Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

Szczepku ale fajnie masz ten obniżony garaż. Super będą te schodki do garażu.

Trochę Was widzę zalało, bo w środku trochę wody macie. Ale to nawet lepiej, bardziej usiądzie piasek w środku. Mam nadzieję, że zwibrowaliści ego chociaż troche? :D

 

też nad tynm suię zatanawialiśmy, ale się okazało, ze ponieważ ja mam tam tylko 10 cm piasku a pod tym jest skała, wiec nie ma ten piasek gdzie osiąść i zwibrowanie niewiele da. A oprócz tego teraz tak polało, że ten piasek wlazł we wszystkie szczeliny, wiec wydaje się nie byc takiej potrzeby. Na normalnym gruncie to wiadomo ze jest sens coś ubijać - na skale - trudno jest ubić te kilkanaście cm piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:o :o :o :o to na widok działki i na widok widoków!!!

W rankingu (moim prywatnym) działek forumowych ma murowane podium!

Naprawdę pięknie, więc "nie marudź" :wink: na temat kamieni (tylko pozazdrościć możliwości jakie dają przy zagospodarowaniu terenu), odległości i innych kłopotów "wiesko/podmiejskich" !

 

Może w wolnej chwili wrzuć do dziennika plan działki z domem (jesli możesz oczywiscie). Intrygująco brzmią opisy - za skałą jest jeszcze działka Twoja?

 

POzdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o :o to na widok działki i na widok widoków!!!

W rankingu (moim prywatnym) działek forumowych ma murowane podium!

Naprawdę pięknie, więc "nie marudź" :wink: na temat kamieni (tylko pozazdrościć możliwości jakie dają przy zagospodarowaniu terenu), odległości i innych kłopotów "wiesko/podmiejskich" !

 

Może w wolnej chwili wrzuć do dziennika plan działki z domem (jesli możesz oczywiscie). Intrygująco brzmią opisy - za skałą jest jeszcze działka Twoja?

 

POzdrawiam serdecznie!

 

Dzięki.

Może i masz rację z tym moim marudzeniem, ale powiem szczerze, ze jak na razie ta skała mnie męczy. Jak się skończy dom... będzie inaczej.

Szukam odpowiedzialengo architekta zieleni, zeby się zajął ta działką. bo nie chaiałbym jej sam coś próbując spieprzyć.

Na szczęście na skale się nie kończy. Mam jeszcze kawałek płaskiego.

 

Jak kiedyś znajdę chwilę postaram się ją zinwentaryzowac fotograficznie.

Z tyłu sa fajne zacienione drzewami zakątki (na altanę np) oraz na ogródek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku ale Ci zazdroszczę tego wmurowania pierwszej cegły. Ja niestety nie wpadłem :( i nie wmurowałem na swojej budowie żadnej cegły :( . Wogóle się na tym nie znam i wolałem nie ryzykować hahaa. Teraz dopiero zobaczysz jak szybko pójdzie. Myślę, że etap stawiania murów jest najszybszym etapem na budowie :D . Codziennie jak wieczorem przyjedzalem po budowie to bylem w szoku. Mury rosly w oczach. Czekam na wrazenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku ale Ci zazdroszczę tego wmurowania pierwszej cegły. Ja niestety nie wpadłem :( i nie wmurowałem na swojej budowie żadnej cegły :( . Wogóle się na tym nie znam i wolałem nie ryzykować hahaa. Teraz dopiero zobaczysz jak szybko pójdzie. Myślę, że etap stawiania murów jest najszybszym etapem na budowie :D . Codziennie jak wieczorem przyjedzalem po budowie to bylem w szoku. Mury rosly w oczach. Czekam na wrazenia

 

I tego ci troszkę zazdroszczę, bo moi murarze oststnio zwolnili i mama odwrotne wrazenie. ze ciezko im to idzie, ciezko.

ale OCZYWIŚCIE, jak to murarze w dobie migracji fachowców budowlanych mają 2 roboty jednocześnie, wiec normalnie mnie to wkur.... :evil:

moze jutro bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglbym prosic o namiary na producenta/dystrybutora podmurowki prefabrykowanej ktora zastosowales u siebie? My obecnie jestesmy na etapie budowy plotu i szukamy prefabrykowanych podmurowek, z tym ze jedyna ktora udalo mi sie znalezc to ta w pajeczynie, nie jest ona zbyt wysoka.

 

z gory dziekuje za pomoc,

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglbym prosic o namiary na producenta/dystrybutora podmurowki prefabrykowanej ktora zastosowales u siebie? My obecnie jestesmy na etapie budowy plotu i szukamy prefabrykowanych podmurowek, z tym ze jedyna ktora udalo mi sie znalezc to ta w pajeczynie, nie jest ona zbyt wysoka.

 

z gory dziekuje za pomoc,

 

Olek

 

cześć. Kupowałem samą podmurówkę prefabrykowaną. cena 1 elemetu - to było 16 zł (wymiary2,5 x0,25x0,05 m ) Z łacznika zrezygnowałem, ponieważ niekiedy pojawiają się problemy z dopasowaniem łącznika do płyty, szczególnie jeśli goście od ogrodzenia nie postawią z dokładnością do cm słupka. Zamiast lacznika zrobił mój wykonawca formę z blachy, która dawała w kształcie łącznik - wlewał do niej beton. Dzięki temu dało się wszystko dopasować ładnie.

