Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

- Nie wiecie kiedy sadza się robi jak smoła ?

 

NIE

 

- Czy piec może się zatkać od popiołów i to może być przyczyną ?

 

PEWNIE MOZE

 

- Co ile czasu czyścicie piec ?

 

CO 2-GIE PAKOWANIE PODAJNIKA CZYSZCZE KOCIOL

 

- Co ile czyścicie komin ?

 

RAZ W ROKU KOLO PAZDZIERNIKA

 

- Sami czy wołacie kominiarza ?

 

DZWONIE DO KOMINIARZA, KOSZT U MNIE 30 ZETA

 

- Używaliście do kotła jakiegoś katalizatora do spalania sadzy ( sadpal) ?

 

NA RAZIE NIE, PALE MOZE 4-TY SEZON

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o nastawy sterownika REG-05.

 

Jestem posiadaczem kotła 20 KW z podajnikiem elektromet (od listopada 2011 r.), który ma wbudowany sterownik REG-05. Piec spala mi około 22 kg na dobę - grzeję obecnie połowę domu (80m). Używam eko-groszku 27 z kopalni Juliusz.

Nie ma zaworu 3 d lub 4 d. Piec na eko-groszek jest w układzie otwartym połączony z piecem gazowym poprzez wymiennik płytowy -piec gazowy jest w układzie zamkniętym.

Temperatura w domu 22 stopnie.Posiadam sterownik w pokoju, który sam reguluje temperaturę

Moje nastawy to:

Obroty wentylatora - 30%

Ilość podawanego węgla - 22%

Temperatura wody grzewczej - 54 stopnie

Temperatura CWU - 48 stopni

W nastawach serwisowych nic nie zmieniłem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Zbyfron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

na chwilę obecną spalanie 15-16 kg/doba 140m2

jak wasze wyniki?

 

Witam

 

Ja palę od listopada 2011 roku mój wynik 22 kg na dobę węgiel z juliusza.

Nie man takiego doświadczenia jak Ty.

Mam piec 20 KW elektromet z podajnikiem sterownik REG-05 i ogrzewam połowę domu około 75 m2 plus zbiornik cwu 140 litrów.

Mam serdeczną prośbę, jakie masz ustawienia.

 

Pozdrawiam

Zbyfron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację!

Super wynik a ja ogrzewam połowę domu około 75 m2 plus 140 litrów cwu.

Mój wynik 22 kg na dobę węgiel z Juliusza piec elektromet 20 kw z podajnikiem sterownik REG-05.

Moje doświadczenie ogrzewam dom od listopada 2011 roku.

Mam prośbę jak ustawić sterownik żeby mieć takie super wyniki jak TY.

 

Pozdrawiam

Zbyfron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

EKO kocioł kwp-25 mam uruchomiony od 5 dni i pojawił się problem:

kocioł kilkakrotnie zatrzymał pracę z komunikatem:

brak paliwa.

Zasobnik był wypełniony w okolicach 2/3 - raz groszku było mało, więc uznałem, że jest wszystko w porządku, ale już dwa razy wył. się z tym komunikatem, gdy w groszku było sporo.

 

Czy ktoś orientuje się, czym może być to spowodowane?

 

Teraz pierwsze wrażenia z tych kilku dni pracy kotła. Dodam, że to moje pierwsze doświadczenia z kotłem grzewczym:)

Budynek był po raz pierwszy ogrzewany, nie jest jeszcze docieplony, pow. 130 - ale w tym sezonie ogrzewam tylko parter i dwa grzejniki w piwnicy, więc liczę się z większym zużyciem groszku. Jak na razie jest spore w okolicach 22-27 kg na dobę - ale budynek musi się nagrzać, itd.

Pierwsze samodzielne rozpalanie wygaszonego kotła ( po nocnym wył. z komunikatem: brak paliwa) nie było proste, a w końcu się rozpalił się.

Dosyć długo osiągał temp. około 45/48 stopni na ręcznym sterowaniu, po przejściu na sterowanie. aut. ( z nastawami zbliżonymi do fabrycznych) temp. 65 złapał po jakiś 2 H.

