Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczepek - "Dom pod Skałą" - komentarze


Recommended Posts

Szczepku a ja z zapytaniem jak zabezpieczyłes okna na poddaszu od złodziei, ja mam tez fakro- dopiero bede wstawiac ale z chęcia sie zabezpieczę. Może fotka, i jeszcze jedno pytanie jak mocuje twoi dekarze koncówki obcietych dachówek- np taki trójkąt , mi kazali szukać drutu miedzianego lub i ocynkowanego bo sławetne zaczepki nie daja tu rady i do kosza nie ma gdzie ich czepiac.

 

sprawa wygląda tak:

 

jeśli docina sie do kosza dachówkę - to faktycznie jest to problem - dachówka jest doklejana silikonem dekarskim do leżącej na niej i nia dociskana też na silikon nastepna, czyli jest doklejana od spodu i od góry

w pozostałych przypadkach - jeśli da się wywiercić dziurke w dachówce - tylko trzeba wiedzieć gdzie, żeby się nie lało, wierci się dziurke i mocuje na wkręta (dziurka musi byc w miejscu, gdzie zachodzi następna dachówka - a nie stoi woda - w jednym z 2 rowków - w tym, w którym nie stoi woda podczas deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 674
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O kurcze niezły bałagan masz Szczepku z tym drewnem. Niezłe tornado tam u Ciebie przeszło. Pozostaje zakasać rękawy i do pracy. Ale dach -no no piekny :D

 

 

w sobote biore się za sprzatanie - moze się uporam z tym za kilka godzin -musze jeszcze kupic destruktora - piłę elektryczną , bo jak mi przyjdzie ręcznie się z tym bawić to moze byc problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku proponuję Ci jeszcze w tym roku zrobić pionowe odcinki rynien. Ja cały czas miałem tak jak Ty tylko poziome odcinki i jak zaczeły się deszcze to lecącą z góry wodę wiatr rozwiewał i wszystko chlapało mi na ściany. Kupiłem więc rury, szpilki i uchwyty. Jeden dzień i wszystko było zamontowane. Koszt niewielki a ściany przynajmniej nie mokną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku proponuję Ci jeszcze w tym roku zrobić pionowe odcinki rynien. Ja cały czas miałem tak jak Ty tylko poziome odcinki i jak zaczeły się deszcze to lecącą z góry wodę wiatr rozwiewał i wszystko chlapało mi na ściany. Kupiłem więc rury, szpilki i uchwyty. Jeden dzień i wszystko było zamontowane. Koszt niewielki a ściany przynajmniej nie mokną.

 

 

Dobra rada - rozważę to. nie wiem tylko jak przekonam swojego wykonawcę, żeby to zrobił :-)

 

No ale i tak bedzie trzeba później demontowac zeby zrobić ocieplenie ścian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku moje gratulacje z okazji zakończenia sezonu 2006 :D :D :D

Odwaliłeś w tym roku kawał roboty!!!!!!!!!

Dla podparcia moich słow dwa zdjęcia: z początku i końca roku:

http://ww.qes.pl/prywatne/obrazki/front1.jpg

http://www.qes.pl/prywatne/obrazki/koniec_2006_5.jpg

Nic dodać, nic ująć :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepku moje gratulacje z okazji zakończenia sezonu 2006 :D :D :D

Odwaliłeś w tym roku kawał roboty!!!!!!!!!

Dla podparcia moich słow dwa zdjęcia: z początku i końca roku:

 

Nic dodać, nic ująć :D :D

 

Powiem szczerze, że ciekawe zestawienie, bo nie patrzyłem na to w ten sposób :-)

 

Super porównanie. Już zapomniałem jak ta działka wyglądała wiosną.

 

DObrze powspominać :wink:

 

Chociaż powiem szczerze, mimo ze kawał roboty za mną to nieuchronnie widze ile jeszcze do zrobienia. a tego na poczatku nie wiedziałem i nie zdawałem sobie nawet z tego sprawy.

Ale tak to bywa - ze im dalej w las tym wiecej drzew :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przede wszystkim witam wszystkich ( mój 1 post ).

 

Dziennik budowy imponujący - choć domek zdecydowanie bardziej.

 

Właśnie kupiłem działkę ............... w Łazach.

Prawie co nie zostałem Twoim sąsiadem (działka na przeciwko jest na sprzedaż) - ale niestety wydała mi się zbyt wąska aby tam coś wybudować (no chyba że czworaki). Ostatecznie kupiłem z drugiej strony Łaz - przy drodze odchodzącej za strażakiem do drogi na olkuska - Szklary. Ale widoku to ci zazdroszczę strasznie, no i oczywiście jako zapalony wspinacz skałki - może dasz się kiedyś powspinać :)

 

Ale na razie pytanie: podciągałeś do Siebie gaz - ile wychodzi koszt za 1mb w naszej okolicy?

