Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wyraźnie zabieg mu nie posłużył. Ze zdjęcia trudno wydedukać- to nie jest czasem wschodni? On często rudzieje na zimę, co przy przyciętych korzeniach oczywiście się nasila. Zmiętoszony taki jakiś. Wróżem nie jestem, trzeba poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, w mojej najbliższej okolicy zauważyłem, że bardzo żółkną zeszłoroczne igły na niektórych sosnach. Zarówno w lesie jak i na jednej mojej samosiejce. Jeśli potrzeba zdjęć do zdiagnozowania to mam, tylko wysłanie ich zajmie trochę czasu. Mam bardzo powolne łącze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będę diagnozował. Morze atramentu już wypisano. Ja pisałem, wk.. Pinus też :D Jesień jest. Stara igła zasycha i opada.

Ale. Połaziłem trochę dziś po lasach i laskach. Zjawisko to latoś przyjęło dość dziwne rozmiary. Zarówno na starych sosnach, 100-150 letnich jak i w młodnikach zielona jest tylko tegoroczna igła. W młodych powiedział bym- jesienna osutka, ale korony starych sosen też są rude (jak po żerowaniu borecznika). Oczywiście rzadkie, prześwietlone. Nie susza, bo rok raczej przekropny. Co ciekawe- dęby zrzucają całe krótkopędy, a nawet gałązki takie pół metra długie- liście żółkną i tworzy się tkanka odcinająca u nasady pędu, spada pęd z liścmi- nie liście, jak to jesienią zwykle bywa. I podobnie- drzewo reaguje tak na suszę- redukuje koronę. Ale jest wilgoć w glebie. Rozmawiałem już z mądrzejszymi- rozkładają ręce nie potrafiąc wyjaśnić zjawiska.

Ps. Igła na zdrowej, dobrze rosnącej sośnie żyje 4 lata, czyli po opadzie powinien zostać trzyletni garnitur igieł. Nie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o trawnik (wiem wiem znów.)

 

Czy to normalne, że trawnik zasiany 20-08-2007 jeszcze nie nadaje się do koszenia !?!?! to już prawie 1,5 miesiąca a trawa ma dopiero około 7 cm :-?

 

O co chodzi? Sąsiad już raz kosił i chyba szykuje mu się kolejny a u mnie tak jakby staneło na 7cm i nic. Dałem nawóz "jesienny - mało azotu" i tylko gdzie niegdzie wypaliłem i dalej nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałam zapytać o trawnik.

Posiałam trzy tygodnie temu i teraz ma ok. 5-6 cm.

- czy powinnam ją skosić za jakiś tydzień, bo zaczynam się bać, że zacznie się kłaść?

- gdzieś czytałam, że przed pierwszym koszeniem powinno się jeszcze raz zwałować, prawda to?

- jaką polecacie kosiarkę, tzn. wiem, że są chyba bębnowe i rotacyjne, tak?

Jaka ładniej :wink: kosi, tzn. nie szarpie trawy i czym one się różnią w sensie jakości koszenia?

- czy każda mieszanka trawy rośnie bez końca :wink: , tzn. każda osiągnie kiedyś 10cm i więcej? Nie ma takich, że rosną tylko np. do 7 i koniec?

Może moja nigdy nie będzie wyższa?

- czy kosiarki Boscha są dobre, a jeśli nie to jaką firmę polecacie?

Taką sobie upatrzyłam, ale nie wiem czy warto ją kupić:

 

http://www.e-kosiarki.pl/go/_info/?id=1434

 

Bardzo proszę o odpowiedź nowicjuszowi :wink: .

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zwałujesz wysoka przed koszeniem to jak ją później skosisz..?

kosiarka bębnowa czy rotacyjna - rotacyjne to te wszystkie ze zwykłym nożem- elektryczne i spalinowe, bębnowe natomiast zbudowane są troszkę inaczej, ich główna wada jest fakt, że niespecjalnie dobrze koszą trawę wyższą nić 7-10cm- po prostu ja kładą.. Czy kosiarki Bosza są dobre.. nie wiem.. ale czy koniecznie trzeba kupić tak droga kosiarkę? Płacisz głownie za markę.. znaczy się znak towarowy a poza tym to niewiele się róznią.. poza opisanymi w linku bajerami podstawa jest odpowiednia moc - najlepiej powyżej 1200Wat i stosowne obroty noża.. powyżej 2000rpm. liczy sie szerokość noża i pojemność kosza, moim zdaniem do ogródków przydomowych opt. to ok 30 cm i 50l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro prosisz .. używam z powodzeniem tak od kilku lat kosiarki takiej za mniej niż 200zł prawie z supermarketu nawet nie ma na niej nazwy firmy bo gdzieś znikła.. na jej widok można umrzeć ze śmiechu prawie - takie małe zielone plastikowe g. ;) ostatnio widziałem bardzo przyzwoite Polskie kosiarki - Agroma. Pytasz się która ma szeroki nóż - na każdym opakowaniu masz ta informację to jest jedna z podstawowych cech - fakt w ofertach internetowych często tego brakuje, co znaczy że można sobie śmiało odpuścić takiego sprzedawcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 20 lat kosiłem "Anią"-lekka, zgrabna.powabna i zwrotna.

Sprzedałem w b.dobrym stanie za 30 PLN,bo chciałem mieć lepszą.

Kupiłem kosiarkę Boscha bębnową. Kośi nierówno,mało zwrotna.Można ją kosić tylko do przodu.

Serwis Boscha w Polsce b.drogi /dotyczy to również sprzętu AGD/nierzetelny i nieprofesjonalny.Odradzam zakupu produktów firmy BOSCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...