Z tego co zauważyłem, podajnik podawał za dużo groszku, który potrafił się zsypywać bez spalania. Po korektach parametru podajnika i nadmuchu poprawiło się nieco spalanie groszku.Myślę, że w ciągu dwóch/trzech tygodni pracy będę mógł precyzyjniej wyregulować dobowe ilość spalanego groszku.

Bardziej niepokoi mnie komunikat: brak paliwa i zatrzymanie pracy.Przy nie wygaszonym palenisku wystarczy wznowić pracę na auto i piec rusza - podajnik oraz reszta osprzętu pracuje...

 

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat sterownik generuje wtedy jak kocioł nie podnosi temperatury w określonej jednostce czasu w trybie grzania. W jednych sterownikach funkcja ta nazywa się funkcją detekcji braku paliwa a w innych np. alarm temperatury - w swoim poprzednim sterowniku miałem ten parametr ustawiony gdzieś na 100 minut.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat sterownik generuje wtedy jak kocioł nie podnosi temperatury w określonej jednostce czasu w trybie grzania. W jednych sterownikach funkcja ta nazywa się funkcją detekcji braku paliwa a w innych np. alarm temperatury - w swoim poprzednim sterowniku miałem ten parametr ustawiony gdzieś na 100 minut.

 

:)

 

Dzięki:) sprawdzę zaraz.

A czym może być spowodowany długi czas podnoszenia temp. kotła? ( domyślam się, że np. niewłaściwe nastawy, lub jakość groszku )

Edytowane przez Greyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

EKO kocioł kwp-25 mam uruchomiony od 5 dni i pojawił się problem:

kocioł kilkakrotnie zatrzymał pracę z komunikatem:

brak paliwa.

Zasobnik był wypełniony w okolicach 2/3 - raz groszku było mało, więc uznałem, że jest wszystko w porządku, ale już dwa razy wył. się z tym komunikatem, gdy w groszku było sporo.

 

 

 

Pozdrawiam

G.

 

Witam !

Komunikat "brak paliwa" może pojawić się gdy kocioł przygaśnie w trybie podtrzymania i nie może się szybko rozpalić w trybie praca. Proponowałbym zmniejszyć czas podtrzymania, albo zwiększyć ilość powietrza przez ustawienie większej szczeliny na przesłonie wentylatora i bardziej otworzyć czopuch. Tak ja miałem i to pomogło.

Pozdrawiam W.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Komunikat "brak paliwa" może pojawić się gdy kocioł przygaśnie w trybie podtrzymania i nie może się szybko rozpalić w trybie praca. Proponowałbym zmniejszyć czas podtrzymania, albo zwiększyć ilość powietrza przez ustawienie większej szczeliny na przesłonie wentylatora i bardziej otworzyć czopuch. Tak ja miałem i to pomogło.

Pozdrawiam W.K.

witam

dziękuje za wskazówki.nieco pomogłoO:-)

Dodam,że niższa temp.zasobnika wody poprawiła tempo uzyskania oczekiwanej temp.Ń

CO.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol po osiagnieciu docelowej 72 st. Zaczyna powoli tracic temp. i ponownie nie moze dogrzac do 72st.Cykl 120s.podawanie 27,nadmuch 90,podtrzymanie 10 min.W palenisku plomien jest nisko.Czy w takiej sytuacji,po nagrzaniu zmieniac nastawy?bo finalnie musze ponownie recznie dobijac od okolic 50 do 65 kombinujac z nastawami czopucha.Czasem jeszcze pojawia sie komunikat:brak paliwa..jakies rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greyland a sprawdziłeś u siebie tą funkcje o której pisałem ?

 

Ten komunikat sterownik generuje wtedy jak kocioł nie podnosi temperatury w określonej jednostce czasu w trybie grzania. W jednych sterownikach funkcja ta nazywa się funkcją detekcji braku paliwa a w innych np. alarm temperatury - w swoim poprzednim sterowniku miałem ten parametr ustawiony gdzieś na 100 minut.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greyland a sprawdziłeś u siebie tą funkcje o której pisałem ?

