Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Batuta Gosi i Grzegorza- komentarze


Recommended Posts

Rom

 

Więc tak. Wczoraj za Małgosią odfoliowaliszmy jeden zestaw okienny i okienko jest piewsza klasa, takie jak na wystawce w naszej hurtowni. :lol: Szkoda tylko, że kołnierze zostały nieznacznie porysowane, zapewne w czasie transportu. Jednak tego rodzaju usterki rzadko daje się uniknąć. Z drugiej strony nie wiem czy w ogole będą one widoczne po montażu.

 

Wiec szczerze mogę polecić tego sprzedającego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdjęcia super :D

Ale mi się podoba te zaokrąglone miejsce na schody :D

Kurcze z tymi oknami ciągle się waham :oops: :oops:

Nigdy nie dokonywałem takich dużych zakupów w necie i stąd moje obawy. :( :(

Wyszło mi że na necie miałbym 50 zł taniej na oknie niż najlepsza oferta jaką mi dali. Ciagle główkuję :( a okna potrzebne już na przyszły tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia super :D

Ale mi się podoba te zaokrąglone miejsce na schody :D

Kurcze z tymi oknami ciągle się waham :oops: :oops:

Nigdy nie dokonywałem takich dużych zakupów w necie i stąd moje obawy. :( :(

Wyszło mi że na necie miałbym 50 zł taniej na oknie niż najlepsza oferta jaką mi dali. Ciagle główkuję :( a okna potrzebne już na przyszły tydzień.

 

Co ci poradzić. :-? Zależy ile masz tych okien (tzn. ile zaoszczędzasz), bo jeżeli jest ich mało to zawsze lepiej kupić u lokalnego sprzedawcy. W moim przypadku okna nie robiła miejścowa firma tylko ROTO i niezależnie skąd bym je zakupił , to powinny być one takie same u wszystkich sprzedających.

 

Teraz jest masa małych firm robiących okienka i w tym przypadku to wolałbym je najpierw zobaczyć, żeby nie kupowac kota w worku.

 

Czyli nic Ci konkretnie nie doradziłem i wybrać dalej musisz sam. :D

Paniętaj jednak , że ziarko do ziarka i ............................................

....................................................................................................

.....................................................................................................

.....................................................................................................

jutro znowu krupnik. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masterze111111 zamówiłem okna :D

Nie zdecydowałem się jednak na internet. Za dużo pieniędzy i za duzo niewiadomych. Stwierdziłem, że zapłace troche więcej ale przynajmniej będę miał spokojny sen. :D :D

Schody macie super. Sam mam prawie takie same. Chciałem na początku zrobić dwuzabiegowe ale okazało się, że mi sie nie zmieszczą i musiałem zrobić taki zawijaniec jak ty :D Nawet je własnoręcznie zaprojektowałem :D a panowie murarze ściśle je według mojego projektu zbudowali. Jak na pierwsze schody w życiu to wyszły całkiem nieżle.

 

Możesz zdradzic ile taka oczyszczalnia kosztuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, fajne te Wasze schody. Ale najbardziej mi się podoba to, że mimo tego bagna, które mieliście po wykopie ziemi, udało Wam się piwnicę ukryć całkiem w ziemi. Nam się to niestety nie udało, bo wody gruntowe strasznie wysokie a bez piwnicy ani rusz. Miej tylko nadzieję, że wczesną wiosną podczas roztopów nie będziesz miał basenu w piwnicy :-? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom ty cykorze :wink: , choć doskonale Cię rozumiem, szczególnie gdy tyle się słyszy o oszustach grasujących w Internecie.

 

Gratuluje schodów i pomysłu. :lol: Musze przyznać, że ja wcześniej nie czułbym się na siłach zaprojektować takich schodów. Szacuneczek. Teraz może... 8)

 

Oczyszczalnia wyniesie mne 6 tysiaków brutto - wraz z transportem do mnie. Jakby nie było to 1169 zł taniej. :lol: Gwarancja i doradztwo takie jak w Bioeko.

