Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

Zmienilem tak jak poradziles ale dalej wygasa. Dodalem zdjecia z tej sytuacji. Powinienes teraz juz miec do nich dostep. https://picasaweb.google.com/106813060364934910536/Piec

 

Witam. A przysłonę na wentylatorze masz otwartą? W kotłowni jest dosyć powietrza - jakiś nawiew? Obniż jeszcze nadmuch do 25% i podawanie też do 25%. A tak w ogóle to skąd jesteś? Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Laparia naprawde wielkie dzięki za pomoc i odpowiedzi, mam nadzieję, że zbliżamy się ku końcowi. Dzisiaj zamawiam ten sterownik i zobaczę jak to będzie w sumie niczym nie ryzykuję oprócz 140zł i trochę pracy :) Ale ostatnio i tak dom wykańczam od 19 do 24 więc praca mi nie straszna tylko czasem bardziej mnie piec wykańcza :)

 

 

A jaką Ty masz temperaturę na piecu aby to sensownie działało?

 

Ja obecnie mam na piecu 62 stopnie. Jak jest cieplej to oczywiście mniej. Na początku też spędzałem sporo czasu przy piecu ale teraz tak się tym nie przejmuje. Ile jestem w stanie zaoszczędzić pieszcząc każde z ustawień 5 - 10 %.

 

Może wrzucisz w ogóle jakie masz parametry: b,d,U dla pracy?

 

d - 25 U - 15 przesłona całkiem zdjęta.

 

Laparia napisz mi jeszcze, bo czytam instrukcję do tego Auraton 1111 i czy ja potrzebuję oddzielne czujnik temperatury dla pomopy na grzejniki i podgłogówkę aby nimi sterować w zależności od temperatury czy jeden mi starczy. Ja nie mam tego sprzęgła przed pompami co Ty.

Czy jeżeli tak zrobię to mogę oddzielną temp. zrobić dla załączenie pompy na grzejniki i oddzielną do sterowania podłogówką?

 

Za bardzo układ się skomplikuje. Ja bym tego nie rozdzielał. Ja mam na dole podłogówkę na gorze grzejniki. Potrzeba w tym wypadku dwa sterowniki pokojowe oddzielnie dla każdego rodzaju ogrzewania oraz dodatkowe sterowanie tymi pompkami. Zrezygnowałem.

 

Dla mnie takim razie w ogóle podłogówki średnio nadają się pod ekogroszek. Bo jak ustawiam 30 stopni zasialania podłogówki to powrót nie wiem powiedzmy że ma 20. To teraz zastanawiam się ile piec musi oddać energi aby ten powrót 20 dogrzać powiedzemy do 60. i nawet jak osiągnie 60 to i tak potem zawór trójdrogowy puści na pogłogę tylko 30, więc wydaje mi się, żę w takim układzie jest dużo niepotrzebnych strat (ewentualnie wyjdzie więcej na grzejniki, ale jakby nie było grzejników to w ogóle podłogówka to koszmar dla pieca eko). Ale chciało się mieć podłogówkę to trzeba się trochę pomęczyć teraz.

Z drugiej strony to fajne, że niską temperaturą można dogrzać podłogówkę tylko piec za bardzo pod to nie przystosowany, więc aktualnie po moich przemyśleniach pewnie bym brał butlę z gazem, ale nie ma co gdybać...

 

Ja daje na podłogówkę 30 - 34 stopnie. Oczywiście nie cały czas, tylko jak sterownik każe grzać. Czujnik od sterownika 1111 wpinasz pod powrót od pompki kotłowej. Po stronie otwartej.

 

Jak masz jakieś pytania to daj nr telefonu na priv.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A przysłonę na wentylatorze masz otwartą? W kotłowni jest dosyć powietrza - jakiś nawiew? Obniż jeszcze nadmuch do 25% i podawanie też do 25%. A tak w ogóle to skąd jesteś? Pozdrawiam - Jacek

 

Tak przysłonę mam otwartą, Jest nawiew - komin wentylacyjny + pod drzwiami, mogę również otworzyć okna. Spróbuję nowych ustawień i się odezwę.