 

W menu nie doszukalem sie tej funkcji(sterownik REG 05 wersja 1.2.Teraz spedza mi sen z powiek ustawienie pieca,aby cn

godzine nie walczyć z podtrzymaniem temp.Komunikat resetuje i kociol pracuje.Pytanie jak zoptymalizowac prace kotla w okolicach 70 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol po osiagnieciu docelowej 72 st. Zaczyna powoli tracic temp. i ponownie nie moze dogrzac do 72st.Cykl 120s.podawanie 27,nadmuch 90,podtrzymanie 10 min.W palenisku plomien jest nisko.Czy w takiej sytuacji,po nagrzaniu zmieniac nastawy?bo finalnie musze ponownie recznie dobijac od okolic 50 do 65 kombinujac z nastawami czopucha.Czasem jeszcze pojawia sie komunikat:brak paliwa..jakies rady?

Witam!

Obniż trochę temperaturę pieca 72 st to dużo (np 60)

w ustawieniach serwisowych jest parametr temperatura wygaszania kotła z nastawem fabrycznym 5, zwiększ na 10

albo nawet 15

zmniejszyłbym nadmuch bo przy 90 to może ciepło wydmuchiwać .

Pozdrawiam W.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Obniż trochę temperaturę pieca 72 st to dużo (np 60)

w ustawieniach serwisowych jest parametr temperatura wygaszania kotła z nastawem fabrycznym 5, zwiększ na 10

albo nawet 15

zmniejszyłbym nadmuch bo przy 90 to może ciepło wydmuchiwać .

Pozdrawiam W.K.

 

Probuje:)

Czopuch ustawic w jednej pozycji i nie zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wskazówki:no:

kocioł pracuje stabilnie,teraz pora na ekonomiczne nastawy.Jak na razie przy podawaniu 22% zbiera się sporo spieklin/szlaki.

Może to być spowodowane słabej jakości groszkiem, czy jest jeszcze za dużo podawanego paliwa?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Greyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż z fachowcami nie wygrasz :) - zakładaj zawór, tez się przyda.

==========

Wiecie co - dzisiaj przyszliśmy do domu, a tu jakoś tak gazem śmierdzi. A że gazu nie mamy lecę do kotłowni. Otwieram piec, a tam jakoś tak dziwnie, spieki, ognia wcale, ale żar jest i piec nie zgasł. Trochę się wystraszyłem - jeszcze nowy w tym temacie jestem. Wybrałem wszystko z popielnika i patrzę do środka. A tam wszystko w sadzy, takiej jakiejś dziwnej, jak smoła. Co to jest ? Do głowy mi przyszło tylko jedno - że piec dawno nie czyszczony. Pootwierałem wszystkie dekielki i rurę do komina i wyczyściłem z sadzy i popiołów całego. Ale co to było nie mam pojęcia. Pierwszy raz mi się zdarzyło.

- Nie wiecie kiedy sadza się robi jak smoła ?

- Czy piec może się zatkać od popiołów i to może być przyczyną ?

- Co ile czasu czyścicie piec ?

- Co ile czyścicie komin ? Sami czy wołacie kominiarza ?

- Używaliście do kotła jakiegoś katalizatora do spalania sadzy ( sadpal) ?

Pozdrawiam, Kosik

A tak tego Duala chwaliłem - a taki amerykański miał być :)

 

Ja tak mialem, gdy zatkał mi się czopuch.

pod czopuchem jest wyczystka i trzeba tam chociaż raz na dwa sezony zajrzeć i wyjąć sadzę.

U mnie było tak, że dym walił drzwiczkami pomimo że były zamknięte, hehe (choć do śmiechu wtedy mi nie było).

W środku wszystko mokre i smoła na ścianach.

 

Przy zdejmowaniu dekla wyczystki trzeba uważać żeby nie uszkodzić "tekturowej" uszczelki, albo od razu się zaopatrzyć w nową w elektromecie, albo wykorzystać w to miejsce jakiś inny niepalny materiał + silikon kominkowy - chociaż ten i tak mi wyparował po dwóch latach, nic jednak z tamtąd nie dymiło.

 

Jedno jest jednak pewne, musisz tam zajrzeć i posprzątać.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...