Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

Mam do was pytaie. W sobotę odpalałem piec po raz pierwszy.

Miał przyjść autoryzowany instalator ale coś się nie mogłem z żadnym dogadać (pierwszy nie mógł, drugi mi powiedział żeby sam podpiał, a trzeci kręcił strasznie).

Tak więc musiałem zrobić to sam. Do momentu kiedy na piecu miałem 55stopni wszystko szło ok - tryb ręczny. Pompka CO działa, CWU też więc wszystko ok (diody się święcą/gasna po zmiane temp). Przełączyłem więc piec na tryb automatyczny i.. klops. Na piecu 55stopni, grzanie CWU wyłaczone, pompa CO miała się niby odpalić przy 30stopniach i cisza, nie uruchamia się.

Dioda do pompy milczy. Sprawdzałem jak z pompa do CWU. Po przekroczenia temp na bojlerze pompa (dioda)n zapala się więc tutaj wszystko jest ok.

Spotkał się ktoś z was z czymś takim ? Na co musze zwrócić uwagę w ustawieniach (mam regulator REG 05).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

zamieszczam tabelę excel do wyliczania zużycia węgla oraz kosztów w naszych kotłach. Obliczenia sa oparte o podstawową daną z instr. do pieca. max podaż węgla na godzinę 12,6kg - dla pieców 15 i 25KW.

mam nadzieję że będzie wam pomocny przy wyborze odpowiednich ustawień.

 

http://odsiebie.com/pokaz/6261914---6777.html

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytaie. W sobotę odpalałem piec po raz pierwszy.

Miał przyjść autoryzowany instalator ale coś się nie mogłem z żadnym dogadać (pierwszy nie mógł, drugi mi powiedział żeby sam podpiał, a trzeci kręcił strasznie).

Tak więc musiałem zrobić to sam. Do momentu kiedy na piecu miałem 55stopni wszystko szło ok - tryb ręczny. Pompka CO działa, CWU też więc wszystko ok (diody się święcą/gasna po zmiane temp). Przełączyłem więc piec na tryb automatyczny i.. klops. Na piecu 55stopni, grzanie CWU wyłaczone, pompa CO miała się niby odpalić przy 30stopniach i cisza, nie uruchamia się.

Dioda do pompy milczy. Sprawdzałem jak z pompa do CWU. Po przekroczenia temp na bojlerze pompa (dioda)n zapala się więc tutaj wszystko jest ok.

Spotkał się ktoś z was z czymś takim ? Na co musze zwrócić uwagę w ustawieniach (mam regulator REG 05).

 

brak zamkniętego obwodu nie pozwala pompie "odpalić"

 

( ... ) mówiąc wg. mojego doświadczenia regulator pokojowy to lipa

przerobiłem wszystkie tematy tz. podłączenie go bezpośrednio do pieca

jak i również podłączyłem go bezposrednio do pompy c.o. poprzez przekaźnik i ... lipa

największym problem jest tu utrata temp całego układu

 

najlepszym rozwiązaniem okazały się jednak głowice na kaloryferach i pozostawianie jednego obwodu kaloryfera bez kaloryfera ;) co powoduje ze tem na powrocie jest max 10C niższa niż temp wyjściowa to pozwala na oszczędności węgla (podobne efekty mozna uzyskac dzieki zaw 4 dr)

i cały układ pracuje stabilniej również podłogówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytaie. W sobotę odpalałem piec po raz pierwszy.

Miał przyjść autoryzowany instalator ale coś się nie mogłem z żadnym dogadać (pierwszy nie mógł, drugi mi powiedział żeby sam podpiał, a trzeci kręcił strasznie).

Tak więc musiałem zrobić to sam. Do momentu kiedy na piecu miałem 55stopni wszystko szło ok - tryb ręczny. Pompka CO działa, CWU też więc wszystko ok (diody się święcą/gasna po zmiane temp). Przełączyłem więc piec na tryb automatyczny i.. klops. Na piecu 55stopni, grzanie CWU wyłaczone, pompa CO miała się niby odpalić przy 30stopniach i cisza, nie uruchamia się.