 

Jestem ze wsi :) Granowo, wielkopolska.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przysłonę mam otwartą, Jest nawiew - komin wentylacyjny + pod drzwiami, mogę również otworzyć okna. Spróbuję nowych ustawień i się odezwę.

 

Jestem ze wsi :) Granowo, wielkopolska.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

 

Witam. Ja też ze wsi - Kokotów, Małopolska. Komin wentylacyjny to chyba raczej wywiew? Nawiew powinien być przy posadzce, powietrze ma zaciągać możliwie nisko, chyba że to jest to co piszesz pod drzwiami. Okien raczej nie otwieraj, tylko do wietrzenia bo spalanie znacznie wzrośnie. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też ze wsi - Kokotów, Małopolska. Komin wentylacyjny to chyba raczej wywiew? Nawiew powinien być przy posadzce, powietrze ma zaciągać możliwie nisko, chyba że to jest to co piszesz pod drzwiami. Okien raczej nie otwieraj, tylko do wietrzenia bo spalanie znacznie wzrośnie. Pozdrawiam - Jacek

 

Tak wywiew. Opisalem cala wentylacje. mam podciecie pod drzwiami w kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już Qslaw taki plik stworzył do obliczania zużycia w różnych cyklach ekogroszku i do symulacji. Wzorując się trochę na jego pliku załączam plik mojego autorstwa ale dla piecy Elektromet Dual 25kw, gdzie już podaje się wszystkie czasy w sekundach lub minutach a nie w procentach cyklu, czyli ze sterownikiem ecomax. Plik można pobrać klikając na poniższy link:

http://przeklej.net/down/92034079722630917682077488222737097d713fa91336ab9b235b075.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako że mam okazje kupic używany piec po 3 sezonach mam pytanie do użytkowników kotła Elektromet EKO-KWP 24 KW:

Czy warto kupic ten piec?Poprzedni własciciel ma teraz gaz i zmienia na piec gazowy.

Twierdzi ze nie ma z nim problemow ale patrze na dlugosc tego watku i tak sie zastanawiam czy wszelkie pytania moze sa podyktowane rozna jakoscia ekogroszku po prostu a piec jako taki jest ok.... No ale to tylko moja szybka opinia...

Jest tez pare innych watkow na forum np odnosnie kotlów SKAM-P czy Ekouniwersal tez sa na swoj sposob dlugie :) - kazdy swoje chwali....

Prosze wiec o krotka opinie uzytkownikow o tym piecu.

 

Pozdrawiam!

 

Jawrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też ze wsi - Kokotów, Małopolska. Komin wentylacyjny to chyba raczej wywiew? Nawiew powinien być przy posadzce, powietrze ma zaciągać możliwie nisko, chyba że to jest to co piszesz pod drzwiami. Okien raczej nie otwieraj, tylko do wietrzenia bo spalanie znacznie wzrośnie. Pozdrawiam - Jacek

 

Wczoraj zrobilem przerwe - na delegacji bylem. W czwartek zaobserwowalem ze 25% na podawaniu wgela to ciagle za duzo. Zmienilem na 21% a 25% zostawilem na nawiewie. Przed chwila wrocilem z kotla. Temperatura wysoka ponad 60st. Ale od czwartku wieczora do 10 dzisiaj wciagnal co najmniej 3 worki. I jest kupa spiekow, troszeczke (malutko) czarnych niedopalkow. Zwieksztlem oboty wentylatora do 30%. Czy ide w dobrym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobilem przerwe - na delegacji bylem. W czwartek zaobserwowalem ze 25% na podawaniu wgela to ciagle za duzo. Zmienilem na 21% a 25% zostawilem na nawiewie. Przed chwila wrocilem z kotla. Temperatura wysoka ponad 60st. Ale od czwartku wieczora do 10 dzisiaj wciagnal co najmniej 3 worki. I jest kupa spiekow, troszeczke (malutko) czarnych niedopalkow. Zwieksztlem oboty wentylatora do 30%. Czy ide w dobrym kierunku?

