Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedż.Zaliczasz się do nielicznych,którzy dzielą się takimi informacjami.Jakoś krakowiacy w tych kwestiach milczą :(

Tak myślalam,że jest to Syriusz.Nawet nie marzę o takich cenach zwlaszcza,że od 15 marca ta dachówka ma podrożeć o 8%,więc mam malo czasu na podjęcie decyzji.

Pozdrawiam i pilnie będę śledzila dziennik budowy :D

 

A tak na marginesie jeszcze nie mam pozwolenia na budowę :c

 

 

moze nie tio ze milczą ale latwiej cos napisac na priva - niektórzy tak mają. ale ja sobioe myśle, ze po to jest forum, zeby o tym pisac. bo niby dlaczego ktoś ma ze mnie zedrzec skórę? trzeba się przeciez od kogos dowiedzieć :-)

 

trzymam kciuki za pozwolenie !!!

wiec co to znaczy walka o pozwolenie ! bo walczylem długo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no to masz pecha z tym gwozdziem mi tez cos takiego sie przytrafilo ale na szczescie mialem grube podeszwy i gwozdz wszedl do polowy. Pracowalem wtedy z ojcem i mnie ostrzegal i po 5 minutach mialem kuku, bolalo ale nie tak bardzo zebym nie mogl chodzic i po 3 godzinach dopiero zobaczylem co sie dziej jak zaczalem miec mokro w bucie. Ja nie pojechalem do lekarza na szczescie nie dostalem tezca. ogolnie nie jestem panikarz i zawsze moja dewiza bylo ze kiedys przjedzie no i przeszlo tylko miesiac nie moglem normalnie chodzc. Obecnie bardzo uwazam na gwozdzie zwlaszcza ze u mnie tez jest taki stos drewna za domem. Zycze szybkiego powrotu do zdrowia ale przynajmniej 3 tygodnie masz z glowy.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz pecha z tym gwozdziem mi tez cos takiego sie przytrafilo ale na szczescie mialem grube podeszwy i gwozdz wszedl do polowy. Pracowalem wtedy z ojcem i mnie ostrzegal i po 5 minutach mialem kuku, bolalo ale nie tak bardzo zebym nie mogl chodzic i po 3 godzinach dopiero zobaczylem co sie dziej jak zaczalem miec mokro w bucie. Ja nie pojechalem do lekarza na szczescie nie dostalem tezca. ogolnie nie jestem panikarz i zawsze moja dewiza bylo ze kiedys przjedzie no i przeszlo tylko miesiac nie moglem normalnie chodzc. Obecnie bardzo uwazam na gwozdzie zwlaszcza ze u mnie tez jest taki stos drewna za domem. Zycze szybkiego powrotu do zdrowia ale przynajmniej 3 tygodnie masz z glowy.

CMyK

 

CMYK...

 

ja już chodze...

 

tylko ze lekko utykam :cry:

i tak czuje ze ze 2 tygodnie jeszcze bede utykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kurcze jak się robi taka rurkę?? :lol: :lol:

JA nie umiem :(

 

to jest nienauczalne - albo się umie albo nie :lol: Mój niespełna 3-letni syn robi rurkę, a 15 letni - nie, nad czym bardzo ubolewa ... :lol:

 

Szczepek

 

niezły horror z tym gwoździem - :o - będziemy wszyscy teraz bardziej uważać ...

Postępy widzę ogromne - u mnie po instalacjach, poddasze w proszku, tynkarz ma wchodzić jutro ....

 

Mam pytanie o regipsy na plackach - pierwszy raz :oops: o tym słyszę - czy tak mocowane płyty są trwałe - nie pękają bardziej niż na stelażu? Rozumiem, że skoro się zdecydowałeś, to pewnie masz przekonanie, że będzie ok. ja też chętnie nie tynkowałabym na mokro poddasza (ścian murowanych oczywiście). No i jesli dodatkowo wychodzi taniej .... :D

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regipsy na plackach to normalna rzecz! oczywiście na ścianach prostych ;) - ja miałem mieć wyłożone początkowo zewnętrzna ściany domy (w środku) ale zrezygnowałem bo źle mi się kojarzą ;) - co innego na poddaszu. niezły postęp prac u ciebie - aż zazdroszczę - co ekipa to ekipa - a nie jeden człowiek :roll:

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

I jak to wyglada z domkiem?, jest ladniutki...

Bardzo jestem zaciekawiona! Szukamy tak samo dzialki w Bedkowicach, czy nie szukacie dobrych sąsiadów?

Pozdrawiam

Slavka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak się robi taka rurkę?? :lol: :lol:

JA nie umiem :(

 

to jest nienauczalne - albo się umie albo nie :lol: Mój niespełna 3-letni syn robi rurkę, a 15 letni - nie, nad czym bardzo ubolewa ... :lol:

 

Szczepek

 

niezły horror z tym gwoździem - :o - będziemy wszyscy teraz bardziej uważać ...

Postępy widzę ogromne - u mnie po instalacjach, poddasze w proszku, tynkarz ma wchodzić jutro ....

