Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Janusz,

Ja mam bardzo podobne nastawy tyle, ze n-61st; d-23-24%; U-20%

Ale o min 30min gdyż przy takich ustawieniach nieraz osiągałem 75st i automatycznie kocioł zrzucał nadmiar temp.

Uzywam reg. temp.

Przesłona na 1,5cm

czopuch na1/2

zawór 4d na 7z9

 

Czy przy tak krótkim czasie "o" nie rośnie temp. cały czas?? (czy pompy u Ciebie chodą 24/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec mam 2 miesiące. Przez pierwszy miesiąc spaliłem 1.5 tony eko groszku. Takie ustawienia polecił mi gościu z elektrometu przez telefon. Dzoniłem do nich chyba ze 4 razy i za każdym razem podawali inne nastawy.Więc sam zaczołem kombinować

 

A co do temperatury mam troche skopane ocieplenie poddasza i musze dać wyższą temperature w grzejniki

Ale to nie problem głowice na grzejnikach na parterze regulują temperature w domu mam 22,5C

 

hejzelas czy masz regulator pokojowy? Jeśli tak to czy masz inną temp. w dzień i inną w nocy?

 

Jeszcze jedno czy masz głowice termostatyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam bezprzewodowy reg. temp. W dzien mam ustawione 21,75 (dobija jakies 0,5C na górkę) a w nocy mam na 20,75. Generalnie dzienną mam od 14-22 i od 05-07(na 8 idziemy do pracy). na piętrze mam głowice temostatyczne ale skrecone zeby tylko grzejniki lekko były ciepłe (tylko przednia płyta) bo góre jeszcze mam nie do konca zamieszkała, A dół mam tylko podłogówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam piec elektromet 20 kw.Zasypałem 50 kg ekogroszku i wystarczyło mi na 3,5 dnia

 

Kolego ja tez mam ten piec. Powiedz mi jesli mozesz jaka powierzchnie ogrzewasz i jak temat z podlogówka i termostatami?

 

Druga sprawa ja mam 250 m2 moze 80 m podłogówki. Wegiel mam retopal pow. 26 kj moze doradzisz mi jakies ustawienia bo juz nie ogarniam tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwa pytanka czy masz zawór 4d i na lie ustawiony, czy obniżasz temperature w domu na noc i w dzień jeśli tak to o ile stopni

 

szczerze to zawor chyba mam tak powiedział hydraulik tylko ze ja tam czegos takiego nie widze. On pokazał mi ze jest ale ten zawor nie jest podlaczony do 4 rurek{ przepraszam jesli cos myle}. nie obnizam temperatury na noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzień masz aż 8C różnicy. Żeby ogrzać dom musisz więcej spalić węgla. Woda w podłogówce szybciej stygnie więc piec częściej pracuje. Gdzie tu oszczędności

 

Różnicę w temp między dzienną a nocną wg tego co pisałem (21,75 a 20.75 to mam 1stC a nie 8. A pzoa tym ręcznie nie idzie wyregulowac podłogówki. Praktycznie codziennie musiałbyś kręcić tym termostatem bo jak np. mam rolety podniesione (a mam duze okna w salonie) i jak świeci słońce to nieraz temp. dochodzi do 24C a regulator juz dawno wyłaczył piec. To jakby mi jeszcze podłogówka (ok90m2) cały czas grzała to bym okna otwierał! A piec tak i tak czestą osiąga (przez 4d) 72st wiec takze chodzi w podtrzymaniu jak grzeje. Jak narazie spalam ok 25kg tak jak teraz jest pogoda) + CWU 300L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...