Witam. Jak już się nie wygasza i grzeje, tylko spieka i trochę przerzuca to zostawiłbym dmuchawę na tych 25% a raczej po 1 procenciku ujmowałbym węgla i obserwował reakcję wg. metody jak poprzednio - zmiana,wybrać popiół i odczekać, tylko już teraz chociaż z godzinkę. Zmiana jednorazowo o 5punktów - tak jak to zrobiłeś z dmuchawą - jest w sytuacji, kiedy zaczyna iść ku dobremu stanowczo za wielka. Powolutku sobie dostrajaj, po jednym punkciku. Wiem, że to nużące, ale jak dojdziesz ładu i zanotujesz ustawienia to za rok będziesz się śmiał z dzisiejszych problemów. A mógłbyś dać foto tych spieków, niedopałków i stanu palnika? Pozdrawiam - Jacek

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem kotła EKO KWPR 25 DUAL ze sterownikiem REG 05. Jak większość z wa mam problem z ustawieniami kotła. W chwili obecnej ogrzewam ok 100 m powierzchni domu, kociło znajduje się w piwnicy a powierzchnia która ogrzewam ok 6 metrów wyżej, komin ceramiczny 200 mm,zainstalowany zawór trójdrożny i wymiennik 120 L. Początkowo paliłem ekogroszkiem z marketu 23 mj. to była tragedia, osiągnięcie temp 55 st trwało ok 40 min. dużo spieków popiołu tragedia,próbowałem różnych ustawień ale nic nie dało. Zmieniłem opał na 28 mj ekogroszek z kopalni chyba boberek, temp osiąga w 15 min dość długo jest na podtrzymaniu ok 30 min, ale przeraza mnie ilość spieków, muszę czyścić piec rano i wieczorem, odległość między retortą a ścianą kotła to ok 2 cm kilka małych spieków powoduje że popiół zalega, spalanie ok 25 -30 kg na dobę chyba dużo. Moje obecne ustawienia to temp zadana 55 czas cyklu pracy 120 s ilość węgla 20 % wentylator 30 % przesłona wen ok 1.5 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,...L. Początkowo paliłem ekogroszkiem z marketu 23 mj. to była tragedia, osiągnięcie temp 55 st trwało ok 40 min. dużo spieków popiołu tragedia,próbowałem różnych ustawień ale nic nie dało. Zmieniłem opał na 28 mj ekogroszek z kopalni chyba boberek, temp osiąga w 15 min dość długo jest na podtrzymaniu ok 30 min, ale przeraza mnie ilość spieków, muszę czyścić piec rano i wieczorem, odległość między retortą a ścianą kotła to ok 2 cm kilka małych spieków powoduje że popiół zalega, spalanie ok 25 -30 kg na dobę chyba dużo. Moje obecne ustawienia to temp zadana 55 czas cyklu pracy 120 s ilość węgla 20 % wentylator 30 % przesłona wen ok 1.5 cm.

Ekspertem to ja nie jestem, ale ja w Twojej sytuacji zmniejszyłbym czas cyklu pracy do 105 i ilość węgla do 18%. Później obserwować czy idzie w dobrą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Krzysztof, jak to jest Bobrek, a dokładnie Pieklorz z Bobrka, to będzie się spiekał. Żeby to zminimalizować, musisz maksymalnie skrócić czas cyklu pracy i obniżyć nadmuch. Podawać małe porcje ale często. Proponuję czas cyklu pracy 30sek. ilość węgla 16 do 17%, nadmuch 18 do 20%. Obserwuj, czy kopiec się nie zapada i czy nie przerzuca niedopałków. Do jakiej temp. spada Ci w podtrzymaniu? Nie puszczaj go więcej niż 2 - 3 stopnie. Przy wychodzeniu z podtrzymania obniży Ci jeszcze o kolejne 2 - 3 stopnie i to jest dosyć, kocioł nie powinien chodzić na zbyt dużej rozpiętości temperatur. Powodzenia - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Krzysztof, jak to jest Bobrek, a dokładnie Pieklorz z Bobrka, to będzie się spiekał. Żeby to zminimalizować, musisz maksymalnie skrócić czas cyklu pracy i obniżyć nadmuch. Podawać małe porcje ale często. Proponuję czas cyklu pracy 30sek. ilość węgla 16 do 17%, nadmuch 18 do 20%. Obserwuj, czy kopiec się nie zapada i czy nie przerzuca niedopałków. Do jakiej temp. spada Ci w podtrzymaniu? Nie puszczaj go więcej niż 2 - 3 stopnie. Przy wychodzeniu z podtrzymania obniży Ci jeszcze o kolejne 2 - 3 stopnie i to jest dosyć, kocioł nie powinien chodzić na zbyt dużej rozpiętości temperatur. Powodzenia - Jacek

