Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale macie wielkie to poddasze :D

Szczepku jaka jest jego powierzchnia???

 

licząc po powierzchni podłogi na poddaszu jest 123 m2. Wyjdzie troszę skosów, ale na szczęscie już wiemy, że spokojnie nie będzie to zbytnio wyływało na użyteczność i prakktycznie całą powierzchnię będzie się dało wykorzystać. A nad poddaszem będzie jeszcze stryszek - co prawda niski bo około 1,57 m w szczycie ale spokojnie wyjdzie miejsce około 15 m2 na różne rupiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku życzę Tobie i Twojej rodzince udanych wakacji :D

Nabierzcie sił, odpocznijcie i szybako wracajcie na forum :D

Pozdrawiam

 

Naprawdę śliczne dzieki, za życzenia !

 

chociaz musze przyznać, ze bedzie mi brakowac widoku budowy...

już się przyzwyczaiłem do codziennych postepów, a tu taka przerwa :cry:

 

ale z drugiej strony.. musze sie troche oderwac od tego wszystkiego 8)

 

po 15-stym zamelduję o postępach... a przynajmniej wieźba już nie będzie przypominała patyczków tylko normalną konstrukcje :-) miejmy nadzieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poddasze macie ogromne!!! Możnaby tam zrobić ze dwa mieszkania :D

 

Tak dobrze nie ma niestety...

 

powierzchni użytkowej jest znacznie mniej - odchodzi powierzchnia przedpokoju, pod skosami jest przecież inaczej liczona...

troche mam zmienioną wysokość bezwzględną stropów, wiec zmieniła się wysokość ścian kolankowych- względna liczona od stropu

w sumie na górze jeden pokój ok. 30 m2, dwa następne po troche ponad 20 m2 i łazienka troche około15 m2, no i 2 garderoby to daje jakieś 100 m2 powierzchni użytkowej na około 120 m2 powierzchni podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zdjęcia super, postęp w budowie też. Gratulacje!

Małe pytanko, u mnie pod oknami są wymurowane po 4 pustaki a u ciebie po 3, bedziesz potem regulował wysokiśc okien cegłami?

pzdr

 

dokładnie:-))

 

wolałem sobie zostawić (na górze i na dole) możliwośc dopasowania okien. to żaden problem przymurować parę cegieł a dużo większa swoboda w dobieraniu okna, szczególnie że nie mam jeszcze pomysłu na okna :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no

trochę mnie nie było a tu takie postępy. Więżba jak malowana. Kiedy będziecie pokrywać dach? Na co sie zdecydowaliście? Dachowka? Blacha?

Pozdrawiam i czekam na nowe zdjątka

 

Więżba na razie zaimpregnowana Widoczne końcówki krokwi będa rzeźbione (tylko 4 końcówki)

No i przybyła całość konstukcji podcienia - ale to jutro zdjęcia będą.

Dom będzie kryty dachówką ceramiczną - sirus - rupp ceramika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nóż się w kieszeni otwiera. U mnie na ulicy też było włamanie i przez to przyspieszyłem moment wprowadzenia się. Wolę mieszkać na niewykończonym niż narażac się na kradzież.

Szanse na odzyskanie agregatu pewnie sa niewielkie. Może jakiś duży piesek biegający za ogrodzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nóż się w kieszeni otwiera. U mnie na ulicy też było włamanie i przez to przyspieszyłem moment wprowadzenia się. Wolę mieszkać na niewykończonym niż narażac się na kradzież.

Szanse na odzyskanie agregatu pewnie sa niewielkie. Może jakiś duży piesek biegający za ogrodzeniem?

 

Na pieska jak dla mnie za wcześnie. Bo co będzie z nim w zimę?

 

a szanse odzyskania oceniam na zerowe. niestety !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
szczepek,

no muszę to napisać: gratuluję i troszkę zazdroszczę, bo i u nas mogło być o tej porze podobnie zaawansowane, ale nie jest. Nawet nie zaczęliśmy...

Papierologia.

Ale życzymy Ci kontynuacji budowy, do szczęśliwego końca.

Będziemy tu zaglądać, bądź na to przygotowany...

 

miło że ktoś ogląda moją walkę !

 

pozdrowienia ! twoja walka nadaje się na fabułe "Sprawa dla reportera" :-)

Ale też za was trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...