Dioda do pompy milczy. Sprawdzałem jak z pompa do CWU. Po przekroczenia temp na bojlerze pompa (dioda)n zapala się więc tutaj wszystko jest ok.

Spotkał się ktoś z was z czymś takim ? Na co musze zwrócić uwagę w ustawieniach (mam regulator REG 05).

 

brak zamkniętego obwodu nie pozwala pompie "odpalić"

 

Tzn, coś więcej bo z tej odpowiedzi nic nie wywnioskowałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytaie. W sobotę odpalałem piec po raz pierwszy.

Miał przyjść autoryzowany instalator ale coś się nie mogłem z żadnym dogadać (pierwszy nie mógł, drugi mi powiedział żeby sam podpiał, a trzeci kręcił strasznie).

Tak więc musiałem zrobić to sam. Do momentu kiedy na piecu miałem 55stopni wszystko szło ok - tryb ręczny. Pompka CO działa, CWU też więc wszystko ok (diody się święcą/gasna po zmiane temp). Przełączyłem więc piec na tryb automatyczny i.. klops. Na piecu 55stopni, grzanie CWU wyłaczone, pompa CO miała się niby odpalić przy 30stopniach i cisza, nie uruchamia się.

Dioda do pompy milczy. Sprawdzałem jak z pompa do CWU. Po przekroczenia temp na bojlerze pompa (dioda)n zapala się więc tutaj wszystko jest ok.

Spotkał się ktoś z was z czymś takim ? Na co musze zwrócić uwagę w ustawieniach (mam regulator REG 05).

czy dioda praca miga czy się świeci cały czas? co dzieje się z diodą termostat pokojowy? mi wygląda na to, że styki od termostatu pokojowego w puszce z kabalami nie są zwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dioda praca miga czy się świeci cały czas? co dzieje się z diodą termostat pokojowy?

 

Dioda praca automatyczna świeci się cały czas.

Dioda termostat pokojowy nie świeci się (nie mam narazie nic podpiętego).

 

Piec pracuje normalnie tzn wentylator/podajnik włącza się co określony czas. Jedynie ta pompa CO milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dioda praca miga czy się świeci cały czas? co dzieje się z diodą termostat pokojowy?

 

Dioda praca automatyczna świeci się cały czas.

Dioda termostat pokojowy nie świeci się (nie mam narazie nic podpiętego).

 

Piec pracuje normalnie tzn wentylator/podajnik włącza się co określony czas. Jedynie ta pompa CO milczy.

 

żeby pompa CO się włączyła to styki w puszcze z kabalami muszą być zwarte kabelkiem, lub musi być podłączony termostat pokojowy, który da sygnał do pracy i zewrze styk. jeżeli styki nie są zwarte to piec bedzie chodził w trybie podtrzymanie i nie załączy pompy.

Jak zewrzesz styki to pompa bedzie chodziła cały czas i piec bedzie cały czas w trybie praca. dioda termostat pok bedzie cały czas się świecić. Polecam szybki zakup termostatu pokojowego - powinien dać duże oszczędności - teoretycznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dioda praca miga czy się świeci cały czas? co dzieje się z diodą termostat pokojowy?

 

Dioda praca automatyczna świeci się cały czas.

Dioda termostat pokojowy nie świeci się (nie mam narazie nic podpiętego).

 

Piec pracuje normalnie tzn wentylator/podajnik włącza się co określony czas. Jedynie ta pompa CO milczy.

 

żeby pompa CO się włączyła to styki w puszcze z kabalami muszą być zwarte kabelkiem, lub musi być podłączony termostat pokojowy, który da sygnał do pracy i zewrze styk. jeżeli styki nie są zwarte to piec bedzie chodził w trybie podtrzymanie i nie załączy pompy.

Jak zewrzesz styki to pompa bedzie chodziła cały czas i piec bedzie cały czas w trybie praca. dioda termostat pok bedzie cały czas się świecić. Polecam szybki zakup termostatu pokojowego - powinien dać duże oszczędności - teoretycznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Sprawdzę jutro na budowie :)

 

I jeszcze jedno pytanie - jaki termostat pokojowy polecacie ?

