Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

Witam :D

Znalazłem przez przypadek Wasz dziennik i tu ogromne zaskoczenie - budujecie dom, który bardzo długo chodził mi po głowie i prawie zdecydowałem się na jego budowę. No i budujecie w moim ukochanym miejscu uwielbiam te skałki :D (ale mam do nich daleko z 300 km :cry: )

Trzymam kciuki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

szczepek,

 

Poczytałem dziennik i idzie Wam błyskawicznie. Więc powodzenia i byle tak dalej.

 

A my... właśnie kupujemy działkę (już konkretną)!!! Więc pewnie się niedługo odezwiemy osobiście po porady weteranów.

 

Pogoda się popsuła, ale mam nadzieję, że z dachem wszystko się uda(ło).

 

jas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepek,

 

Poczytałem dziennik i idzie Wam błyskawicznie. Więc powodzenia i byle tak dalej.

 

A my... właśnie kupujemy działkę (już konkretną)!!! Więc pewnie się niedługo odezwiemy osobiście po porady weteranów.

 

Pogoda się popsuła, ale mam nadzieję, że z dachem wszystko się uda(ło).

 

jas

 

Jaś - Asia - witam na forum :-)) Cieszę się, że 1-go posta wysłaliście wlasnie do mnie.

mam nadzieje, ze prowadzenie dziennika na forum was skusi - a teraz - zabierajcie się jak najszybciej do budowy.!

 

POWODZENIA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku co to są "heby"??? :oops: :oops:

Wiem, że kogoś juz o to pytałem ale zupełnie wyleciało mi z głowy

 

HEB - to nic innego jak odmiana dwuteownika Ten jest tzw szerokostopowy. Na zdjęciach u mnie zobaczysz że konstrukcja dachu opiera się dodatkowo na tych dwuteownikach - zrobiona jest z nich rama stalowa na poddaszu. Jako dodatkowe wzmocnienie oraz po to aby uniknąć w pokojach na górze belek podpierających konstrukcje dachu. Pokoje sa wtedy przestronne i nie mają żadnych dziwnych belek w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz :D znowu sie czegoś dowiedziałem.

A domek rośnie w tempie ekspresowym. Pamietam jeszcze niedawno pusta działkę ze skałką a tu już dachowka jest kładziona. Brawo i tak trzymaj

 

 

Naprawde dzieki za słowa otuchy i wsparcie od samego poczatku !

 

Serdeczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piekny robi się Wasz dach :D :D Dopiero jak się pojawia dachówka to dom zyskuje ostateczny wyglad. Pozdrawiam i czekam na kojejne wieści z placu budowy.

 

 

Rom ! Najnowsze wieście Wieści - z placu budowy: nie napawaja optymizmem - dzisiaj pierwszy śnieg - i to całkiem niemało !

 

 

No właśnie!!! Dla mnie to też niemiła wiadomość. Nie mam wykończonego ocieplenia :( :( ale mam nadzieję, że przyjdą jescze cieplejsze dni :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku co tam słychać u Ciebie na budowie???

Dawno nic nie pisałeś :evil:

 

oj, grzebią się strasznie . już mi się znudziło robić zdjęcia - na których jest o 5 dachówek więcej, więc czekam jeszcze parę dni, żeby sfotografować jakieś widoczne efekty ich pracy. Jedyne co mnie nie denerwuje, to jakość - robią naprawdę solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo, na początku fotografowałem każdą postawiona cegłe, każdy postęp na budowie,więc z początków budowy mam masę zdjęć. Później mi sie to znudziło i teraz doszło do tego że wogóle przestałem robić zdjęcia.

Czekam na zdjęcia ukończonego dachu :D

 

nie wytrzymałem i musiałem wkleić parę zdjęć jeszcze przed końcem.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy okna połaciowe wybrałeś? I dlaczego właśnie te? Zamierzasz je zostawić na zimę na dachu?

Trochę dużo pytań jak na jeden post :roll: . Ale przynajmniej w jednym temacie :wink: .

 

Wcale nie tak dużo.

 

Wybrałem fakro. Rozważałem roto, fakro i velux. Na forum jest dużo o tym.

po pierwszej kwalifikacji - jakosciowej zostały jakościowo podobne- fakro i velux.

 

Po drugiej kwalifikacji - fakro i velux, co by nie mówic -praktycznie takie same jeśli chodzi o jakośc - więc wybrałem tańsze z tych dwóch (niewiele, ale zawsze coś) - czyli fakro.

 

rozważalem wyjęcie środka okna,ale budowlańcy zabezpieczyli je przed kradzieżą a w domu juz mam alarm z powiadamianiem sms w przypadku włamania, wiec odpuściłem demontaż środka.

Moga się wygiąć do środka po zdemontowaniu środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku a ja z zapytaniem jak zabezpieczyłes okna na poddaszu od złodziei, ja mam tez fakro- dopiero bede wstawiac ale z chęcia sie zabezpieczę. Może fotka, i jeszcze jedno pytanie jak mocuje twoi dekarze koncówki obcietych dachówek- np taki trójkąt , mi kazali szukać drutu miedzianego lub i ocynkowanego bo sławetne zaczepki nie daja tu rady i do kosza nie ma gdzie ich czepiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku a ja z zapytaniem jak zabezpieczyłes okna na poddaszu od złodziei, ja mam tez fakro- dopiero bede wstawiac ale z chęcia sie zabezpieczę. Może fotka, i jeszcze jedno pytanie jak mocuje twoi dekarze koncówki obcietych dachówek- np taki trójkąt , mi kazali szukać drutu miedzianego lub i ocynkowanego bo sławetne zaczepki nie daja tu rady i do kosza nie ma gdzie ich czepiac.

 

 

Ok. wyślę ci zdjęcie zabezpeiczenia okien - oczywiście nigdy 100% zabezpeiczenia nie ma, ale znacznie to co zrobiłem wydłuży im prace a to już mi wystarczy.

 

Jeśli chodzi o mocowanie końcówek - to najpierw się dowiem od mojego dekazra jak to robi - bo widziałem że to robił - ale jak ?

dziaisaj będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku piekny ten Twój domek.

A słabym tempem nie ma co się denerwować, w końcu pogoda nie zachęca do prac na świeżym powietrzu.

A nawiązując do skarbonki - uważaj jak będziesz nalewał wodę do wanny na piętrze :D

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

to była piękna scena.

obejrzałem ten film kilka razy - dla przestrogi - przed budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...