Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

Piękny domek! Zazdroszczę zaawansowania prac my czekamy na pozwolenie :-( Mam pytanie bardzo podoba mi sie Twój taras i schody. Jaki jest(orientacyjny) koszt takiego tarasu? Taki właśnie mi się marzy ;-)

 

 

kamieniarz za ułożenie tarasu bierze w granicach 50-60 zł/ m2 . do tego terzba doliczyć jeszcze zakup kamienia, cementu szarego, białego piasku , żwirku - podsypki

 

A to drugie - tego nie liczyłem

ale mniej więcej kamień na 70 m2 powierzchni kosztował około 3000 plus tona cementu szarego plus 8 worków białego plus wywrotka podsypki (600 zł) plus 1/2 wywrotki piasku (200)

 

Myślę, ze to wyjdzie około 100 -120 zł/ m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękny domek! Zazdroszczę zaawansowania prac my czekamy na pozwolenie :-( Mam pytanie bardzo podoba mi sie Twój taras i schody. Jaki jest(orientacyjny) koszt takiego tarasu? Taki właśnie mi się marzy ;-)

 

 

kamieniarz za ułożenie tarasu bierze w granicach 50-60 zł/ m2 . do tego terzba doliczyć jeszcze zakup kamienia, cementu szarego, białego piasku , żwirku - podsypki

 

A to drugie - tego nie liczyłem

ale mniej więcej kamień na 70 m2 powierzchni kosztował około 3000 plus tona cementu szarego plus 8 worków białego plus wywrotka podsypki (600 zł) plus 1/2 wywrotki piasku (200)

 

Myślę, ze to wyjdzie około 100 -120 zł/ m2

 

Dziękuje :-) Będe czekać na kolejne zdjęcia mam nadzieje że się pochwalisz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było :D

Pozdrawiam Cię szczepku serdecznie i biore się za nadrabianie zaległośći w dzienniku

 

rozumiem ze ostatnio dużo czasu poświęcałeś swojemu ślicznemu dzieciaczkowi !

 

Dokładnie. Od miesiąca jesteśmy już w trójkę :D Cały porządek wywalił się do góry nogami i powoli dochodze do siebie.

 

Szczepku fajny pomysł z tym zaznaczeniem płytkami miejsc do parkowania. Ja za każdym razem jak wjeżdzam do garażu to albo za blisko, albo za daleko albo krzywo :D I to przy małym garażu na jeden samochód :oops: wstyd :oops: :lol:

Ale plytek jescze nie mam wiec może skorzystam z pomysłu Twojej żony.

Pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było :D

Pozdrawiam Cię szczepku serdecznie i biore się za nadrabianie zaległośći w dzienniku

 

rozumiem ze ostatnio dużo czasu poświęcałeś swojemu ślicznemu dzieciaczkowi !

 

Dokładnie. Od miesiąca jesteśmy już w trójkę :D Cały porządek wywalił się do góry nogami i powoli dochodze do siebie.

 

Szczepku fajny pomysł z tym zaznaczeniem płytkami miejsc do parkowania. Ja za każdym razem jak wjeżdzam do garażu to albo za blisko, albo za daleko albo krzywo :D I to przy małym garażu na jeden samochód :oops: wstyd :oops: :lol:

Ale plytek jescze nie mam wiec może skorzystam z pomysłu Twojej żony.

Pozdrowienia :D

 

No to moje najszczersze gratulacje.

ja mam juz chłopaka 4,5 letniego, ale pamiętam, jakby to było wczoraj, kiedy weszliśmy ze szpitala z żoną do domu i zadaliśmy sobie pytanie: "I co dalej?"

 

a potem już jakoś poszło ...

 

a na tym etapie przedewszystkim dużo snu ci życzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za taras!!!!!

No szok normalnie!!!!!!

Szczepku jakie są koszty takiego tarasy i jak sie to tego tematu zabrac??

 

 

eee...

 

widze ze sie podoba.

 

powiem szczerze ,ze nie bylem pewny czy robić coś takiego.

A do tego jescze będizie 6 biegów schodów, wejscie główne do domu no i podjazd pod garaz.

 

ale chyba to nie wychodzi tanio

 

w przeliczeniu na metry kwadratowe za wapień zapłaciłem około 40-45 zł do tego dochodzi oczywiście tak jak przy kostce podsypka drobna, gruba i cement i jak ktos lubi cement biały.

wiec po przeliczeniu materiały by daly jakies 60 zł i do tego robocizna - razem jakieś 110-120 zł/ m2 na gotowo - to taras

 

tanio to chyba nie wychodzi. kostka by wyszła taniej no ale cóż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO JA NIE MOGE... Co zajrze, to sie bardziej zakochuje w takim tarasie. Szkoda, ze to jednak dosc drogo wychodzi.... Szczepku, a ciekawa jestem, jaki wybrales kolor elewacji?

 

amonity tez mi sie podobaja...(napisala amonite, heh :wink: )

 

no tak amonite heh :wink:

 

kolor elewacji-- tutaj były straszliwie długi etargi pomiędzy mną a moja drugą połową :-)

 

stanęlo na tym , ze elewacja będzie w kolorze .... wapienia - ma być jasna z lekko beżowym odcieniem

 

ale jak oststecznie wyjdzie ???

dookoła domu jeszcze będzie robiona opaska na 25 cm wysoka z wapienia.

A to po to, żeby ładnie wyglądało i stanowiło zabezpeiczenie pred wszelkiego rodzaju gryzoniami, kóre styropianem wcale nie pogardzą.

 

beda jeszcze belki w kolorze okien - nad oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor elewacji-- tutaj były straszliwie długi etargi pomiędzy mną a moja drugą połową :-)

 

stanęlo na tym , ze elewacja będzie w kolorze .... wapienia - ma być jasna z lekko beżowym odcieniem

 

ale jak oststecznie wyjdzie ???

dookoła domu jeszcze będzie robiona opaska na 25 cm wysoka z wapienia.

A to po to, żeby ładnie wyglądało i stanowiło zabezpeiczenie pred wszelkiego rodzaju gryzoniami, kóre styropianem wcale nie pogardzą.

 

beda jeszcze belki w kolorze okien - nad oknami.

 

 

No to jestem uspokojona, bo troszke sie balam, ze jakies bardziej "zywe" kolorki Wam sie podobaja - mysle, ze kolor wapienia to dobry wybor, nawet calkiem bialy bylby chyba tez dobry, a ta opaska to az sie prosi :wink:

 

Belki nad oknami - dopelnienie pieknej calosci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...