Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Profil GEALAN i firma OKNOPLAST Rąbień k. Łodzi


Recommended Posts

Z Oknoplast Rąbień jest tak że jak chcesz okna w okleinie jednostronnej lub dwustronnej to dostajesz porfil 6 komorowy. Każdy kto kupuje okna od tego producenta nie ma wyboru ilości komór w profilu. Okna technicznie wykonane bardzo dobrze. Zastrzeżenia i obawy mogą budzić wzmocnienia wewnątrz profili. Mogą być zbyt cienkie w oknach kolorowych i o duzych gabarytach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam mieszane wrażenia - dotyczy to okien 4-komorowych w kolorze białym: po pierwsze wzmocnienia faktycznie są b. liche i ramy większych okien wyginaja się w banany (u mnie przynajmniej tak się stało). Spód ramy okna nie ma linii prostej i bywa wykonany w kształcie mostka - co powoduje spore utrudnienia przy motażu parapetów i wprowadza dodatkowe mostki termiczne i problemy z dobrym uszczelnieniem. Szyby standardowe (przynajmniej w moich oknach) mają słabe własności akustyczne - w mieszkaniu czasem czuję się tak, jak na ulicy (dodatkowo sprawę pogarszają niewłaściwie chyba uszczelnione rolety zewnętrzne montowane we wnękach po starych roletach drewnianych). Kolejne zastrzeżenie co do koloru - biel w tych profilach ma odcień brudnawo-żółtawy (moim zdaniem) - większość innych białych okien PCV, które widuję w wielu miejscach wydaje mi się znacznie bielsza i tym samym robi lepsze wrażenie. No i ostatnia sprawa - klamki z przyciskiem. Beznadziejnie to wszystko chodzi i wymaga b. częstej regulacji (bo okna te jakoś mocno - moim zdaniem - pracują); klamki standartowe już znacznie lepiej działają (i wygląd tez bez porównania lepszy). Rosa w dolych narożach okien tez się pojawia przy większych mrozach - ale tutaj przyczyną może być też kiepska wentylacja.

Zaznaczam, że opisuję tu swój przypadek (żeby było śmieszniej, część okien miałem montowanych 2 razy, bo ramy powyginały się bardzo i efekt był tragiczny - a i tak jest daleko od doskonałości). Inna sprawa, że facetów od montażu tych okien nie poleciłbym największemu nawet wrogowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...