Montuję sam, bo to prosta sprawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, fajne te Wasze schody.

 

Po takich pochwałach to Małgosia napewno utwierdzi się w słusznym wyborze. Moja kobietka tak już ma, że nawet jak jest zadowolona, to i tak rozwodzi się nad słusznością wyboru.

Kobiety - nic dodać, nic ująć. :)

 

Ale najbardziej mi się podoba to, że mimo tego bagna, które mieliście po wykopie ziemi, udało Wam się piwnicę ukryć całkiem w ziemi. Nam się to niestety nie udało, bo wody gruntowe strasznie wysokie a bez piwnicy ani rusz. Miej tylko nadzieję, że wczesną wiosną podczas roztopów nie będziesz miał basenu w piwnicy :-? .

 

Droga Aniu,

ty to potrafisz pocieszyć i dodac otuchy :lol:

Ze swojej strony nie wiem co mógłbym jeszcze zrobic aby wodzie powiedziec won. Śniegu u nas naszczęście jak na lekarstwo.

Zanim zdąży zbrzydnąć to już go nie ma. Przeważnie. Nie pozostaje nic innego jak poczekać i mieć nadzieję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HaHa no rzeczywiście - scykałem :D :D

Kurcze ta oczyszczalnia nie wychodzi tak drogo. Jaką ona ma wydajność? Czy dla 4 - 5 osobowej rodzinki starczy? Jakbym miał co zrobic z ta wodą to pewnie też bym się na to zdecydował. Ale u mnie strasznie wysoko są wody gruntowe. NA 1,5 m mam wodę, wię raczej zdecyduję się na szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master, moja chałupa zimę już przeżyła i mimo, iż piwnica jest utopiona w ziemi tylko 80 cm trochę ją podtopiło, zwłaszcza wejście z tyłu. No, ale za naszym domem kilkadziesiąt metrów dalej jest dosyć wielka górka, z której spływa woda, zresztą plac też jest dosyć pochyły.

I tak człowiek w trakcie budowy się budzi i z optymisty (gdyby nim nie był, nigdy nie zacząłby budować domu) staje się realistą (albo co gorsza pesymistą) :roll: :-? :D :D :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HaHa no rzeczywiście - scykałem :D :D

Kurcze ta oczyszczalnia nie wychodzi tak drogo. Jaką ona ma wydajność? Czy dla 4 - 5 osobowej rodzinki starczy? Jakbym miał co zrobic z ta wodą to pewnie też bym się na to zdecydował. Ale u mnie strasznie wysoko są wody gruntowe. NA 1,5 m mam wodę, wię raczej zdecyduję się na szambo.

 

Czy nie drogo ?? Hmm… :-? Taka z drenażem rozsączającym można już kupić za 2,5 tys. zł. i to jest dopiero niedrogo. Ta moja jest dla maksymalnie 6-ciu osób i ma przerób ścieków 0,9 m3 na dobę. Czyli wychodzi, że trzeba by zużyć 27 m3 na miesiąc, co żadna normalna rodzina (1-6 osób) nie jest w stanie zrobić. :)

Zastanów się jeszcze nad oczyszczalnią, może jest jakieś wyjście. Nie masz jakiegoś rowu, rzeczki, cokolwiek ? W ostateczności można tą wodą podlewać trawnik. Oczyszczalnia ma same zalety. O kosztach eksploatacji wspomnę tylko tyle, że taniocha.

Szambo z kolei to według mnie rozwiązanie tymczasowe. :x Poza tym w momencie kanalizacji twojej miejscowości będziesz musiał się podłączyć do sieci, a to znowu wiąże się z kosztami i bałaganem. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Moje gratulacje! po pierwsze w związku ciekawym dziennikiem, po drugie z wyborem projektu. Ja ruszam ze swoją Batutą 2 pod koniec czerwca. Z uwagą śledzdzę twój dziennik i podziwiam postępy na budowie. U siebie poszerzyłem salon o 1m i zmieniłem kształt wykuszu.

