Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bombowe drzwi i brama garazowa- super, zdolny stolarz. czy możesz zdradzić ile wziął za drzwi wejsciowe i do garażu

 

drzwi - wykonaniu antywłamaniowym - po 3,5 tys sobie liczył przy czym lakiery sam musiałem kupić od faceta który mi okna robił

 

za bramę... hmmm.. nie wiem czy powinienem o tym pisac - wyśle na priva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne miejsce na dom! Szkoda że tam nie zawędrowaliśmy w naszych poszukiwaniach działki. BAJECZNIE !

Musiałam to zobaczyć, ponieważ czeka nas to samo co Ciebie - tzn. duże odległości, problemy z drogą gminną ( mamy dokładnie taka samą drogę).

Posłucham dobrej rady i podłączę na budowę prąd. Mamy kolegę elektryka

( ma uprawnienia) więc może będzie taniej. Boimy się tylko z mężem, że kabel będzie na wierzchu i komuś może się przydac 250m. A zwijać go codziennie to koszmar.

Zrezygnowaliśmy z gazu, ale widzę że u Ciebie będzie - bedziecie nim ogrzewać? Pomysleliśmy że może jednak ekogroszek będzie lepszy, ale teraz mam wątpliwości, bo potrzebne jest pomieszczenie na składzik no i chyba to trochę brudzi?

 

Będę sledzić uważnie jak uda Ci się rozwiązać problem tej drogi, będziemy musieli przechodzić przez to samo. Wątpię żeby w gminie byli zainteresowani zrobieniem ( mam na mysli chociaż utwardzenie) tylko dla nas 300 m drogi.

 

Naprawdę super domek na super działce. Warto było przechodzić drogę przez mękę.

Aha, ten taras z tyłu domu to z jakiej jest strony świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne miejsce na dom! Szkoda że tam nie zawędrowaliśmy w naszych poszukiwaniach działki. BAJECZNIE !

Musiałam to zobaczyć, ponieważ czeka nas to samo co Ciebie - tzn. duże odległości, problemy z drogą gminną ( mamy dokładnie taka samą drogę).

Posłucham dobrej rady i podłączę na budowę prąd. Mamy kolegę elektryka

( ma uprawnienia) więc może będzie taniej. Boimy się tylko z mężem, że kabel będzie na wierzchu i komuś może się przydac 250m. A zwijać go codziennie to koszmar.

Zrezygnowaliśmy z gazu, ale widzę że u Ciebie będzie - bedziecie nim ogrzewać? Pomysleliśmy że może jednak ekogroszek będzie lepszy, ale teraz mam wątpliwości, bo potrzebne jest pomieszczenie na składzik no i chyba to trochę brudzi?

 

Będę sledzić uważnie jak uda Ci się rozwiązać problem tej drogi, będziemy musieli przechodzić przez to samo. Wątpię żeby w gminie byli zainteresowani zrobieniem ( mam na mysli chociaż utwardzenie) tylko dla nas 300 m drogi.

 

Naprawdę super domek na super działce. Warto było przechodzić drogę przez mękę.

Aha, ten taras z tyłu domu to z jakiej jest strony świata?

 

Tarasy sa trzy:

z północy wschodu i południa.

 

ten z tyłu domu wychodzi na północ.

 

Z naszego punktu widzenia, to ten taras wychodzi na skałę. I to jest punkt odniesienia.

Świadomy wybór ułożenia domu względem stron świata.

 

Niestety (z punktu widzenia finansowego) będzie to ogrzewane równiez gazem.

moje rozwiązanie na ogrzewane to: gaz ze zbiornika podziemnego (4300 l) + kominek powietrzny (nie wodny !) + ogrzewanie goracym powietrzem wszystkich pomieszczeń + solary do ogrzewania wody uzytkowej.

taki zestaw będzie u nas zastosowany.

ekogroszek - na pewno taniej - ale widziałem juz 3 kotłownie i do żadnej bez ubrania roboczego się nie dało wejść - tam jest naprawdę brudno - mimo, ze z podajnikiem.

