Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ELKA pracownia MTM STYL (Domy w stylu)


Recommended Posts

Witam!!!

Super domek-mały ale b.funkcjonalny

Idealny dla dwóch osób.

Tylko wejście do pomieszczenia gospodarczego (4,3m) zrobiłabym z kuchni-wówczas pom. pełniłoby równiez funkcję spizarni- oczywiście jeśli ogrzewanie byłoby gazowe i nie wymagałoby miejsca na opał.

Tam chyba jest wc- ale poco drugie ?! na jednym poziomie :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moim skromnym zdaniem, dom ten jest naprawdę ładny. Pomimo prostej bryły, przyciąga wzrok. Myślę, że archtekt osięgnął ten edom fekt dzięki ładnie skrojonemu wejściu i okiennicom, które znakomicie uatrakcyjniają wygląd. Mam nadzieję, że znajdzie się w otoczeniu zieleni?

Co do wnętrza, tu naprawdą nie ma co kombinować. Wszystko wydaje się być funkcjonalne i rzeczowe. Powodzenia w budowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kilka uwag.

1. Malutki wiatrołap, gdzie naprawdę nic się nie zmieści. Zarówno wiatrołap, jak hall za nim są właściwie nie do wykorzystania - martwa przestrzeń, gdzie nic nie ustawisz.

2. Piszesz, że dom ma byc dla 2 niepełnosprawnych osób. Nie wiem o jaki rodzaj niepełnosprawności chodzi ale zastanów się, czy pomieszczenia są tak zaplanowane, że swobodnie będzie mogła z nich korzystac osoba np. na wózku albo używająca kul?

3. Ja bym się też zastanowiła nad przeniesieniem pomieszczenia gospodarczego (przesunięciem w lewo, zamieniając niejako miejsce z kuchnią), przez co wejście do kuchni może byc bezpośrednio z hallu. Na pewno jest to dużo wygodniejsze, niż ganianie z siatami dookoła i przez salon. Trzeba jednak wówczas rozważyc, czy można również przesunąc komin, żeby kuchnia nie straciła na funkcjonalności. Wejście do tak zmienionego pomieszczenia gospodarczego równiż zrobiłabym tylko z kuchni.

4. Dośc mała kuchnio-jadalnia. Znowu wracam do niepełnosprawności i zastrzegam, że oceniam pod kątam funkcjonalności dla osoby niepełnosprawnej ruchowo - może strzelam kulą w płot.

 

Najlepiej, jeśli orientacyjnie wymierzysz w obecnym miejscu zamieszkania przestrzenie odpowiadające tym w projekcie i spróbujesz wyobrazic sobie ich prawdziwą wielkośc. Wtedy na pewno możesz ocenic, czy będą wystarczająco wygodne.

 

Pozdrawiam i życzę mądrych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby niepełnosprawne ruchowo ale chodzące. Komin sie zmiesci bez zajmowania miejsca w kuchni bo w projekcie jest murowany a ja zrobie Schiedla który zajmuje duzo mniej miejsca. W wiatrołapie nie potrzebuję nic ustawiać, najwyżej jakiś wieszak.

Inne ustawienia mi odpowiadają. Teraz mam mieszkanie 40 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamoty to nie problem, buduje sie kolo tesciowej ktora ma duzo komorek. Mam tez u niej dwa garaze na swoje samochody. Wielkosc tego domu jest dla mnie optymalna. Zreszta wiekszy= wieksza kasa. W holu jest szafa wiec nie jest tak zle.

 

 

Zresztą w 2005 roku robiłem remont mieszkania i wszystkie "skarby" poszły na wysypisko śmieci. :D

Największy mam problem z typem ogrzewania. Kominki z płaszczem są bardzo drogie a gaz będzie u nas dopiero za jakiś czas (jak się nie rozmyślą). Gaz w butli i olej odpadają ze względu na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny domek. Też mam domek z tej pracowni i tego architekta. Moje uwagi są takie:

1. Sciankę z wiatrołapu przesunęłabym w głąb domu a wejście do pom. gospodarczego zrobiłabym w wiatrołapie. Znalazło by się miejsce na wąskie szafki na buty w wieszak. Nawet gdyby w pomieszczeniu gospodarczym zostawić toaletę, to będzie przydatna gdy będziemy w ogrodzie.

2. Okno w kuchni przesunąć w stronę ściany zewnętrznej. Górne szafki kuchenne nie będą go zasłaniały.(kanały wentylacyjne tworzą wnękę)

3. Rozważ do ogrzewania wody podgrzewacze przepływowe, to jest na prawdę ekonomiczne Uzasadnienie z kwotami na priv.

4. Tyle metrów kwadratowych ile ma Twój domek (tylko inny projekt) ogrzewamy samym kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hary, kominek z DGP czy płaszcz wodny??

Cholera z tym oknem to masz rację, tylko ze wtedy dom od przodu zrobi sie nie ładny.Z wiatrołapen chyba zrobię tak jak napisałeś.

Zresztą te okna wogóle są jakieś duże 150x150. Teraz takie mam w bloku i są strasznie duże.Myślę, że 120x120 tez by starczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklejszy piec kominkowy jak dobrze pamiętam to 11 czy 13 kW. Mamy wybudowany Szyper. Parter 64 m2 pokój na poddaszu ok 20m2 podłogi. Elektryczna podłogówka w wiatrołapie i łazience. W łazience dodatkowo do kąpieli grzejnik z dmuchawą. Twoje okna nie są duże, my mamy szerokie 180 te duże a małe 90, ale masz rację zapomniałam, że okna z przodu będą wtedy niesymetryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop mamy drewniany, tak jak w projekcie. Myśmy zasadniczo nic w projekcie nie zmieniali. Wyjątek stanowi podwyższenie domu o jeden bloczek z betonu komórkowego i nie wymurowanie małej ścianki obok łazienki, która miała raczej zaznaczyć przynależność stołu do kuchni. Jak masz duże mieszkanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy mieli w projekcie B-K + ocieplenie, ale nam to odpowiadało. Wybraliśmy tańszy B-K według polskich norm i do tego zaprawę ciepłochronną. Mamy dwa podciągi, więc parę miejsc musiało być z cegieł. Przy B-K 36 mielibyśmy piękne :lol: mostki termiczne. Co do Twojego mieszkania, czy miałeś jeszcze inne ogrzewanie oprócz "kozy"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...