Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziekuje za szybka odpowiedz :D ! Wstrzymam sie wiec z nawożeniem- ale chcialam teraz odchwascic i poskromic kilka roślin .powinnam tez dowiesc troche ziemi.Czy nie zasiląjąc niczym mogę posadzic cebulki tulipanów ? Co do obornika dla róż- raczej odpada z powodu psa :wink: .Nie sprawia problemu w ogrodzie ale obornik to za duze kuszenie.A kompost - skąd mam go wziąść? I jeszcze pytanko- moje róze rosną wsród lawendy ale wydaje mi sie ze sa to bardzo stare krzaczki pełne zdrewniałych łodyg. Czy powinnam je wymienic na wiosne czy da sie jakos je odmłodzic?

Z piekniejszych okazow jakie sie jeszcze uchowały w moim ogrodzie to przede wszystkim piekne iglaki , olbrzymia brzoza winorośla ,mnóstwo parkanow z bukszpanu,rózaneczniki i wiele innych krzewow.Zabrakło kwiatow, "zaginął "skalniak i zarosło oczko.Czesc róz mialam usunąc -zdrewniale suche patyki- ale jak tylko zamieszkałam pusciły z boków młode pędy i nie potrafie ich juz usunąć.czeka mnie wiele pracy - dlatego licze na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie bardzo rozumiem. Wszystkie znane mi psy koło kupy gnoju przechodzą obojętnie. Co ma pies do obornika?

Tulipany to możesz sadzić, ale tak mi się zdaje, że tam jest wiele poważniejszej roboty. Starą bardzo lawendę, która nie była cięta regularnie bym wywalił. Kompostu się nie bierze, tylko się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Nie wiem, czy mogę spytać w tym temacie, ale to też w końcu dotyczy ogrodu...

A nie znalazłam takiego tematu - odnośnie cen.

Tzn. dokładnie chodzi mi o orientacyjny koszt projektu ogrodu na działce 1500 m2. Czy ceny kształtują się za metr kw.? Jeśli mogę spytać - jakie one są?

 

Tak prawdę mówiąc, to najbardziej mi zależy na zaprojektowaniu ścieżek, bo firmy "od kostki" mnie zbywają, to i przy okazji dwie grupy nasadzeń przy domu i wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Wszystkie znane mi psy koło kupy gnoju przechodzą obojętnie. Co ma pies do obornika?

Oj, ma, ma :lol:

To odchody innego zwierzęcia. Niektóre psy dominujące zjadają obornik, traktując go jako ingerencję obcego na swoim terenie.

Można to spokojnie ominąc, płytko przekopując obornik pod różam, albo kompostując ( pies przyzwyczaja się do obcego zapachu i potem nie kopie w gnojowej ściółce) :lol: :lol: :lol:

A jeśli dziewczyna boi się obornika, to może nawozić liofilizowanym kurzakiem - są i formy sypkie , i granulowane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Nie wiem, czy mogę spytać w tym temacie, ale to też w końcu dotyczy ogrodu...

A nie znalazłam takiego tematu - odnośnie cen.

Tzn. dokładnie chodzi mi o orientacyjny koszt projektu ogrodu na działce 1500 m2. Czy ceny kształtują się za metr kw.? Jeśli mogę spytać - jakie one są?

 

Tak prawdę mówiąc, to najbardziej mi zależy na zaprojektowaniu ścieżek, bo firmy "od kostki" mnie zbywają, to i przy okazji dwie grupy nasadzeń przy domu i wszystko...

 

zazwyczaj wycenia się za metr kwadratowy, choć zawsze można spróbować dogadać się inaczej ;) przy dużych projektach można określić stawkę za "całość" a nie za metr no i potargować się. Orientacyjnie od kilku 1-2zł do kilkunastu 10-12 zł /metr w zależności od złożoności projektu.

 

a przy okazji obornika, mój pies wszelkie "krowiaki" omija z daleka, a zawsze dla bezpieczeństwa przekompostować kilka miesięcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden sposób - wychować psa tego miastowego oczywiście...

nauczyć go że krowa jest groźna i to co nią pachnie nie jest interesujace.

Jadąc na wakacje zatrzymalismy się gdzieś nad jeziorkiem obok łączki z krowami, mój mieszczuch wysiadł, zobaczył krowę, zaczął biec z jej stronę i szczekać.. krowa odczekała gdy był wystarczająco blisko zrobiła jedynie muuuuuuuuuuuuuu.... no i biedak popędził z podkulonym ogonem do samochodu i o tym żeby wysiadł ponownie nie było już mowy brutalne, a skuteczne.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam miło Wszystkich :D

 

Proszę o pomoc... Co zrobić z gniazdem os, które zagnieździły się na stronie zewnętrznej barakowozu- między ścianą a obiciem tej ściany. Będziemy zdzierać to obicie i okładać panelami. Boję sie jednak ruszyć tych os, bo tak naprawdę nie wiem ile ich tam jest. Latało ich dzisiaj nie tak wiele ale gniazdo jest tam na pewno. Czy sa jakieś środki, którymi można je wytruć???? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm smutny problem...

wiosna jak jeszcze dzewa nie mialy lisci przesadzalem duza okolo 7lat brzoskwinie(ale juz taka wysoka i z grubym pniem) zostala przesadzona zwykła koparka ktora ulamala nawet jej jedna z grubych galezi. dzewo zostalo przesadzone w inne miejsce i wsumie nie w tak w duza dziure ale przywiozalem i sie nie przerwucilo do dzis:p (przesadzone bez ziemi prawie) po okolo miesiacu zakwitlo i puscilo liscie(caly czas podlewalem) pozniej liscie juz nie rozwinely sie dalej tylko zostaly takie malutkie... i przestalem podlewac po okolo mieisacu pozniej...dzis zauwazylem ze na glownym pniu ktory omalowalem zwykla biala emalia do sciac(bo ponoc to chroni??) sa dziury od kornikow i nawet sporo ich.... czy da sie je jeszcze uratowac?? :( jaki preparat kupic na te korniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pod daszkiem małego domku zagnieździły się szerszenie, których bardzo, ale to bardzo nie lubię. Akurat mieliśmy w domu płytkę przeciw robactwu, Globola i wsunęliśmy ją pod dachówki.

Nie minęło kilkanaście minut, a szerszenie zaczęły wylatywać lotem spiralnym i padać niedaleko w polu. Nadlatywały inne, nowe, jakby obserwowały z zewnątrz że dzieje się coś niedobrego i też padły.

Może to jest sposób na te osy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sloneczko"]U nas pod daszkiem małego domku zagnieździły się szerszenie

 

 

:D Oj! Wielkie dzięki! Jeśli padły szerszenie to tym bardziej powinny osy????!

Oczywiście zrobię tak jak Ty -ale chyba kupię od razu dwie płytki. Mam nadzieję, że to odniesie skutek. O efektach napiszę. Jeszcze raz dzięki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... emalią, mówisz.. i korniki.

Wywalić i posadzić młode drzewko.

juz nic sie na dam z tym zrobic? nie ma czegosc przeciw kornikom?

ale dobrze ktos mi radzil ze emaila trzeba pomalowac to ochroni?

dzięcioł :roll:

e-maila czy emalia ....raczej emulsyjna, ale lepiej Funaben, albo maść ogrodnicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...