 

kabel mozecie przeciez wkopać na szych łopaty. Moj znajmowy włożył go pod darń trawy. Ważne zeby zadne prace polne po drodze nie były robione boby sie traktorzysta zdziwił, jaka energia w ziemi siedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.04.2007 REGIPSY cd...

 

Okna połaciowe juz ładnie obrobione. Poddasze - regipsy zbliżąją się ku końcowi.

Jeszcze maksymalnie tydzień i wszystkie rgipsy na tym etapie zostaną zakończone.

 

http://www.qes.pl/prywatne/obrazki/regipsypoddasze_2.jpg

 

http://www.qes.pl/prywatne/obrazki/regipsypoddasze_3.jpg

 

 

Jestem na podobnym etapie i mam pytanie. Na zdjęciach widzę zielone regipsy. Czy trzeba je pokrywać gładzią na całej powierzchni, czy wystarczy pokryć łączenia, zagruntować i pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDZIA

 

Dzieki za czujność :-))

 

Pesymik - oczywiście jest kilka zdań na ten temat.

 

Powinno sie pokryć 2-3 razy szpachlą łączenia + otworki oraz 1-2 razy gładzią pozostałą powierzchnię. Wtedy jest ona narpawdę idealna.

 

Ale jeśli sie pokryje gładzią otwory i łaczenia i kupiło dobre płyty - efekt jest też zadowalający. Może niekiedy nie tak idealny jak przy gładzi , bo zawsze papier powoduje pewną chropowatość, ale ...

 

WIdziałem 1 i drugie i powiem tak:

pedanci wybiora - gładż wszedzie.

pozostali - zadowolą się wyszpachlowaniem dziurek i łączeń

 

zalezy kto co lubi.

 

nie ma innych powodów oprócz estetycznych.

oczywiście - grunt i kilkukrotne malowanie musi być tu i tu.

POZDROWIENIA

 

 

13.04.2007 REGIPSY cd...

 

Okna połaciowe juz ładnie obrobione. Poddasze - regipsy zbliżąją się ku końcowi.

Jeszcze maksymalnie tydzień i wszystkie rgipsy na tym etapie zostaną zakończone.

 

http://www.qes.pl/prywatne/obrazki/regipsypoddasze_2.jpg

 

http://www.qes.pl/prywatne/obrazki/regipsypoddasze_3.jpg

 

 

Jestem na podobnym etapie i mam pytanie. Na zdjęciach widzę zielone regipsy. Czy trzeba je pokrywać gładzią na całej powierzchni, czy wystarczy pokryć łączenia, zagruntować i pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepek mnie interesuje izolacja chudziaka pod posadzki- lepik i jaka papa, czy lepik rozsmarowywałeś czym ?, czy papa termozgrzewalna czy jak?jestem na tym etapie- i chyba sama musze robić bo gosciu zrezygnował.

 

lepik robione było izolbetem - goście rozsmarowywali - tylko na parterze normalną szczotką (taką na kiju ) na podłodze ten izolbet a na to kleili normalną papę.

Oprócz tego pomiędzy wartwy papy też szedł izolbet - ale tylko tyle zeby skleić. NIc na goraco tylko ten izolbet.

Ważne zeby na łączeniach papy boło sporo tego paskudztgwa czarnego.

Zastanawiałem się nad papierową papą,, ale stwierdziłem, ze nie ma sensu na tym, oszczędzać, więc jest normalna.

 

niekórzy dają folię zamiast papy, ale jak dla mnie to jest zbyt duże uproszczenie.

 

A na piętrze już tylko 1 warstwa papy -klejona izolbetem - pasami do stropu a na to styropian 5-tka + siatka rabitza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dzięki za namiary na "pana od działek". Co prawda akurat nie skorzystaliśmy i w zasadzie upatrzyliśmy sobie działkę w troszkę innych okolicach (18 km od granic Krakowa, od centrum jakieś 30 km z małym hakiem), ale już w powiecie proszowickim. W każdym bądź razie dziękujemy za pomoc! Czekamy na jakieś nowe zdjęcia z budowy... ;) Pozdrawiamy! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...