Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

My przymierzamy się do budowy w przyszłym roku ale już teraz chcę zaplanować umiejscowienie domu i resztę ogrodu.

Stąd moja prośba... potrzebuje namiar na "zielonego" człowieka z okolic Błonie - Kampinos..... możecie kogoś poradzić.

Projekt domu też chcemy indywidualne więc jeżeli człowiek będzie współpracował z fajnym architektem to tym lepiej.

pozdrawiam

mobile 602 645 876

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, pytanie czy zrębki opałowe (nazwa handlowa) mogą zastąpić ....korę :roll:

w skłd tego wchodzą trociny, pozostałości po łupaniu drewna, gałązki drobne,

liście, igły ........to są odpady z drewna opałowego (sosna) i kominkowego (dąb,

buk, brzoza, topola

wizualnie to jest mało estetyczne w porównaniu z korą, ale cena 45zł za mp jest

fajna 8)

poszłoby to pod Rh, azalie i magnolie a na wierzch już kora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, pytanie czy zrębki opałowe (nazwa handlowa) mogą zastąpić ....korę :roll:

w skłd tego wchodzą trociny, pozostałości po łupaniu drewna, gałązki drobne,

liście, igły ........to są odpady z drewna opałowego (sosna) i kominkowego (dąb,

buk, brzoza, topola

wizualnie to jest mało estetyczne w porównaniu z korą, ale cena 45zł za mp jest

fajna 8)

poszłoby to pod Rh, azalie i magnolie a na wierzch już kora

 

Może. Lepszy rydz.. korą posypać po wierzchu, coby nie straszyło.

A co do ceny- kiedyś prosili, żeby brać. Prawo popytu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, pytanie czy zrębki opałowe (nazwa handlowa) mogą zastąpić ....korę :roll:

w skłd tego wchodzą trociny, pozostałości po łupaniu drewna, gałązki drobne,

liście, igły ........to są odpady z drewna opałowego (sosna) i kominkowego (dąb,

buk, brzoza, topola

wizualnie to jest mało estetyczne w porównaniu z korą, ale cena 45zł za mp jest

fajna 8)

poszłoby to pod Rh, azalie i magnolie a na wierzch już kora

 

Może. Lepszy rydz.. korą posypać po wierzchu, coby nie straszyło.

A co do ceny- kiedyś prosili, żeby brać. Prawo popytu..

z ceną mi się, źle dojrzało :oops: ..... 20zł/m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku mam pytanko:), znowu mamy w ogrodzie problem z bezpańskimi kotami :evil: , mimo że mamy ogrromną kopę piachu( gdzie EWENTUALNIE mogłyby się załatwiać) robią to złośliwie na moich nowo posadzonych rabatkach :cry: Wokół iglaków podsypałam wszystko korą i posadziłam wrzosy i inne bylinki. Natomiast co z niezapominajkami i płomykiem douglasa??? Czy moge podsypac lekko korą???? w miejscu gdzie podsypałam rośliny kora koty już nie grasują. Nie wiem jednak czy to nie zaszkodzi i niezapominajkom i płomykom???

A może polecisz bylinki którym kora nie zaszkodzi a koty nie będą grasować??? mam masę roślin które niestety kolejny rok będą musiały rosnąć w donicach- dzwonek gargański, macierzanka, brzoskwinolistny, campanulla, goździki, liatria, sasanki, lilie, ismeny, szarotka alpejska, heliotrop, szałwia omączona(???), trzykrotka, odętka i wiele innych czy któras z nich nadaje sie do ogrodu- oczywiście przy podsypaniu korą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku mam pytanko:), znowu mamy w ogrodzie problem z bezpańskimi kotami :evil: , mimo że mamy ogrromną kopę piachu( gdzie EWENTUALNIE mogłyby się załatwiać) robią to złośliwie na moich nowo posadzonych rabatkach :cry: Wokół iglaków podsypałam wszystko korą i posadziłam wrzosy i inne bylinki. Natomiast co z niezapominajkami i płomykiem douglasa??? Czy moge podsypac lekko korą???? w miejscu gdzie podsypałam rośliny kora koty już nie grasują. Nie wiem jednak czy to nie zaszkodzi i niezapominajkom i płomykom???

A może polecisz bylinki którym kora nie zaszkodzi a koty nie będą grasować??? mam masę roślin które niestety kolejny rok będą musiały rosnąć w donicach- dzwonek gargański, macierzanka, brzoskwinolistny, campanulla, goździki, liatria, sasanki, lilie, ismeny, szarotka alpejska, heliotrop, szałwia omączona(???), trzykrotka, odętka i wiele innych czy któras z nich nadaje sie do ogrodu- oczywiście przy podsypaniu korą???

 

Na koty sposobu nie mam, również nie gustuje w grzebaniu podczas pielenia w kocim g..., kora na pewno nie zaszkodzi. A do ogrodu z tej litanii to bodaj wszystko można posadzić. Zresztą..:

http://www.swiatkwiatow.pl/ismena---ismene-hymenocallis-id94.html

Znajdziesz swoje roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam pytanie do Mirka, choć nie tylko.

 

Chcę kupić krzewy ( np. derenie, tawułki, ogniki itp...), oraz świerki i trochę "lepsze" iglaki, 2-3 letnie(ze sklepu ogrodniczego) wykopane z ziemi z nagimi korzeniami.

Będę mogła je posadzić tej jesieni, choć bardziej prawdopodobne, że na przyszłą wiosnę. Czy mogę z jak najmniejszym uszczerbkiem dla zdrowia roślin:

 

1 - zadołować tak normalnie , razem we wspólnym dole ( najtańsza wersja)

2 - wkopać osobno, stosują obręcz plastikową żeby korzenie utrzymać w ryzach i żeby potem z jak najmniejszym bólem je przesadzić.

3 - lub owinąć je w worki z juty z opcją jak wyżej.(najdroższa wersja)

 

I jeszcze pytanie czy mogę tak samo przechować rośliny tzn zadołować je do docelowego nasadzenia kupione w workach jutowych l donicach

 

dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dołowanie rośłin przez okres letni to duże ryzyko. Ja bym po prostu kupiła te rośliny na jesieni.

Albo posadziła i jesienią przesadziła. Na pewno przez jeden sezon wegetacyjny ich korzenie nie rozrosną się i nie sa potrzebne opaski. Należy tylko potem wykopać je z odpowiednio większą bryłą korzeniową.

Ewa G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mogę je kupić " za grosze" i teraz mam trochę gotówki. Jak skończymy budowę bardzo, bardzo chciałabym założyć ogródek (to znaczy nasadzić właśnie drzewa i krzewy) a z kasą będzie krucho! Dla mnie ogród jest następnym pokojem, który chcę bardzo szybko urządzić. Dlatego jak mam możliwość i nie zaszkodzi to roślinom kupiłabym je teraz. Mogę je "przechować" na działce u rodziców.

Myslisz, że to zły pomysł? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy już można do ziemi wsadzic dynie - grzybek, melona i tykwe? wykiełkowały w domu w doniczce i wyrasta im kolejny okrągły liść? pozdrawiam Lilka

 

Szlag trafi po pierwszym przymrozku. Zresztą - żeby to rosło, to potrzebuje > 15 st. Pewno po 15. 05. A po co tak wcześnie było siać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...