Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking rekuperatorów


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie....mi wycenili do identycznej kubatury:

1. najbardziej wypasiona wersja centrala Stork 350 (pełna automatyka) na 19500 zł

2. najmniej wypasiona wersja z centralą Stork 350 16500 zł

3. na bazie Mistrala 400 - 14500 zł

 

ceny (brutto) obejmują koszt centrali + montaż całej instalacji + uruchomienie.

GWC rurowy (rehau) wcenili na 9000 zł.

 

Chyba drogo.

 

Tak myśle.

 

Normalna cena jak na ten rekuperator. U nas będzie comfoair 500 z pełną autoamtyką plus GWC rurowy. Za reku wyszło ok. 22 tys., a za GWC ok. 7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izat a skąd u Ciebie taka pewność? Korzystałaś z Dospela? Czy tylko powtarzasz czyjąś teorię, a? Wiesz każda marka ma swoich zwolenników i przeciwników i wszyscy to zazwyczaj teoretycy, którzy coś tam gdzies tam słyszeli. Ja znam z praktyki osobę, która uzytkuje Dospela i jest zadowolona. Jak ze mną będzie dowiem się dopiero jak uruchomię centralę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysokosci ofert: czasai warto kupic centrale w jednym miejscu i znalezc firme czy ludzi ktorzy to wam rozloza. Roznice na robocie - do 50%.

 

Co do dospela: ja uzytkowalem w firmie (branza spozywcza) ich wentylatory. Nigdy wiecej.

 

U mnie bedzie reku robiony, obsluzy prawie 900m3 domu (bo takze czesc piwnic bedzie wentylowana), na wentylatorach ebm-Papst, z mocno przewymiarowanym wymiennikiem. Ma wady - jest duży. Ma zalety - ma taka wydajnosc jakiej oczekuje (przy oczekiwanej skutecznosci i halasie). Koszt na caly dom 15k PLN przy zerowym wkladzie robocizny wlasnej.

 

Anemostat montowac tak by powietrze mialo do przejscia jak najdluzsza droge po pokoju tj do punktu wylotu (przewaznie drzwi). Czemu nad oknem ? Takze dlatego ze najczesciej nie bedzie stal tam zaden wysoki mebel typu szafa bo to przeciez okno. Wiec nie zblokuje nam ruchu powietrza. To dobre miejsce.

 

Pytanie o koszt reku dla 134m2:

Zaleznie od firmy, nalezy sie liczyc z minimalnym kosztem 10k jesli nie chce sie wlozyc wlasnej robocizny.

 

Ogolnie o reku:

Sprawdzac na jakich wentylatorach chodza, sprawdzac do bolu charakterystyki wentylatorow (przerob vs pobierana moc), sprawdzac charakterystyki skutecznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 year później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...