Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ktos buduje lub zbudował z U-220?


Recommended Posts

Przede wszystkim warto zauważyć, że Twój kierownik prezentuje typowe podejście "fachowców" budowlanych - wszystko jest złe, wszystko niedoskonałe, nikt się na niczym nie zna tylko oni, każda teoria jest dobra bylebym ja ją wygłosił i trzeba to przyjąć za aksjomat :)

 

Jeśli komukolwiek ciężko wyjść na równy poziom przy budowie z materiału takiego jak U220 to chyba powinien dać sobie spokój z nadzorowaniem budów i przejść na emeryturę. Oczywiście wszystko zależy od tego skąd weźmiesz cegły, ale jeśli znajdziesz sprawdzoną i polecaną cegielnię w swojej okolicy, ew. zaufasz np. Winerbergerowi i weźmiesz towar ze składu (uprzednio sprawdzając z której fabryki W pochodzi) - nie będzie żadnych problemów. Ja jestem w przeddzień startu budowy i będę budował właśnie z U220. Czasami cegielnie nazywają je MAXem, chociaż MAX ma inny wymiar - ale wtedy różnicują MAX28 i MAX24. Ważne, że wiemy o co chodzi :) Trzeba sobie jasno powiedzieć, że tego typu ceramika nigdy nie będzie idealnie zwymiarowana, ale jeśli w cegielni mają porządne maszyny to na pewno produkt będzie dobry. Poszukaj na forum informacji, gdzie w Twojej okolicy produkują porządną ceramikę i buduj się bezproblemowo. Na dwóch działkach obok mnie na jesieni stanęły stany surowe z U220 Winerbergera - wszystko wygląda idealnie nawet, gdy się podejdzie z bliska i ogląda ściany.

pozdrowienia,

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram poprzedni podni post. My też wybudowaliśmy w technologii trzywarstwowej z U 220 i cegły modularnej z wełną mineralna w srodku. Oczywiście ściany łączone kotwami i wszystko pasowało perfect. Fachowcy obłożyli dom drugą i trzecią warstwą w trzy dni! Podejrzewam, że nie bez znaczenia jest pochodzenie ceramiki - my budowaliśmy ceramiką z Hadykówki, a to jest pierwsza liga w dobrych cenach.

Pozdrawiamy

I B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...