 

Mam pytanie o regipsy na plackach - pierwszy raz :oops: o tym słyszę - czy tak mocowane płyty są trwałe - nie pękają bardziej niż na stelażu? Rozumiem, że skoro się zdecydowałeś, to pewnie masz przekonanie, że będzie ok. ja też chętnie nie tynkowałabym na mokro poddasza (ścian murowanych oczywiście). No i jesli dodatkowo wychodzi taniej .... :D

 

Pozdrawiam,

 

Z tymi plackami to jest cała technika.

specjalny klej gipsowy (to jest super mocne - jak to gips!) ładuje sie na PROSTE ściany - a na to przykleja normalną 12 lub 9 milimetrową płyte karton gips. Połaczenia skleja sie jak wszystkie inne karton gips - czyli siatka lub papier + gips a potem szlifuje .Nnie trzeba gładzi - robota z materiałem wychodzi taniej niż tynki tradycyjne a pękac nic nie ma prawa - to to jak każde łączenie płyt karton gips - jak jest dobrze zrobione - to nie pęknie.

 

No i ściany sa IDEALNIE równie

 

pekają natomiast łaczenia płyt karton gips i tynku cenetowo wapiennego.

porobie zatem trochę zdjęć ścian z plackami - popatrzcie jak to wychodzi.

Widziałem to juz wczesniej kilka razy i nawet się nie zastanawiałem ze mozna inaczej.

Tak jak sufity .

 

W całym domu mam podwieszany karton gips (oprócz kotłowni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: może i normalna - ale dla mnie zupełnie nowa ....Piszesz, że źle Ci się kojarzy na parterze a na poddaszu już nie - dlaczego? Być może to jeszcze bardziej oczywiste, ale - proszę - oświećcie mnie!

heheheh - no z tymi regipsami na dole to sa tylko moje osobiste odczycia.... ojciec zaproponował (tak robił u brata) że zamiast tynków na parterze kład właśnie regipsy... a tez budował z ytongu! a wiadomo że sciany z tego materiału sa równiuteńkie wiec po co obkładac je regipasmi - tak jak w starej chałupie! - takie to miałbym wrażenie - do tego pomieszczenia z GK mają bardzo suche powietrze, dlatego tez na poddaszu zminimalizowałem ich obecność do minimum i tylko dane sa na skosach - a wcześniej też było w planach postawienie z nich ścianek działowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regipsy na plackach to normalna rzecz! oczywiście na ścianach prostych ;) - ja miałem mieć wyłożone początkowo zewnętrzna ściany domy (w środku) ale zrezygnowałem bo źle mi się kojarzą ;) - co innego na poddaszu. niezły postęp prac u ciebie - aż zazdroszczę - co ekipa to ekipa - a nie jeden człowiek :roll:

pozdro!

 

W porywach na budowie jest 12 osób. stwierdziłem ze jak mają być instalacje tynki , jakieś kanały z kominka,, to trzeba to wszystko robić razem, zeby się fachowcy dogadywali, a ne potem okazywało się ze którys zapomniał kabelka lub rury i cos trzeba rozwalać I PONOWNIE KOMUŚ PŁACIĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek i Świercz

 

Bardzo dziękuję za wielowymiarowe naświetlenie sprawy płyt GK zamiast tynków kładzionych! Pędzę na budowę, by skonsultować z wykonawcą!

 

Pozdrawiam!

 

Poniewaz robie normalne tylki i płyty KG - placki wiec mam porównanie kosztach

 

placki 15 zł robocizna+ 6 z/m2 płyta GK +3 zł/ m2 - klej + siatka, szpachla

 

co daje 24 zł/m2

 

tynki wapienno - cementowe wyszły 30 zł/m2 - robocizna z gładziami gipsowymi i materialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta działka naprzeciwko to w tamtym roku jak ją oglądałem stała w okolicach 120 tys o ile się nie mylę (jeden pas - coś około 20ar - drugiego podobno właściciel nie chce sprzedać bo liczy że kiedyś też będzie budowlane)

 

...proszę Cię i nie masz namiary na tego właściciela?...szukamy i szukamy działki w Będkowicach, jestem ze Słowacji i to miejsce mi przypomina moje strony...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo dobry sąsiad, to szęście...

Zamilowaliśmy sobie te miejsca w okoliach Będkowic, i Twój przykład - zbudowania wymarzonego domku na wymarzonym miejscu jest dla mnie baaardzo pozytywny, trzymam kciuki...i niecierpliwie czekam na następne zdjęcia!

Jakbyś cosik tam uslyszał o działeczce, z gory proszę o namiary :)

Mam synka troszka mlodzsego od twojego, ale chyba mogliby być kolegami...

Slavka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta działka naprzeciwko to w tamtym roku jak ją oglądałem stała w okolicach 120 tys o ile się nie mylę (jeden pas - coś około 20ar - drugiego podobno właściciel nie chce sprzedać bo liczy że kiedyś też będzie budowlane)

 

...proszę Cię i nie masz namiary na tego właściciela?...szukamy i szukamy działki w Będkowicach, jestem ze Słowacji i to miejsce mi przypomina moje strony...:)

 

postaram się znależć .. a nie dotarłeś do autora tego wpisu?

 

on powinien mieć. No albo zawsze moge przyczepić na ogrodzeniu info że szukam działki.

 

Sąsiad by mi się przydał :-)

 

i to bardzo, a moze mojemu synowi bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...