowa o cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starane jak będzie je widać, znaczy chwasty, maj.

A Mogeton cholernie drogi, i sporo go wychodzi na m2

Ano co dobre to drogie. Jak dobrze wiesz lepiej zapobiegać niż walczyć z chorobami, mchami, szkodnikami itp. bo potem to kosztuje.

Na ceny tacy jak my patrzymy często przez pryzmat ogrodników czy szkółkarzy, którzy mają spore obszary ale w przypadku kilkuset metrów jest inna rozmowa o cenach.

Zgadza się. Ośmieliłem się napisać, że popiół lepszy tylko dlatego, że stosują go odkwaszamy glebę i mech niechętnie odrasta. Skuteczność Mogetonu jest rewelacyjna, ale np. w pojemnikach muszę pryskać dwa, trzy razy w sezonie- wątrobowce i mchy odrastają błyskawicznie.

No i jest to całkiem ekologiczny sposób pozbycia się popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie głupie z pozoru pytanie. W opisach drzew owocowych podawana jest taka informacja - 'owocuje w .... roku po posadzeniu'.

Czyli kiedy? Czy to chodzi o posadzenie na działce po kupieniu drzewka?:roll: A jak się kupi drzewka 2 albo 3 letnie? :roll: Czy też informujący zakłada, ze kupuje się jednoroczne okulanty? :roll: Czy też od posadzenia znaczy od zaszczepienia? :roll:

 

W takim stwierdzeniu moja filozoficzna natura nie pozwala mi dopatrzeć jasnej informacji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, informacja faktycznie mało precyzyjna. Ale- to jest tylko informacja orientacyjna. Wejście w okres owocowania zależy od gleby, wilgotności, nawożenia a nawet cięcia. Również wystawy i warunków pogodowych w danych latach. Trzeba tę informację traktować jako orientacyjną. Podobnie jak z szyszkami na koreance- widziałem 4-latkę z szyszką (miała 20 cm!!!).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc!

Zakwitła mi azalia GIBRALTAR. Niestety nie na działce tylko w donicy

na klatce schodowej. Przeniosłam do mieszkania, dalam nawozu do

rododendronów.I problem polega na tym że ona więdnie. Najpierw liscie,

a dzisiaj zauważyłam że także kwiaty. A rozkwitła pięknie. Co jej może

dolegać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może (powtarzam: być może) susza fizjologiczna z powodu przenawożenia. Wstaw do wanny i kilka razy przepłucz bryłę korzeniową wodą. Postaw w najchłodniejszym, ale widnym miejscu. Na dwór można dopiero po ustąpieniu przymrozków, inaczej po prostu zmarznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...