 

Jako początkujący będę podpatrywał Twoje rozwiązania więc jak zobaczysz kogoś kręcącego się koło ogrodzenia to nie strzelaj od razu :) - choć czytałem o przykrym doświadczeniu jakie Cię spotkało.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby szło tak dobrze aż do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze!!!!!!

Ambitny masz plan na przyszły rok :D

Szczepku czy nie przesadzasz z tym styropianem???

20cm???? :o :o

 

 

może troszeczkę przesadzam z tym syropianem wiem ze są rozne poglądy na ten temat :wink:

WIesz, rozważam jeszcze zamiast styropianu wełne mineralną, ale tez nie znalazłem wystaczająco dużo informacji by już podjąć decyzję, stąd na razie zostaję przy styropianie

 

Najgorsze, ze na każda rzecz z listy mam kilka pomysłów. i na razie nie wiem na które rozwiązanie sie zdecydaować. Jak mnie nikt nie odwiedzie od tego pomysłu to będzie 20 cm , a jak znajdę dobre argumenty ze moze być 15 - to będzie 15 :D

 

Ale dzięki za krytyczne oko. Dobrze ze wyłapujesz dziwne moje pomysły - to przynajmniej mam powd zeby to przemyśleć - DZiĘKI :wink: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich ( mój 1 post ).

 

Dziennik budowy imponujący - choć domek zdecydowanie bardziej.

 

Właśnie kupiłem działkę ............... w Łazach.

Prawie co nie zostałem Twoim sąsiadem (działka na przeciwko jest na sprzedaż) - ale niestety wydała mi się zbyt wąska aby tam coś wybudować (no chyba że czworaki). Ostatecznie kupiłem z drugiej strony Łaz - przy drodze odchodzącej za strażakiem do drogi na olkuska - Szklary. Ale widoku to ci zazdroszczę strasznie, no i oczywiście jako zapalony wspinacz skałki - może dasz się kiedyś powspinać :)

 

Ale na razie pytanie: podciągałeś do Siebie gaz - ile wychodzi koszt za 1mb w naszej okolicy?

 

Jako początkujący będę podpatrywał Twoje rozwiązania więc jak zobaczysz kogoś kręcącego się koło ogrodzenia to nie strzelaj od razu :) - choć czytałem o przykrym doświadczeniu jakie Cię spotkało.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby szło tak dobrze aż do samego końca.

 

CZEŚĆ CLIMBER79.

No to moje gratulacje !!!!!!!!!!!!

 

Będę miał następnego sasiada w łazach z FORUM !!!

SUPER!

 

To już jest nas 3.

NIedługo założymy odrębny wątek :-))) ŁAzy w budowie.

 

A najbardziej się cieszę, ze pierwszy post napisałeś w moich komentarzach.

Ta działka naprzeciwko (a raczej te dziąłki bo sa tam 2 wąskie - trzeba było kupić 2 od razu połaczyć je i podzielić w poprzek i wychodza 2 kwadratowe - i masz jeszcze fajną działkę na sprzedaż !

 

Ja się naprade nakombinowałem z tymi działkami w łazach. Ale się wszystko dobrze skończylo i mam dziąlkę dokładnie w tym miejscu, w którym chciałem.

 

Kiedy zaczynasz budowe?

 

jak bedziesz w okolicy i będziesz przejeżdzał koło mojej działki - wstąp - pogadamy.

 

mam stemple, deski które będe chcaił upłynnić - moze tobie się przydadzą?

 

NIESTETY - GAZU TO JA NIE MAM - jest w sumie niedaleko 0,5 km -ale na razie wolę kase wydawać w inny sposób - jeśli kiedyś w przyszłości będzie więcej zainteresowanych - to zrobimy komitet i zrobimy gaz.

Bardzo bym chciał mieć gaz ale to sa już duże pieniądze.

 

Może ty masz jakiś pomysł jak to zrobić.

Doprowadzałem jedynie wodę.

 

A tak wogóle - a twój projekt? kiedy zaczynasz? - gdzie mozna zobaczyć twój pomysł na dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh. Musze pisac drugi raz - sesja mi wygasla i zgubilo sie wszystko co napisalem :(

 

Druga z tych dzialek nie jest budowlana i podobno nigdy nie bedzie

(teren ochronny parku czy coś takiego) - przynajmniej tak mi powiedziala kobieta

która mi pokazywala ta dzialke, a nie sadze zeby miala interes do zniechecania

mnie do niej - w koncu chcialem jej dac zarobic.

 

Budowe bym chcial zaczac na wiosne ale nie wiem czy sie wyrobie z papierami - nie chcial bym

zostac na zime bez dachu wiec jak sie spoznie to zrobie pewnie tylko stan zero.

Tylko czy po zalatwieniu papierow znajde jeszcze jakas ekipe?

na wiosne mam miec wode - podobno jest jakis komitet na ktory wplacil poprzedni wlasciciel.

