Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też przymierzam sie do stawiania ogrodzenia i zacząłem przeglądać na necie oferty siatek. Widziałem , że podaja tam różne średnice oczek. Nie mam wogóle pojęcia jakie zamówić. Szczepku jakie średnice oczek kupiłeś???

 

CZeść.

Kupiłem 50x50.

Zwróć uwage ,aby siatka nie była z cieńsza niż 2,8 mm. a najlepiej, żeby miała 3,2 mm

Te wymairy dotyczą siatek ocynkowanych.

 

Niestety z reguły powlekane mają cieńszy drut a po powleczeniu wychodzi dopiero ponad 3 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś nowe zdjęcia :D

Blaszak masz super. Jaki jest duży w środku?

Co do terenu to rzeczywiście trochę z górki - ale myśleę, że to dodaje działce uroku. No i ta skałka :lol: :lol:

 

Żeby było kiedyś ładnie, najpierw trzeba troche napsuć :-)

 

Garaż ma wymairy 3x5 metrów, wiec to co najbardziej podręczne - powinno się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Śledzę Twój dziennik, bo działka i widoki godne pozazdroszczenia, mam nadzieję, że prace będą przebiegać bez problemów, a my forumowicze będziemy je mogli na bierząco podglądać!

Trzymam kciuki i jestem wiernym kibicem Waszej budowy! :wink:

 

A czy kamienny murek już zrobiony?

 

Dzięki za wsparcie. !!!

 

Do ogrodzenia plan jest taki ,że na razie z 4 stron ma powstać z siatki, tylko częsćiowo z 1 strony na slale i to będzie trwłao do końca maja. A dopiero po wybudowaniu stanu surowego (jesień) - najprawdopodobniej będzie kończony - robiony z przodu działeczki murek.

teraz - tylko zeby było ogrodzenie.

 

Własnie przygotowuję się do tego najbardziej brudnego etapu - fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prace ruszyły na całego :D

Długie macie to ogrodzenie??? Sporo tych słupków. Wiem co to za praca bo sam ostatnio grodziłem działkę. Coś koło 45 słupków było. Jak sobie radzicie z tą skała?? kilofy poszły w ruch??

Ale mi się podoba traktor :D I kierowca już się znalazł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prace ruszyły na całego :D

Długie macie to ogrodzenie??? Sporo tych słupków. Wiem co to za praca bo sam ostatnio grodziłem działkę. Coś koło 45 słupków było. Jak sobie radzicie z tą skała?? kilofy poszły w ruch??

Ale mi się podoba traktor :D I kierowca już się znalazł :D

 

Ogrodzenia jest jakieś 175 m długości, jeśli słupki co 2,75 m to wychodzi jakieś 70 słupków.

 

Ze skałą ogólnie to tragedia. tylko kilofy i ręczne wybieranie. i jeszcze nie weszli na samą skałę (bo po tej skale musi przejść ogrodzenie.) . ALe powoli idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajną masz tę jaskinię :D :D Niezła kryjówka no i oczywiście raj dla dzieci.

Co do ogrodzenia: jaki będzie wisiała siatka na tych słupkach? Ocynk czy może ocynk powlekany? Czy może jeszcze coś innego? Jakie wysokie planujesz ogrodzenie?

Z tą skałką i ogrodzeniem to masz niezły orzech do zgryzienia. Te słupki 4,5 metra są w całości czy jakoś je łączyłes?? JAk zamocowałeś je w skale???? Drążyłeś dziurę i w nią wstawiałeś słupek ?? Czy jakoś inaczej???

swoją drogą to ciekawie przebiega granica Twojej działki. Środkiem skały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajną masz tę jaskinię :D :D Niezła kryjówka no i oczywiście raj dla dzieci.

Co do ogrodzenia: jaki będzie wisiała siatka na tych słupkach? Ocynk czy może ocynk powlekany? Czy może jeszcze coś innego? Jakie wysokie planujesz ogrodzenie?

Z tą skałką i ogrodzeniem to masz niezły orzech do zgryzienia. Te słupki 4,5 metra są w całości czy jakoś je łączyłes?? JAk zamocowałeś je w skale???? Drążyłeś dziurę i w nią wstawiałeś słupek ?? Czy jakoś inaczej???

swoją drogą to ciekawie przebiega granica Twojej działki. Środkiem skały :D

hohoho ROM ale pytań :o

 

Ale to cieszy :-)

Granica przebiega akurat brzegiem skałki - na szczeście. Środkiem - jest pionowo 12 m, więc nie musiałbym robic ogrodzenia.

 

Siatkę montuje się w tzw. przelotkach. czyli nakrętki przyspawane do słupków, przez które przeciąga się drut naciągowy. i następnie przeciąga się go przez siatkę ot i cały montaż.

górna krawędź siatki jest na wysokości 175 cm. Siatka ma 1,5 m + jeszcze 25 cm podmurówki. Własnie ładuję zdjęcia z cześciowo zainstalowanymi podmurówkami. Słupek długi zrobiłem w całości, ponieważ materiał kupowalem w hurtowni stali w rurach 7 metrowych i dopiero ciąłem na wymiar jak mi się podoba. to jednak dużo taniej wychodzi, niż kupno gotowych słupków. A przedewszystkim jest to słupek 2" po średnicy wewnętrznej, czyli ma jakieś 62-4 mm średnicy zewnętrznej. jest trochę grubszy niz standardowe. Siatka ocynk - musiałem się na taką zdecydować. w okolicy zdarzało się że podpalają trawę i mogłoby sie się sfajcować PCV, jak sąsiadaowi. I teraz ta siatka u niego jest naprawdę paskudna ! :-)

 

a kopanie w skale to raczej proste. najpierw kilofem wybija się lekkie wgłębienie, póżniej wkłada TNT i buuuuuuum ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...