Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam.

Jazon1973 jakie masz ustawy? chodzi mi glownie o wentylator oraz U.

u sasiada podobma sytuacje (gluty ) rozwiazalo lekkie zmiany U (+/- 2) oraz przeslona na wentylatorze (manewrowalem po milimetrze w przedziale ok 1cm).

wazny jest rownierz opal.

1) opal "lekki" do 26kj- najczesciej jest to matowy wyglad odcien moze byc lekko grafitowy - do takiego potrzeba ustawic takie U aby za szybko nie wypalalo i nie tworzyl sie krater (jak szybko wypala to piec wolno dochodzi do zadanego n oraz nie jest w stanie dlugo byc w podtrzymaniu) z moich obserwacji wynika ze potrafi spasc w takiej sytuacji nawet o 10 stopni!! a to jest za durzo.

2)opal od 26do 29kj-najczesciej czarny szklacy- do takiego potrzeba wiecej "naturalnego" powietrza (chodzi o przeslone wentylatora) ma on po wejsciu w podtrzymanie tlic sie swobodnie na retorcie , co zapewnia odpowiednie ustawienie przeslony. W tym przypadku mala szczelina na przeslonie skutkuje niedopalonym weglem, i bardzo czesto nierownym plomieniem, spiekami lub nawet zgasnieciem przy pracy z termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jazon1973 jezeli przy tych ustawach tworza ci sie "gluty" to sproboj:

1) zmniejsz U na 18, oraz otworz przeslone gdzies na 2,5-3cm. i obserwoj co sie bedzie dzialo.

2)twoje b mnie zastanawia. moze to tez byc powod tej sytuacji. probowales moze z mniejszym b?

ja bym sprobowal dac b-150 , d-17 w porywach do 20.

jednak w twoim przypadku wydaje mi sie ze bedzie to kwestia przeslony.

daj znac co z tego wyszlo, bo przypuszczam ze twoje wyniki ( 6,5 dnia) moga duzo rozjasnic mi w poszukiwaniu jak najlepszego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

aniolek2020

dalem wczoraj u siebie twoje nastawy no i nie moglem dojsc do zadanego n.

plomien przy tych ustawach wentylatora oraz U praktycznie nie jest w stanie dosiegnac deflektora.

Jak dla mnie masz za male d ( nie wiem jaka masz instalacje, kubature domu, ocieplony czy nie, itd......)

czy masz uszczelniona retorte?

zauwarzylem ze przy 1,5cm przeslonie oraz U-20 praktycznie plomien nie ma szans sie rozbujac , poniewarz plomien nie ma wystarczajaco dostarczonego "naturalnego" powietrza(za malo otwarta przeslona) , a w takim przypadku U-20 poprostu go tylko tlamsi i przygasza. dodac do tego niskie d to niestety ale tylko i wylacznie puszczasz cieplo kominem , lub wychladzasz kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...