Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

Mi sie Wasz projekt ogrodu bardzo podoba :p

Też będę miał w tym roku ten sam problem -muszę się wziąść za ogród. Mówiłem sobie w zeszłym roku - zima będzie długa, na pewno zagłębie się w temat i wymyslę jakąs koncepcje ogrodu.

Kurcze już połowa lutego a ja nadal stoję w miejscu :( :(

Możesz mi zdradzić Szczepku ile się płaci za taki projekt??

Może lepiej nie brać się za coś za co nie ma się pojęcia :D

Chociaż zanim sie nie wziąłem za budowę to na budowie domów też się nie znałem :D

 

W krakowie ceny za projekt - w granicach 700-1000 zł.

 

Ja dostałem cenę 800 zł.

Ale oczywiście to co wkleiłem to nie jest wyniki 800 zł a jedynie wstepny plan na którym będzie rozrysowywany ogród.

I ma być tak zrobiony, że konkretne roślinki w konktretnych miejscach mają zostac rozrysowane. No i oczywiście, ścieżki, i inne elementy małej architektury - skalniaki, altanki, ławeczki, pergole, oczka wodne, schodki, grile, itp

jak widzisz - wybór tego co moze być w ogrodzie jest dość duży !.

 

Jaka masz działeczkę? ile arów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Działka nie jest duza - 865m

Cholera nie pamiętam jak się przelicza metry na ary :oops: :oops:

I jak ja te szkoły pokończyłem :p :D

 

nie przejmuj się , jesli to jest 865 m2 to znaczy ze masz 8,65 ara. ar to 10x10m czyli 100m2

 

nieduza ale wystarczajaca. jest miejsce na trawkę - wiec jest gdzie grilla zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No No!

 

Dawno nie oglądałam - gratulacje to się tempo nazywa.

Teraz chyba to co najgorsze - wykończeniówka - :roll: :wink:

 

No ale patrząc na Twoje tempo - godne pozazdroszczenia..... 8)

 

wykonczeniowka się zacznie jak Bóg da - koniec marca - drzwiami i oknami potem - instalacje elektryczne POTEM TO JUŻ Z GÓRKI :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z górki????!!!!!!! :( :o

 

Jak myślę o wykończeniówce to mnie przerażenie ogarnia.

Właśnie te instalacje co w domu drewnianym jest trochę trudniejsze do rozprowadzenia.....

Zrobienie wszystkich podłóg - wymyśliłam sobie np. wielki taras ma ok. 60m2 - teraz jak zaczynam myśleć o głupich płytkach tarasowych zaczyna mnie ogarniać przerażenie.........

 

Ale jakoś będzie to trza pchać do przodu.

 

Pozdrowionka i powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z górki????!!!!!!! :( :o

 

Jak myślę o wykończeniówce to mnie przerażenie ogarnia.

Właśnie te instalacje co w domu drewnianym jest trochę trudniejsze do rozprowadzenia.....

Zrobienie wszystkich podłóg - wymyśliłam sobie np. wielki taras ma ok. 60m2 - teraz jak zaczynam myśleć o głupich płytkach tarasowych zaczyna mnie ogarniać przerażenie.........

 

Ale jakoś będzie to trza pchać do przodu.

 

Pozdrowionka i powodzonka.

 

jak dla mnie to mam stanowczo za wolne tempo. NIestety w tamtym roku przedłużyła się cała konstrukcja dachu i niestety na dachu musialem skończyć.

dlatego teraz pocieszam się że już bliżej niz dalej i zgórki :-)

przynajmniej już coś widze...

świateło w tunelu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zaglądam do Twojego Dziennika od czasu do czasu, z sentymentu dla pięknej działki oraz zdyscyplinowanych, budowlanych wpisów! No i nasze budowy idą prawie "równolegle" ...

Ponieważ również poszukujesz wykonawców wykończeniówki, chciałam Cię zapytać o "napotkane" przez Ciebie ceny robocizny za 1 m2 ocieplenia poddasza i elewacji - ja spotkałam się z dużą rozpiętością cen - dlatego szukam potwierdzenia...

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zaglądam do Twojego Dziennika od czasu do czasu, z sentymentu dla pięknej działki oraz zdyscyplinowanych, budowlanych wpisów! No i nasze budowy idą prawie "równolegle" ...

Ponieważ również poszukujesz wykonawców wykończeniówki, chciałam Cię zapytać o "napotkane" przez Ciebie ceny robocizny za 1 m2 ocieplenia poddasza i elewacji - ja spotkałam się z dużą rozpiętością cen - dlatego szukam potwierdzenia...

Pozdrawiam,

 

fanie.. ze ktoś to czyta...:-)

 

ocieplenie: robocizna- 25 zł/ m2 - ocieplenie+ k/g+ szpachlowanie do malowania i to jest najczęsza normalna cena. ale spotkałem też narwańców po 50 zł/ m2 - idiotyzm - zycze im wielu trudności w łapaniu naiwniaków.

 

tynki - 21 zł materiał+ robocizna - cementowo wapienne

25 - gipsowe

wylewki 45 zł matreriał + robocizna

 

więcej nie dam. ale może uda się mniej - jakie s a twoje?

nie mam ceny za elewacje - co znalazłaś?

