Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

U mnie pełny zbiornik (wypełniony na maxa) wystarczył na 5.5 dnia.

Czy ktoś wie ile rzeczywiście wchodzi groszku do zasobnika? Wg instrukcji to 140 kg ,ale wydaje mi się że więcej.

Pozdrawiam W.K.

 

zważ sobie jedno pełne wiadro jakie pakujesz do podajnika, policz wiadra jakie tam wsypiesz, pomnóż i będziesz wiedział :)

 

u mnie jak były kilka dni temu mrozy po -18 to też tylko na 5,5 dnia wystarczyło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważ sobie jedno pełne wiadro jakie pakujesz do podajnika, policz wiadra jakie tam wsypiesz, pomnóż i będziesz wiedział :)

 

u mnie jak były kilka dni temu mrozy po -18 to też tylko na 5,5 dnia wystarczyło :(

 

witam

 

u mnie wchodzi 200 kg ( 8 worków po 25 kg) w instrukcji piszą 180 kg, starczy na ok 12 dni, ale mój dual ma dodatkowe palenisko na drzewo, także jak mam czas to dokładam drzewo.

 

pozdrawiam

krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 kw - 180 kg

15kw - 140 kg

 

25 kg to wynik dobry dla temperatur poniżej -25 stopni - przy obecnych temp. ( noc -7 dzień + 5) piec nie powinien spalac więcej niż 10-12 kg na dobę, i nie do końca jest to kwestia ustawienia sterownika - bardzo wielka rola samego układu i możliwości uzyskania wysokiej temp. na powrocie do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min. zużycie węgla według producenta to: 1kg/h dla 15 kw i 1,5kg/h dla 25 kw - nie chciałbym mieć takiego minimalnego :)

 

stiff przypuszczam ze producent nie mial na mysli "w podtrzymaniu" ;). 24kg/dobe dla 15kw, przy faktycznie takiej mocy przez 24h - chcialbym miec takie minimalne:P.

Swoja droga, ciekawi mnie jak te kw przekladaja sie np. na kw grzejnikow, czy w 100% pracujacy kociol, da odpowiednia ilosc cieplej wody dla grzejnikow o mocy 15kw, tak ze temperatura zadana bedzie w 100% utrzymywana?

 

Dobra... Zakrecilem.... Nie wiem czy rozumiecie o co chodzi:).

Pytajac inaczej, ile moga, lub ile powinny miec grzejniki dla kotla np 15kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ostatnio pakowałem do pełna w piątek 28.02. i widzę, że dziś mi się skończy czyli 14 dni

 

Z kupionych w zeszłym roku na sezon 2,5 ton mam jeszcze na jakieś 2 pojemniki więc do połowy kwietnia powinienem dociągnąć

 

W sumie mieliśmy 2,5 tony kupionego i maks 0,5 tony z poprzedniego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min. zużycie węgla według producenta to 1,5kg/h dla 25 kw ...

 

Niemożliwe, to daje 36kg/doba

 

Jeśli mi teraz starcza na 14 dni to musiałbym mieć podajnik 504kg

 

Dla wyjaśnienia dodam, że przez te 14 dni pewnie z 5 dni od rana do późnego popołudnia w słoneczne dni pompy były wyłączone i piec tylko na podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, to daje 36kg/doba

 

Jeśli mi teraz starcza na 14 dni to musiałbym mieć podajnik 504kg

 

Dla wyjaśnienia dodam, że przez te 14 dni pewnie z 5 dni od rana do późnego popołudnia w słoneczne dni pompy były wyłączone i piec tylko na podtrzymaniu

 

piotrulex no producent mogę się założyć, że nie pisał o podtrzymaniu tylko o paleniu... Tak samo nie pisał o piecu w stanie spoczynku ;).

 

u mnie na samo CWU latem idzie 125kg/ms co daje 4-4,5kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ostatnio pakowałem do pełna w piątek 28.02. i widzę, że dziś mi się skończy czyli 14 dni

 

Z kupionych w zeszłym roku na sezon 2,5 ton mam jeszcze na jakieś 2 pojemniki więc do połowy kwietnia powinienem dociągnąć

 

W sumie mieliśmy 2,5 tony kupionego i maks 0,5 tony z poprzedniego roku

 

z 3 dni był wyłączony kocioł

 

Pakowałem w środę 2 kwietnia wieczorkiem więc włączony ponad 2 tygodnie

 

Zastało węgielka niewiele więc będzie w tym roku w lato gdzie wygodnie trzymać nasze jednoślady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Dobry. Widzę, że wakacje. Mam małe pytanko - może ktoś odpowie. Kupiłem Pieklorza 6 worków i strasznie zrywa zawleczki. Poprzednie 6 worków zerwało mi 2 razy teraz cały zasobnik wywaliłem do worków z powrotem. Kamieni nie widzę, worki plastikowe, oryginalne - co jest ? Teraz kupiłem jakiś "młody węgiel" na ciepłą wodę i jest OK. Zimą do tej pory kupowałem Chwałowice - tez było dobrze. Może to ślimak już sie wyrobił ??? Ktoś ma jakieś rady ? Kosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry. Widzę, że wakacje. Mam małe pytanko - może ktoś odpowie. Kupiłem Pieklorza 6 worków i strasznie zrywa zawleczki. Poprzednie 6 worków zerwało mi 2 razy teraz cały zasobnik wywaliłem do worków z powrotem. Kamieni nie widzę, worki plastikowe, oryginalne - co jest ? Teraz kupiłem jakiś "młody węgiel" na ciepłą wodę i jest OK. Zimą do tej pory kupowałem Chwałowice - tez było dobrze. Może to ślimak już sie wyrobił ??? Ktoś ma jakieś rady ? Kosik

 

Ja tak miałem przy zużytym, czytaj nadpalonym ślimaku.