Z mojego punktu widzenia b fajne rozwązanie. proste w montażu i co więcej możesz później obłożyć to okładziną klinkierową , cegłą czy kamieniem. Jesli komus nie przeszkadza że łączniki sa szersze od podmurówki pływającej - to będzie zadowolony.

Namiary podesłałem na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :D

Byłeś w moim mieście i nie wpadłeś zobaczyć moją budowę :( :(

No może następnym razem :D Zapraszam :D

A ja znowu się będę czepiał (ale czasami na dobre to wychodzi :D )

Jadalnia znajduje się w takim oszklonym wykuszu. Czy ścianki tego wykuszu nie powinny być betonowe??? Znajomy budował coś podobnego i tłumaczył mi właśnie, że w ten sposób takie wykusze powinny być budowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :D

Byłeś w moim mieście i nie wpadłeś zobaczyć moją budowę :( :(

No może następnym razem :D Zapraszam :D

A ja znowu się będę czepiał (ale czasami na dobre to wychodzi :D )

Jadalnia znajduje się w takim oszklonym wykuszu. Czy ścianki tego wykuszu nie powinny być betonowe??? Znajomy budował coś podobnego i tłumaczył mi właśnie, że w ten sposób takie wykusze powinny być budowane.

Pozdrawiam

 

I bardzo dobrze, że ktoś oprócz mnie stara się to śledzić. dzieki temu moge unikać błędów.

 

tez to sprawdzaliśmy z kierownikiem budowy.

W projekcie są jako słupki murowane z cegły pełnej

Owszem - powinny być betonowe jeśli przenoszą obciążenia stropów. U mnie nad wykuszem będzie tylko balkon, nie będzie stropu, słupy przenoszą więc minimalne obciążenie, dlatego tak właśnie zostały zaprojektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :D

Byłeś w moim mieście i nie wpadłeś zobaczyć moją budowę :( :(

No może następnym razem :D Zapraszam :D

A ja znowu się będę czepiał (ale czasami na dobre to wychodzi :D )

Jadalnia znajduje się w takim oszklonym wykuszu. Czy ścianki tego wykuszu nie powinny być betonowe??? Znajomy budował coś podobnego i tłumaczył mi właśnie, że w ten sposób takie wykusze powinny być budowane.

Pozdrawiam

 

A co do odwiedzin - następnym razem bede pamiętał o Tobie, jak będe w okolicach poznania. :)

Jeszcze dzisiaj będe w słupsku, ale to nie po drodze z krakowa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten widok z salonu..........po protu boski :D

Będziecie sobie siedzieć przy kawce i patrzeć na skałkę :D

Tylko pozazdrościc :D

Sciany poszły Wam błyskawicznie. Idziecie jak burza :D

Tak trzymać

 

Wkurzające jak dla mnie jest tylko to, że budowlancy robia sobie prawie tydzień przerwy. Ale - patrząc na to z drugiej strony - z terminów się wywiązują, więc nie ma się do czego przyczepić. po prostu robią b. szybko 1 etap i już biegną na inną budowe. i tak w kółko.

taki maja styl pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten etap już za Wami, ale chciałam trochę pomęczyć w kwestii fundamentu :-? .

Czy koparka kopała od razu na szerokość taką jaką mają w projekcie ławy fundamentowe? Czy na trochę mniejszą szerokość, a później Panowie Kopacze poszerzyli sobie łopatami? Rozumiem, że schodki (bo ze względu na różnicę poziomów - fundament chyba schodkowy) to już łopatami?

Czy ja już mówiłam, że pięknie bedziecie sobie mieszkać :wink: :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten etap już za Wami, ale chciałam trochę pomęczyć w kwestii fundamentu :-? .

Czy koparka kopała od razu na szerokość taką jaką mają w projekcie ławy fundamentowe? Czy na trochę mniejszą szerokość, a później Panowie Kopacze poszerzyli sobie łopatami? Rozumiem, że schodki (bo ze względu na różnicę poziomów - fundament chyba schodkowy) to już łopatami?

Czy ja już mówiłam, że pięknie bedziecie sobie mieszkać :wink: :) ?

 

U mnie sprawa fundamentów wyglądała trochę nietypowo. Ponieważ nie miałem gruntu w rozumieniu 95% forumowiczów, tylko potężne skały wielkości nawet 10 letniego dzieciaka. A gdzieniegdzie litą skałe i tu już nic oprócz młótów pneumatycznych nie wchodziło w gre.

kopanie fundamentów zajeło prawie 3 dni a nie 4 godziny, jak zająć powinno

Koparką chcieliśmy wybrać od razu właściwą szerokość, ale ponieważ były kamienie, rozrywały one wykop, więc po wyciągnięciu kamieni, wykop był rozorany i niekiedy o 0,7 m szerszy.

Pozostawało zatem w tym rozoranym wykopie szalowanie , Fundament schodkowy natomiast normalnie by się łopatami robiło, a u mnie robiło sie młotami pneumatycznymi, bo goscie musieli go robić w litej skale :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek - czy możesz zrobić jakieś zdjęcie z tej polanki na przeciwko Twojego wjazdu? - takie ze skałką w tle!

 

A tak wogóle to wszystko wygląda pięknie!! :D

 

Spróbuję zrobić.

Jakoś mi to nie przyszło do głowy, chociaż ta polanka jest daleko i moze być mało widać, ale - spróbować można - moze wyjdzie zdjęcie roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...