 

najlepiej radiowy, żeby miał dużo możliwości ustawień dzień / noc i dosyć dużą czułość np, 0,1stC. Ja mam auratron 2005TXRX - może być, tylko ma za małą czułość 0,25stC i wahanie temp 0,5stC od zadanej w dół i w górę (przy pracy pieca) razem 1stC. wołabym coś co by reagowało np przy zmianie o 0,2stC od zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tzn ? Mam się dobrać do puszki z kablami i zewrzeć wyjścia na termostat pokojowy ?

 

tak, oczywiście zrób wszystko zgodnie z instrukcją. Styk jest beznapięciowy także nic nie wybuchnie :D

 

Spoko coś tam o elektryce wiem.. technikum elektryczne nawet skończyłem.. Upewniam się tylko. Żebym później nie musiał wzywać serwisu.

 

A tak swoją drogą to jak o to pytałem instalatora (autoryzowanego) to nie był w stanie mi pomóc. Tak więc podwójne podziękowania dla was za informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to jak o to pytałem instalatora (autoryzowanego) to nie był w stanie mi pomóc. Tak więc podwójne podziękowania dla was za informacje ;)

 

A może poprostu masz ustawione na pracę kotła "Lato".

Wtedy pompa CO nie pracuje. Pracuje tylko pompa CWU.

Dasz na "zimę" To pracują obie!!!

Chyba ze priorytet CWU jest ustawiony na TAK, wtedy pompa CO Wyłącza się na czas pracy CWU ( do szybszego podgrzania wodyw zasobniku) i zalącza się ponownie kiedy pompa CWU podgrzeje wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to jak o to pytałem instalatora (autoryzowanego) to nie był w stanie mi pomóc. Tak więc podwójne podziękowania dla was za informacje ;)

 

A może poprostu masz ustawione na pracę kotła "Lato".

Wtedy pompa CO nie pracuje. Pracuje tylko pompa CWU.

Dasz na "zimę" To pracują obie!!!

Chyba ze priorytet CWU jest ustawiony na TAK, wtedy pompa CO Wyłącza się na czas pracy CWU ( do szybszego podgrzania wodyw zasobniku) i zalącza się ponownie kiedy pompa CWU podgrzeje wodę.

 

Racja nie napisałem że przeszedłem przez wszystkie możliwe ustawienia pieca.

Jest ustawione: Zima, CWU wyłaczone, czyli priorytet ma na NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono Ekogroszkowych Turbodymomenów.....i womenki też.......... :lol:

 

Narodziła się nowa piękna świecka tradycja..........Ekogroszkowcy......... :lol:

 

Czekam na jakieś prace magisterskie....... :lol: :lol: :lol:

 

Na razie chciałbym z letka zagaić że wyngiel to podstawa.......dobry wyngiel.......

 

Zmieniłem teraz i jakby ból minął......... :lol:

 

Ale najlepsza cena...........860......pakowany w Sosnowcu w zakładzie Juliusz.........Czuściutki w oryginalnych workach.........

 

Cena w Płocku.........jak zadzwoniłem do Sosnowca to 585 paczkowany za tonę............szok...........ładnie nas rąbią.......... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaguz

--------------------------------------------------------------------------------

 

Mam pytanie. Jak macie rozwiazane ogrzewanie w domach pietrowych? Mianowicie u mnie jest tak. Na parterze mam sterownik pokojowy. Jednak temperatura na dole jest wyzsza niz na gorze. Poniewaz caly czas tam przebywamy + kominek i jest zawsze 22oC - 23 oC. Jednak gdy idziemy spac na gorze jest duzo chlodniej. Na gorze nie mam sterownika i piec bardzo rzadko sie zalacza i temperatura podczas nocy jest dla Nas ciut za niska. Jak rozwiazac taki problem? Wiem ze mozna ustawic jeszcze wyzsza temp na sterowniku ale jest to raczej zbyt drogie rozwiazanie. Macie jakies inne pomysły??

 

 

Mam dokładnie ten sam problem.To znaczy na dole mam podłogówkę, temeratura jest 22-23 C, na górze są grzejniki i gdy idziemy spać to temperatura jest za niska.

Dlaczego ustawienie wyższej temperatury na sterowniku to drogie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...