Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mirku

 

moja ziemia to gliniasty teren, mam taki zamiar aby ziemię na głębokości ok 60 cm wybrać na pewnym faragmencie działki (podjazd i okolice - teren rozjeżdzony przez ciężarówki) i wywieźć, w to miejsce nawieźć gruboziarnistego piasku - aby teren był w miarę chłonny a na to jeszcze ziemie ogrodową - czy to nie spowoduje mi jakiś kłopotów z uprawą trawnika lub innych roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjazd - nazwałem tak tę część działki, jest to fragment ogrodu o powierzchni ok. 300 mkw. na części będzie podjazd z kamienia od bramy do garażu, reszta pozostaje ziemia, którą chcę wywieźć do głębokości ok 60 cm, nawieźć piasku i na to ziemi ogrodniczej, czy na takim gruncie można później hodować trawę i iglaki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjazd - nazwałem tak tę część działki, jest to fragment ogrodu o powierzchni ok. 300 mkw. na części będzie podjazd z kamienia od bramy do garażu, reszta pozostaje ziemia, którą chcę wywieźć do głębokości ok 60 cm, nawieźć piasku i na to ziemi ogrodniczej, czy na takim gruncie można później hodować trawę i iglaki?

A po co te kombinacje? Podjazd zrobić zgodnie z zasadami sztuki, coby się nie rozłaził. A glińsko- wymieszać z piachem i ziemią i sadzić. Tak, jak napisałeś, to nie nadążysz podlewać. A korzenie iglaków po przerośnięciu ziemi dojdą do piachu i co tam znajdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciała wiedzieć jednak, co to za kwiatki były - te ładne czerwone :oops:

Nie mam pomysła :(

Obejrzałam sobie dokładnie mojego kaktusa bożonarodzeniowego, co właśnie zakwitł i faktycznie, w środku ciut inny niż ten na fotce :oops:

 

Kaktus na 100%, tylko jaki? Opuncja?

http://images20.fotosik.pl/396/13422a18a3cf7b8e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim trawniku ostatnio pojawiły się pasma suchej trawy

http://farm1.static.flickr.com/199/524471208_0b9b741977.jpg

 

jak się im dobrze przyjrzeć widać coś w rodzaju białych grudek (proszku?)

http://farm1.static.flickr.com/211/524471224_5e78c445eb.jpg

 

Co to może być?

Trawnik ma dwa lata, był nawożony Osmocote - to chyba nie jest efekt przenawożenia ? Jakieś szkodniki ? A już był taki ładny po dwóch latach syzyfowej pracy :(

 

Mirku, pomocy ! Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siewnikiem Gardeny (chyba nie badziewnym?) ... Nawóz miał kolor zielony i gdzie indziej leżą zielone kuleczki osmocote... Czy to może być wynik działania psa (okazało się, ze pies sąsiadów trochę nam "podlał" trawnik, kiedy pewnego razu wlazł niezaproszony...) To białe wygląda jak sól...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...