 

witam, kocioł mam ustawiony na 55 st przy 53 zaczyna pracować i spada do tem 52 51,5, . ustawiłem kocioł do Twoich propozycji, wieczorem dam znać. Swoją droga jakie paliwo proponujecie do tych kotłów?, Bobrek to najdroższy opał na składzie w którym kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej temp. spada Ci w podtrzymaniu? Nie puszczaj go więcej niż 2 - 3 stopnie. Przy wychodzeniu z podtrzymania obniży Ci jeszcze o kolejne 2 - 3 stopnie i to jest dosyć, kocioł nie powinien chodzić na zbyt dużej rozpiętości temperatur. Powodzenia - Jacek

 

 

Witam.

 

kobra64 przy podanych ustawieniach, dla Ciebie nie spadnie poniżej 2-3 stopni, dla innych może to być spadek o 5-6stopni... każda instalacja jest zupełnie inna... wszystko zależy od oddawania ciepła na mieszkanie. Kurcze ja już nie wychodze z kotłowni od miesiąca... Moge tylko powiedzieć, że powszechnie rozumiane "zmniejszenie nadmuchu (temperatury)" nie oznacza wcale mniejszych spieków. Niektóre ekogroszki wymagają jednak większego nadmuchu i rzadszego podawania węgla, aby zminimalizowac spieki... Ostatnio podawałem u mnie nastawy rzędu 10-15% nadmuchu i podawanie w cyklu 40s ok 15-16%. Owszem - spieków było mniej, ale jeszcze mniej jest przy ustawieniu rzędu 20% nadmuchu, cykl 130s, podawanie 20-22%. Spalanie pomimo większego podawania węgla znacznie spadło! Kocioł znacznie szybciej osiąga zadaną temperature i chyba o to tutaj chodzi.

 

EDIT:

a jeszcze odnośnie najdroższych paliw na rynku :). stwierdziłem, że można spalić 2x więcej ale 2x tańszego ekogroszku niż dać się zrobić w balona i spalić 2x więcej groszku NIBY 2x wyższej jakości ;). Jak ktoś ma PEWNY DROŻSZY opał to się zgadzam. Może uda się spalić o połowę mniej od najtańszego... Ale jak brać w ciemno, to najtańszy dostępny (byle z węgla kamiennego)...

Edytowane przez archivi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kocioł mam ustawiony na 55 st przy 53 zaczyna pracować i spada do tem 52 51,5, . ustawiłem kocioł do Twoich propozycji, wieczorem dam znać. Swoją droga jakie paliwo proponujecie do tych kotłów?, Bobrek to najdroższy opał na składzie w którym kupowałem.

 

Witam. To znaczy, że kocioł się budzi raczej po histerezie, to dobrze. Bobrek jest drogi, ale w tym roku bardzo się popsuł, zakup jest mocno loteryjny. Informacji o polecanych ekogroszkach szukaj sobie w wątku Suspensera - Ranking paliwa typu ekogroszek. Te ustawienia które zaproponowałem traktuj jak wyjściowe - patrz na palnik i popiół i jak zauważysz, że idzie ku lepszemu to sobie doreguluj już bardzo ostrożnie - zmiany po 1 procencie ( jak przerzuca niedopałki, to węgiel w dół albo powietrze w górę, jak zapada się kopiec to powietrze w dół albo węgiel w górę, zawsze jednorazowo zmieniaj tylko jeden parametr) i po minimum godzinie obserwacje i ewentualne dalsze korekty. Nie obserwuj przy otwartych drzwiach kotła - otwierając drzwi, przez które widać retortę dostarczasz na palnik masę powietrza wtórnego i węgiel będzie się palił zupełnie inaczej, niż przy zamkniętych. Otwierasz drzwi, patrzysz i zamykasz. Powodzenia. Archiwi - ja nie piszę o ile może spaść temperatura, tylko do jakiego stanu trzeba dążyć. