Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja nie był bym w stanie nagrzac domu temp. na piecu 45st. Ubytki ciepła są zbyt duże, dużo ciagnie podłogówka...

ja grzeję temp 52-55st na piecu mam n58. żeby mało zuzywac to trzeba mieć albo mały dom, albo super oceiplony dom z b. małymi stratami, albo... dogrzewać się kominkiem.

teraz pogoda łaskawsza i po dwóch dniach zuzyłem 1/4 zbiornika a nie połowę :) oby jak najdłużej tak i zero wiatru w komplecie :). teraz termostat się przydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Szanowni Forumowicze przejmie proszę o informacje jakie macie doswiadczenia ze stosowania dodatków typu sadpal .Ja obserwuje ze po dodowaniu wprost na retortę wystepuje zapiekanie pierscieni retory prawdopodobnie przy powyzszonej tem.paleniska topi się żeliwo paleniska .Podajnik pracuje z dziwnymi piskami zrywa zawleczki.Czy ktoś miał podobne problemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Szanowni Forumowicze przejmie proszę o informacje jakie macie doswiadczenia ze stosowania dodatków typu sadpal .Ja obserwuje ze po dodowaniu wprost na retortę wystepuje zapiekanie pierscieni retory prawdopodobnie przy powyzszonej tem.paleniska topi się żeliwo paleniska .Podajnik pracuje z dziwnymi piskami zrywa zawleczki.Czy ktoś miał podobne problemu ?

 

Używam Sadpalu co jakiś czas (przez rok poszlo jedno opakowanie) i nie zauważyłem jakiś ubytków na retorcie ani nic podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam sadpalu ale ze sprawdzonych zrodel.

Bo z tego typu srodkami jest tak jak z eko groszkiem tzn co firma to inne "dodatki"

Druga sprawa to kwestia dawkowania. ogolnie powinno sie dodawac 1kg na tone eko.

skoro u ciebie topi zeliwo to sprawdzilbym wyglad tego z sadpalem z innej firmy, bo byc moze ty masz jakis kwas lub inne zrace badziewie.

Ja dawkuje raz na trzy dni po saszetce 50g i nie mam zadnych problemow. Po wrzuceniu na retorte nie otwieram pieca przez 30min .

wtym czasie srodek ten daje najwieksze efekty (wytwarza sie bialy dym ktory ma za zadanie pomoc w dopaleniu sadzy oraz w oderwaniu sie jej od scianek kotla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie był bym w stanie nagrzac domu temp. na piecu 45st. Ubytki ciepła są zbyt duże, dużo ciagnie podłogówka...

ja grzeję temp 52-55st na piecu mam n58. żeby mało zuzywac to trzeba mieć albo mały dom, albo super oceiplony dom z b. małymi stratami, albo... dogrzewać się kominkiem.

teraz pogoda łaskawsza i po dwóch dniach zuzyłem 1/4 zbiornika a nie połowę :) oby jak najdłużej tak i zero wiatru w komplecie :). teraz termostat się przydaje...

 

Znajomy ma ten sam piec i te same nastawy oprócz "n" (dom 210m2) ocieplony - nie spieka mu, a porównując z piecami Hef ma dużo mniejsze zużycie.

n - ma 55stC

U mnie wystarczy 45stC.

W temp na zewnątrz > 2stC piec wytrzymuje mi nawet od 10 do 13dni

Gdy są mrozy < -10 -12 pale w kominku (od początku sezonu rozpalałem kominek ok 15 razy)

Pisze bo ja już przestudiowałem w tamtym roku wiele nastaw, ale zawsze wracam do początkowych.

Teraz nawet zmieniłem b = 50 a d zostawiłem na 20%; U=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam sadpalu ale ze sprawdzonych zrodel.

Bo z tego typu srodkami jest tak jak z eko groszkiem tzn co firma to inne "dodatki"

Druga sprawa to kwestia dawkowania. ogolnie powinno sie dodawac 1kg na tone eko.

skoro u ciebie topi zeliwo to sprawdzilbym wyglad tego z sadpalem z innej firmy, bo byc moze ty masz jakis kwas lub inne zrace badziewie.

Ja dawkuje raz na trzy dni po saszetce 50g i nie mam zadnych problemow. Po wrzuceniu na retorte nie otwieram pieca przez 30min .

wtym czasie srodek ten daje najwieksze efekty (wytwarza sie bialy dym ktory ma za zadanie pomoc w dopaleniu sadzy oraz w oderwaniu sie jej od scianek kotla)

 

Ja też Kolego mam ten towar ze sprawdzonego miejsca dodawałem do ok 100 g na zasobnik jednak nie było widac efektu może lekko niebieska poświatę płomienia - jednak po wsypaniu tego samego preparatu na kopczyk w retorcie efekt był jak o Ciebie biały dym itd.Zastanawia mnie jednak że po wypaleniu na retorcie obecnie mam własnie objawy skrzypiacych drzwi od stodoły przy pracy podajnika moje podejrzenie to ze częśc palnika może się lekko zapiekać słyczać że podajnik pracuje cyklicznie z piskiem w czasie zazębiania z zabierakiem retorty.Jeszcz jedno ciekawi mnie czy w kotle groszkowo-miałowym /25 kW/ ktoś przyklejał retortę i czy bezpośrednio czy na uszczelce i czy to coś daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do apm16

Z twojego opisu wynika ze to skrzypienie byc moze jest efektem nieprawidlowego uzywania sad-palu , moze sie myle?

Ja czekam az piec przejdzie z podtrzymania w tryb praca ,poda wegiel do poziomu ok 1cm ponad krawedz retorty ( czasami recznie ponodaje wegiel w trybie praca reczna)

nastepnie kiedy plomien jest pelny klade saszetke na kopczyku i zamykam drzwiczki. te kilka podan wtrybie praca do osiagniecia zadanego n jest wystarczajace do prawie pelnego wypalenia sie srodka. Nie dopuszczam do sytuacji aby dawac sadpal kiedy w retorcie jest krater badz piec jest w czuwaniu. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze sadpal dany w czuwaniu lub do kratera tworzy cos w rodzaju twardego spieku, i wedlug instrukcji nie wpelni wtedy dziala.

Moze w takiej sytuacji powstawac jakas reakcja chemiczna tworzaca z sad palu spieki i tym sposobem moga powstawac dziwne odglosy.

Sa to moje przemyslenia chemikiem nie jetem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franzkru

Ja używam Auraton 2005 TX Plus

Jestem zadowolony i uważam, że lepiej jak regulator ma możliwość nastawy co 0,25st. C.

Auraton 2020 TX Plus

ma dokładność 0,5. U mnie gdzie dół jest cały w podłogówce naprawdę ma to znaczenie gdyż jak ustawie np. na 21,25 st to i tak bezwładnością dobije do 21.75 - 22,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...