Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POKÓJ 1,5m SZER. I ŁÓŻKO PODWIESZANE - POMOCY


maryan

Recommended Posts

Witam miałem duży przedpokój w kamienicy i podzieliłem go ścianką tak że wyszedł mi dla dziecka malutki pokoim o wymiarach 1,5m szerokości 3,3 długości i 3,66 wysokości (kamienica)

Z racji tego ze jest malutki chce zrobić na wysokości 2,2m łóżko dziecka chce co 50 cm zastosować kształtowniki 50x50mm w ściance 5mmm

czyli razem 5 kształtowników i na to płytę OSB 2,2 mm no i dalej to już wykończenia (materac itp..)

Problem mam w tym czy takie kształtowniki to dobry pomysł na takie łóźko czy aby nie są zbyt potężne? Myżlałem o legarach drewnianych ale to raczej odpada gdyż drewno pracuje a stal da gwarancję stabilności.

Proszę o radę na jakich kształtownikach to zastosować a może zamiast 50x50 to 50x30 ścianka 3mm ?

PILNIE proszę o radę bo stoję z pracami.

Dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce co 50 cm zastosować krztałtowniki 50x50mm w ściance 5mmm

czyli razem 5 krztałtowników i na to płytę OSB 2,2 mm

 

Od tyłu zaczne 2,2 mm ? chyba pomyliłes jednostki. [cm] Co do kształtowników to nie napisałes jaki mają ten kształt wiec trudno określić nośność ale jak przymniesz ze 1cm2 przekroju stalowego przenosi ( w sporym uproszczeniu ) 1800-2000 kg to reszte obliczeń mozesz przy tych długosciach elementów dokonać samemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przepraszam pomyliłem jednostki to miał być cm. A co do kształtownika to sam nie wiem jaki a kształt napisałem 50mmx50mm ścianka5mm (wiec kwadrat w przekroju) a druga moja wersja to 50x30 5mm ścianka (czyli prostokąt) następnie myślałem o 40x40x3

ja sam nie wiem co zastosować po prostu chciałbym żeby to uniosło ciężar dwóch dorosłych osób i dziecka czyli co najmniej już zawyżam 200 kg.

Czyli mam rozumieć ze według tych wyliczeń kształtownik 40x40x3 (mm) daje przekrój 0,9cm2 ?

Aha ijeśli tak jest i ten 1cm2 daje takie wysokie obciążenie to jak to sie ma do długości przecież inna bedzie wytrzymałość kształownika na długości 2m a inna na 10.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu na końcu pokoju szerokiego na 2,5m i długiego na 5m zrobiony podest na wysokości 44cm o długości 1,5m.

Do ścian bocznych mam przykręcone 3 kołkami rozporowymi fi 12mm listwy drewniane 50x25mm. Na tych listwach spierają się 3 kształtowniki stalowe 50x30 rozstawione co 70cm. Ścianka tych kształtowników to 2mm, a długość rzecz jasna 2,5m.

Na tych 3 poprzecznych kształtownikach leży sobie właśnie płyta OSB i na niej wykładzinka.

Całość jest o tyle fajna że "wisi" w powietrzu i pod spodem nie ma nic!

A co do stabilności - jak wejdą 3 dorosłe osoby to czuć, że podest troche "chodzi" ale już jest 2 lata i nic sie nie dzieje.

Uważam, że jak dasz rozstaw co 50cm i nawet takich jak moje płaskowniki, to na rozpiętości o 1metr krótszej będzie to o wiele bardziej stabilne! Dodam też, że płyta tylko leży na płaskownkach i nie jest do nich przykręcona. A z doświadczenia podpowiem Ci żebyś dał jakąś taśme lub folie na kształtowniki a pod płyte, żeby nie skrzypiała jak będzie się minimalnie uginać!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja właśnie skończyłem moją antresolkę i zrobiłem tak na długości 2m dałem co 47cm (mej wiecej) stalowe kształtowniki 30x50x3mm przedpokój ma 1,5m szerokości wiec kształtki były z każdej strony o 15 cm dłuższe wszystkie wpuściłem o tą różnicę w ściany i wmurowałem (oczywiście wcześńiej wszystko poziomując i osadzając stabilnie w ścianie za pomocą drewnianych klinów. Kształtoniki nagwintowałem od spodu i przykręciłem do nich drewniane łaty 50x20 i do nich płyty gipsowe 12,5mm. U góry dałem płytę OSB KRONOPOL 2,2cm.

Teraz właśnie skończyłem osadzać płytę i muszę powiedzieć ze jest to niesamowicie stabilne dwie dorosłe osoby i to ani drgnie :)

Jutro płytę jeszcze przykręcę do profili od góry kilkoma śrubami żeby nie chodziła.

A z folią to racja jutro zdejmę płytę i coś podłożę bo pomysł jest niezły.:)

Pozdrawiam i dzieki za odp bo ciezko sie było doczekać na odp:) Człowiek już skończy a nikt nie napisze słowa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja właśnie skończyłem moją antresolkę i zrobiłem tak na długości 2m dałem co 47cm (mej wiecej) stalowe kształtowniki 30x50x3mm przedpokój ma 1,5m szerokości wiec kształtki były z każdej strony o 15 cm dłuższe wszystkie wpuściłem o tą różnicę w ściany i wmurowałem (oczywiście wcześńiej wszystko poziomując i osadzając stabilnie w ścianie za pomocą drewnianych klinów. Kształtoniki nagwintowałem od spodu i przykręciłem do nich drewniane łaty 50x20 i do nich płyty gipsowe 12,5mm. U góry dałem płytę OSB KRONOPOL 2,2cm.

Teraz właśnie skończyłem osadzać płytę i muszę powiedzieć ze jest to niesamowicie stabilne dwie dorosłe osoby i to ani drgnie :)

Jutro płytę jeszcze nagwintuję profile od góry i przykręcę do nich płytę kilkoma śrubami żeby nie pływała.

A z folią to racja jutro zdejmę płytę i coś podłożę bo pomysł jest niezły.:)

Pozdrawiam i dzieki za odp bo ciezko sie było doczekać aż kto kolwiek raczy mi pomóc:) Człowiek już skończy prace a nikt nie napisze nawet słowa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...