Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mirku, przyjrzałam siebliżej tej mojej śliwie. Sporo mrówek po niech chodzi, nie wiem czy to ma znaczenie ale gorsze są małe jak główka od szpilki jasnozielone robaczki. Pooblepiały dosłownie miejsca z których wyraztają liście i z tego miejsca to ich skupisko rozciaga się po liściu. Siedzą sobie od spodu. Czy na nie podziała ten środek na mszyce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, przyjrzałam siebliżej tej mojej śliwie. Sporo mrówek po niech chodzi, nie wiem czy to ma znaczenie ale gorsze są małe jak główka od szpilki jasnozielone robaczki. Pooblepiały dosłownie miejsca z których wyraztają liście i z tego miejsca to ich skupisko rozciaga się po liściu. Siedzą sobie od spodu. Czy na nie podziała ten środek na mszyce?

Tak. Bo to są mszyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh..... jak ja bym chciała miec już takie pieknie kwitnące iglaki... u mnie na razie ugór :( . A ja jestem jeszcze bardziej głupia/zielona niż byłam. Zasieję chyba grykę, peluszkę i łubin - tylko nie wiem czy to wystarczy? I czy można 3 na raz siać? Nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu ale ja mam naprawdę tragiczną ziemię... po deszczu to się zastanawiam nad uprawą ryżu :o .

 

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie: czy można zasadzić obok siebie winobluszcz i hederę? Czy te rośliny się lubią (albo przynajmniej tolerują)? Uchwalili nowy plan zagospodarowania i za ogrodzeniem będę miała ulicę :( . Ogrodzenie mam z siatki i chcę się jakoś zasłonić - potrzebuję żywopłotu, którego nie będę musiała ciąć - przynajmniej z drugiej strony. Może macie jakieś zimozielone pomysły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak :D

Dziękuję bardzo za odpowiedź :D To jednak jestem lajkonik, bo nigdy w życiu nie widziałem i nie słyszałem, żeby iglaki kwitły :oops:

Jakiś szczęśliwy rok się trafił pomimo tego, że wiele roślin przemarzło w maju :-? Iglaki np mają tyle szyszek, co nigdy dotąd. Na maleńkiej jodle koreańskiej Brevifolia (jakieś 40-50 cm "wzrostu") naliczyłem ich chyba ze 100 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki rosną dziko na naszej łące jednokośnej, łąka jest wilgotna, miejscami podmokła, z dużą olszyną:

http://images20.fotosik.pl/342/f3b70c8690b0cece.jpg

Ale piękna łąka! Dobrze, że macie program rolnośrodowiskowy.

To Dactylorhiza maculata, czyli Storczyk plamisty (kukułka plamista)

Tak zapytam jeszcze to na pewno kukułka plamista? Bo ze zdjęć bardziej by mi pasował Stoplamek szerokolistny (Dactylorhiza majalis), ale to tylko wrażenie laika

Pytam z ciekawości bo u mnie też zakwitły

http://img215.imageshack.us/img215/8094/dscf0330js9.th.jpg http://img208.imageshack.us/img208/5936/dscf0328lk7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...