Chyba zanim to nie ruszy to o pozwoleniu moge zapomniec.

 

Gaz mam blizej (ok. 100m) ale nie mam pojecia o kosztach. Kiedys rodzice sie zalapali na projekt unijny

z podlaczeniem gazu. Byl zalatwiany indywidualnie dla kilku domow w wiosce. Jak bede to zapytam o szczegoly.

 

Stemple i deski - a co to jest :)

Zartuje oczywiscie - mozliwe ze tak, ale jestem na takim etapie ze nawet nie mam ich gdzie zrzucic nie mowiac juz

o jakims sensownym zaplanowaniu wykorzystania.

 

Na 99% buduje Dom na Polanie Archonu - wydaje sie prosty i funkcjonalny - nie wiem tylko czy nie przerosnie mnie finansowo.

Jak wychodza rzeczywiste koszty budowy projektów z archonu w stosunku do tego co maja na stronie? Duzo wiecej trzeba?

 

Pozdrawiam i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh. Musze pisac drugi raz - sesja mi wygasla i zgubilo sie wszystko co napisalem :(

 

Druga z tych dzialek nie jest budowlana i podobno nigdy nie bedzie

(teren ochronny parku czy coś takiego) - przynajmniej tak mi powiedziala kobieta

która mi pokazywala ta dzialke, a nie sadze zeby miala interes do zniechecania

mnie do niej - w koncu chcialem jej dac zarobic.

 

Tak. WIem, ze jest rolna ta druga, ale to nie zmienia sytuacji, bo gdyby zrobic tak jak mówiłem każda z działek miałaby połowe buwlaną a połowę rolną. Ważne jest tylko to czy dom zmieściłby się wtedy na tej częśći budowlanej.

No ale teraz to już masz inna :-)

 

Budowe bym chcial zaczac na wiosne ale nie wiem czy sie wyrobie z papierami - nie chcial bym

zostac na zime bez dachu wiec jak sie spoznie to zrobie pewnie tylko stan zero.

Tylko czy po zalatwieniu papierow znajde jeszcze jakas ekipe?

na wiosne mam miec wode - podobno jest jakis komitet na ktory wplacil poprzedni wlasciciel.

Chyba zanim to nie ruszy to o pozwoleniu moge zapomniec.

Ja bym niezależnie od pozwolenia ekipę załatwiał JUŻ , najwyżej im odmówisz i tyle. Teraz już będa problemy ze znalezieniem a na wiosnę to można o tym zapomniec. Ja załatwiałem w listopadzie ekipe na marzec/ kwiecień.

Gaz mam blizej (ok. 100m) ale nie mam pojecia o kosztach. Kiedys rodzice sie zalapali na projekt unijny

z podlaczeniem gazu. Byl zalatwiany indywidualnie dla kilku domow w wiosce. Jak bede to zapytam o szczegoly.

 

Stemple i deski - a co to jest :)

Zartuje oczywiscie - mozliwe ze tak, ale jestem na takim etapie ze nawet nie mam ich gdzie zrzucic nie mowiac juz

o jakims sensownym zaplanowaniu wykorzystania.

 

Gdybyś cokowlwiek dowiedział się o możliwościach :

rozbudowa gazociągu , budowa drogi - daj mi znać jestem naprawdę zainteresowany a nie mam na razie czasu zeby ganiac do urzedu gminy.

 

Na 99% buduje Dom na Polanie Archonu - wydaje sie prosty i funkcjonalny - nie wiem tylko czy nie przerosnie mnie finansowo.

Jak wychodza rzeczywiste koszty budowy projektów z archonu w stosunku do tego co maja na stronie? Duzo wiecej trzeba?

 

Pozdrawiam i do zobaczenia

 

Z kosztami - jeśli chodzi o stan surowy - to faktycznie zmieściłem się w pieniądzach, które były kalkulowane w kosztorysie Archonu. WIęc nie jest żle.

Ale dolicz zakup dziąłki, usługi biur projektowych, geodeta, kierownika budowy, ogrodzenie, woda, prąd ewentualnie gaz - już koszty rosną hohoho

 

 

ALE tak czy inaczej - budowac trzeba - więc opowodzenia w walce zbiurokracja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Serdeczne życzenia

z okazji Świąt Bożego Narodzenia

oraz wiele wytrwalości w dalszym budowaniu :wink:

życzy (secam) Grzegorz

http://preview.gpal1.photosite.com/~photos/tn/7175670_348.ts1166869933363.jpg

 

 

 

WIELKIE DZIEKI ZA ŻYCZENIA.

ŚWIĘTA ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH.

 

Czas już zacząć powoli przygotwania do nowego sezonu budowlanego.

 

Rozglądam się za niektórymi wykonawcami. niektórych mam -brakuje mi hydraulika i robotników ogólnobudowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...