 

Napisz proszę co znalazłaś - daj mi troche namiarów na priva :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam umówionego tynkarza za 20 zł(gipsowe)

elektryk - za całość roboty, ale sądzę, że gdyby policzyć za tzw. punkt wyszłoby ok.25 zł robocizna - to tanio chyba, ale ja mam sporo tych punktów, tablic rozdzielczych i innych...

hydraulik - tu wycena jest b.indywidualna

 

szperam wśród GK-owców - ceny od 25 do 45 - zbieram oferty. Oczywiście to jest duże uproszczenie - w końcu ocieplać poddasze można na różne sposoby...

 

POdeślę Ci namiary jakieś (z zastrzeżeniem, że nie są przeze mnie sprawdzeni, wszystko przede mną :lol: )- tylko napisz kogo potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam umówionego tynkarza za 20 zł(gipsowe)

elektryk - za całość roboty, ale sądzę, że gdyby policzyć za tzw. punkt wyszłoby ok.25 zł robocizna - to tanio chyba, ale ja mam sporo tych punktów, tablic rozdzielczych i innych...

hydraulik - tu wycena jest b.indywidualna

 

szperam wśród GK-owców - ceny od 25 do 45 - zbieram oferty. Oczywiście to jest duże uproszczenie - w końcu ocieplać poddasze można na różne sposoby...

 

POdeślę Ci namiary jakieś (z zastrzeżeniem, że nie są przeze mnie sprawdzeni, wszystko przede mną :lol: )- tylko napisz kogo potrzebujesz?

 

na razie największy problem mam z instalacjami wod- kan- gaz-co i cwu. reszta - jakoś daje rade - chociaż powiem ze tynkarzem mnie zaskoczyles pozytywnie. gipsowe znalazlem po 24 najtaniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja działka jest tak cudna że każdy ogród bedzie na niej piękny - ta skała poprostu mnie rozwala :) - coś niesamowitego!!!!!!!!

 

ps. a dziennki czytamy czytam - bo bardzo upożądkowanie go prowadzisz - gratulacje!

 

 

to naprawde miło ze ktos sledzi moja walke z kamieniem...

 

 

pozdrowka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze do pochwal reszty podgladaczy, sledze twoj dziennik od poczatku a to dlatego ze masz rewelacyjna dzialke a za skaly z niej hodowcy ryb z malawi i tanganiki ozlociliby cie. Bardzo ladny domek. Bylem pelen obaw jak poradzisz sobie z tymi skalami przy kopaniu fundamentow ale widze ze udalo Ci sie. Zima rzeczywiscie moze byc trudno i jedynie Twoj samochod ratuje cie przed niespodziankami. Jeszcze raz gratuluje wspanialego wyboru dzialki jak i domu.

Pozdrawiam i życze udanych bojow z najwiekszym wyzwaniem jakie Cie czeka wykonczeniowka.

Szkoda ze nie mieszkamy blizej bysmy zrobili wymiane ja bym dal Ci torf a ty skaly. :lol:

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze do pochwal reszty podgladaczy, sledze twoj dziennik od poczatku a to dlatego ze masz rewelacyjna dzialke a za skaly z niej hodowcy ryb z malawi i tanganiki ozlociliby cie. Bardzo ladny domek. Bylem pelen obaw jak poradzisz sobie z tymi skalami przy kopaniu fundamentow ale widze ze udalo Ci sie. Zima rzeczywiscie moze byc trudno i jedynie Twoj samochod ratuje cie przed niespodziankami. Jeszcze raz gratuluje wspanialego wyboru dzialki jak i domu.

Pozdrawiam i życze udanych bojow z najwiekszym wyzwaniem jakie Cie czeka wykonczeniowka.

Szkoda ze nie mieszkamy blizej bysmy zrobili wymiane ja bym dal Ci torf a ty skaly. :lol:

CMyK

 

dzieki za dobre słowo.. :D :D :D

 

 

naprawdę tego torfu to mi brakuje . moze ja bedę jechał do Gdańska to mam wrzucić do bagażnika jakiś 100 kg kamyczek na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek,domek jest superaśny i moje ulubione okolice.

Bardzo fajnie wyszedl dach,jakiej firmy ta dachówka i ile Cię kosztowal w calości?

Ja najbradziej zazdroszczę widoków,mnie jedynie bylo stać na kotlinkę :lol:

 

kotlinki są śliczne :)

wiem bo mam widok na taką kotlike i fajnie tam jest.

dach jest zrobiony z dachówki ceramicznej rupp ceramika SYRIUSZ

czerwona miedz angoba

tak to się nazywa.

 

dachówki kupiłem na 300 m2 dachu za 1 sztukę dachówki płaciłem (w styczniu 2006 roku) po 1,60 brutto 4200 sztuk. ale to nie dachowka robila cenę tylko dodatki (gąsiory itp)- 10000

razem materiał na cały dach wyszedł mnie 35 tysięcy plus robocizna 12 tysięcy

a wyszedł - jak widać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedż.Zaliczasz się do nielicznych,którzy dzielą się takimi informacjami.Jakoś krakowiacy w tych kwestiach milczą :(

Tak myślalam,że jest to Syriusz.Nawet nie marzę o takich cenach zwlaszcza,że od 15 marca ta dachówka ma podrożeć o 8%,więc mam malo czasu na podjęcie decyzji.

Pozdrawiam i pilnie będę śledzila dziennik budowy :D

 

A tak na marginesie jeszcze nie mam pozwolenia na budowę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...