Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
hej ma do ciebie pytanko

http://www.qes.pl/prywatne/obrazki/stelaze.jpg

mozesz mi powiedzieć czy śruby od stelaży do montazu kibelka i bedetu sa na tym samym poziomie?

bo umnie wydgląda to miej więcej tak:

http://images22.fotosik.pl/115/605299fe972d8895.jpg

 

hm? :roll:

 

 

jak pojade na budowe dzisiaj to sprawdzę.

pstryknę fotke i będzie wiadomo. nigdy się temu nie przyglądałem, nawet mi nie przysżło do głowy.

dziasiaj za to musze powalczyć z wykonawcami o proste narożniki - ściany - okna itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem w pozwoleniu na budowe szczelny zbiornik - szambo a teraz chcę oczyszczalnię, więc musze wystąpić teraz o oczyszczalnie. Na szczęście robi się to na zgłoszenie i trzeba czekać 30 dni. Potem można wkopać oczyszczalnię. Ale spokojnie,. nie spieszy mi się. poczekam.

szczepek pozwoliłam sobie zacytować wpis z Twojego dziennika. Mam pytanie, a jak bedą mieli jakieś wątpliwości w sprawie POŚ? Np. stwierdzą, ze nie można itp. itd. Mają prawo zabronić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem w pozwoleniu na budowe szczelny zbiornik - szambo a teraz chcę oczyszczalnię, więc musze wystąpić teraz o oczyszczalnie. Na szczęście robi się to na zgłoszenie i trzeba czekać 30 dni. Potem można wkopać oczyszczalnię. Ale spokojnie,. nie spieszy mi się. poczekam.

szczepek pozwoliłam sobie zacytować wpis z Twojego dziennika. Mam pytanie, a jak bedą mieli jakieś wątpliwości w sprawie POŚ? Np. stwierdzą, ze nie można itp. itd. Mają prawo zabronić?

 

no wiesz ...

 

oczywiście jeśli bedą chciec moga utrudniać życie, co więcej moga zabronić gdzyby np oczyszczaqlnia mogła powodowac zagrożenie dla jakiegoś ujęcia wody - ale musiało by to być realne zagrożenie.

 

u mnie takiego nie ma, więc nie oczekuję wiekszych problemów. wydaje się ze największy problem moze byc z dokumentacją. zeby skompletowac wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie budowniczego Szczepka

Dostaliśmy warunki techniczne przyłączenia wody ( jeśli pamiętasz około 300mb) i wycenę robót przez fachowca. Pierwszy powiedział 7.500,- ( w tym 2.500,- za przeciągnięcie rur pod drogą asfaltową ).

Czekamy co powie drugi fachowiec. Ale co powiesz na tą cenę, czy jest do przyjęcia, czy szukać dalej? To już jest cena z materiałem, oczywiście.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie budowniczego Szczepka

Dostaliśmy warunki techniczne przyłączenia wody ( jeśli pamiętasz około 300mb) i wycenę robót przez fachowca. Pierwszy powiedział 7.500,- ( w tym 2.500,- za przeciągnięcie rur pod drogą asfaltową ).

Czekamy co powie drugi fachowiec. Ale co powiesz na tą cenę, czy jest do przyjęcia, czy szukać dalej? To już jest cena z materiałem, oczywiście.

 

Pozdrawiam

 

moim zdaniem cena jest bardzo dobra.

mnie 2 lata temu wyszło 40 zł/ mb z materiałem , kopaniem, opłata przyłączeniową itd. studzienką , licznikiem zaworami, hydrantem

 

a dla równowagi - wez jeszcze ze dwie oferty

ja zawsze tak robie, ale i tak już wiem ze nie zawsze wybioeram ta najlepszą.

niestety - właśnie cwiczę stare porzekadło - co tanie to drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bardzo ładnie wyszła Wam ta kotłownia :D A co to są FLIZY?

 

Na jakiej wysokości są u Was śruby do mocowania kibelka i bidetu?

 

no tak wciąż zapominam, z e poza krakowem mało kto wie, ze płytki na ścianach to są flizy.

wiecie ze krakusi swój język mają :wink:

 

a zmierzę dzisiaj to ci napiszę. - jak czytam takie pytanie, to od razu zastanawiam się czy cos nie mam za nisko - ale sprawdzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby są na wysokości 32 cm od wylewki, czyli będa na wysokości 30 cm od podłogi - jak już będzie Terakota. góra kibelka - część do siedzenia wyjdzie zatem na wysokości 40-ści kilka cm.

 

Uspokoiłem się po zmierzeniu - tak mam być. Przynajmniej tak mam kibelek w dotychczasowym mieszkaniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do doświadczonych w sprawie warunków przyłączenia wody. Moja gmina zarządała 1049 złotych polskich za papier.

Czy to normalna cena?

 

Pozdrawiam!

 

Z przyłączami wody - to jest tak, że zakłady wodociągów gminnych, które z reguły są wyodrębionymi gospodarczo firmami, podlegającymi jednak pod UG, ustlają sobie cny za przyłacza jak chcą. moja cena to było jakieś 1200 zł ale zostałem z tego zwolniony bo rozudowałem wodociąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...