Pieklorz jest dość gruby i ślimak nie daje rady.

Bez wymontowania raczej tego nie zobaczysz.

Ile lat ma ślimak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak ma 4 lata, ale właściwie to pochodził 3 pełne sezony - to dużo ? Na Custoramowym miękkim ekogroszku wodę grzeja jak miło. Chyba pojadę kupić Chwałowice na próbę. Nie bardzo chcę w zimie niespodzianek. Jak Chwałowice będą zrywać zawleczkę wymontuję ślimaka. Jeszcze tego nie robiłem - jakieś problemy moga być ? Pozdrawiam, Kosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak ma 4 lata, ale właściwie to pochodził 3 pełne sezony - to dużo ? Na Custoramowym miękkim ekogroszku wodę grzeja jak miło. Chyba pojadę kupić Chwałowice na próbę. Nie bardzo chcę w zimie niespodzianek. Jak Chwałowice będą zrywać zawleczkę wymontuję ślimaka. Jeszcze tego nie robiłem - jakieś problemy moga być ? Pozdrawiam, Kosik

Widziałem ślimaki zajechane między 2 a 3 lata gdzie ludzie palili nisko i mokrym węglem, także jeśli u Ciebie faktycznie już padł to jest bardzo średnio, wytrzymują i po 7 lat.

Ten Z Casto pochodzi z Taniego Opału ze Zgorzelca a ja nie chcę się publicznie wypowiadać o tym węglu :)

Spaliłem w swoim starym kotle chyba dobrze ponad 12 ton czecha i wyleczyłem się z niego raz na zawsze.

Tak, latem do CWU można sobie pozwolić na dwa góra 3 zasobniki ale nie więcej, siara swoje zrobi i pewnie nie zaprzeczysz co do ilości sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosik Ty dopal co masz w koszu i wywlecz ten ślimak - to proste jest, w trymiga się uwiniesz. Nie ma sensu odkładać i kombinować że może będzie podawał ten a może inny węgiel. Jak ten węgiel co zrywał zawleczki wygląda OK ( uziarnienie, brak kamieni ) to albo ślimak jest dojechany albo masz coś w rurze . Najfajniej się takie odłożone roboty później w zimie robi, na przykład w wigilię Bożego Narodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak ten węgiel co zrywał zawleczki wygląda OK ( uziarnienie, brak kamieni ) to albo ślimak jest dojechany albo masz coś w rurze . Najfajniej się takie odłożone roboty później w zimie robi, na przykład w wigilię Bożego Narodzenia.

Wieczorem, koło 20-tej w Sylwestra to też niezła pora.

Zwłaszcza jak rano zasypie się pojemnik na full.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam odkręcić 4 śruby do mocowania silnika ze ślimakiem do obudowy i wyjąć ślimak i popatrzeć. Z mechaniką sobie poradzę ale jak wygląda taki nadpalony slimak ? Będę wiedział, że jest do bani ? Nie bardzo wiem, co tam ma się nadpalać - końcówka ? Pamiętam pierwszej zimy, też kupowałem pieklorza ( ale w tedy tylko tak z doskoku - nie mieszkałem jeszcze) i było podobnie. Ale później z Chwałowicami kupowanymi w lecie było całkiem dobrze. Krótko : na co patrzeć na tym ślimaku ? Wszystkim bardzo dziękuję za rady. Dopale zasobnik i będę kręcił śruby. Jeszcze jedno : jezeli będzie źle to ślimak mam kupować w Elektromecie czy to jest jeden rozmiar dla ślimaków ? Kosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam odkręcić 4 śruby do mocowania silnika ze ślimakiem do obudowy i wyjąć ślimak i popatrzeć. Z mechaniką sobie poradzę ale jak wygląda taki nadpalony slimak ? Będę wiedział, że jest do bani ? Nie bardzo wiem, co tam ma się nadpalać - końcówka ? Pamiętam pierwszej zimy, też kupowałem pieklorza ( ale w tedy tylko tak z doskoku - nie mieszkałem jeszcze) i było podobnie. Ale później z Chwałowicami kupowanymi w lecie było całkiem dobrze. Krótko : na co patrzeć na tym ślimaku ? Wszystkim bardzo dziękuję za rady. Dopale zasobnik i będę kręcił śruby. Jeszcze jedno : jezeli będzie źle to ślimak mam kupować w Elektromecie czy to jest jeden rozmiar dla ślimaków ? Kosik

 

Węgiel musisz dopalić lub wybrać. Ślimak będzie "chudszy" bliżej palnika, a powinien być na całej długości, jednakowej grubości. Rym.

Ja kupowałem w Elektromecie, bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...