Jakby było można to chętnie podeprę się Twoimi doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Moje gratulacje! po pierwsze w związku ciekawym dziennikiem, po drugie z wyborem projektu. Ja ruszam ze swoją Batutą 2 pod koniec czerwca. Z uwagą śledzdzę twój dziennik i podziwiam postępy na budowie. U siebie poszerzyłem salon o 1m i zmieniłem kształt wykuszu.

Jakby było można to chętnie podeprę się Twoimi doświadczeniami?

 

Witaj hancior

 

Wielkie dzięki za wyrazy uznania. Myślę, że równie dobrze także i sobie możesz pogratulować wyboru doskonałego projektu. :wink: .

Pod koniec czerwca rozpoczynasz, co ? Pewnie nie masz zamiaru skończyć w tym roku?. Jak na to spojrzeć z innej strony to będziemy szli prawie w łeb w łeb, ponieważ piwnica to jest jakby nad program. U mnie ekipa budowlana wraca do mnie w czwartek i ciągną ściany do góry. :lol:

 

Oczywiście w razie potrzeby służę podpowiedziami, w końcu te form do tego zostało stworzone.

 

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dlaczego pod niektórymi nadprożami nie macie położonych cegieł?? Nie powinno się kłaść nadproże na siporeksie. Jest zbyt kruchy.

 

To samo pytanie zadałem dziś naszym majstrą. Odpowiedzieli, że zawsze tak robią, a cegły kładą wtedy gdy ściany są z porothermu. Według nich suporex jest wystarczająco wytrzymały. Cegły znajdują się tylko pod tymi , które są wylewane ( 2 szt.) , bo dzieki nim złapali pdpowiedni poziom. Sam nie wiem co myśleć :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem. Mi zawsze mówiono, że pod siporeks trzeba dać cegły. Proponuję, żebyś skontaktował się z kierownikiem budowy. W końcu od tego jest żeby doradzać :D Napisz co powiedział.

 

 

Witaj Rom, :D

widzę, że mam zaległości w zaspokajaniu Twojej ciekawości. :wink:

Mój kierownik budowy uważa, że suporex (bodajże odmiana 600) ma wystarczającą wytrzymałość jak na taki budynek. Rzecz miła by się odmiennie w przypadku wielopoziomowego( np. 4-5 kondygnacji) domu lub jeżeli ściany wykonane są z porothermu. Poza tym murarze często wykorzystuję pod nadproża cegłę, bo tak łatwiej jest im dopasować się do pożądanego wymiaru okna czy drzwi. ( cegła ma 6 cm, a pustak 24 ). To tyle. Wieczorkiem, jak podliczę, odpowiem na następne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No No

Niezłe postępy :D :D

Zastanawia mnie jak wychodzi cenowo taki strop?? Ile metrów masz tego stropu??

Ja robiłem strop terriva i jestem ciekaw jak to się ma do Twojego stropu

 

Posłusznie melduję że stropu mam 121,5 m2 :o ( pow. pomieszczeń 104 m2).

 

Poniesione koszty za dokładnie 2 takie same stropy wraz z wylaniem i uzbrojeniem schodów to :

 

1) deski 6 m3 (grubości 2,5 cm) - 2 000,00 zł

2) stal ok. 2,6 t sednio - 2,2 tys./ t -5 700,00 zł

3) beto B15 38 m3 - 6 650,00 zł

4) gwożdzie + drut wiązałkowy - 150,00 zł

5) stemple włsnoręcznie wyrobione 250szt. - 500,00 zł

razem 15 000,00 zł :evil:

 

Deski i stemple do odzysku, gwożdzie teoretycznie też :)

 

Jak to teraz liczymy to jesteśmy w szoku. Ile Ciebie to wyniosło ?? Załam nas. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...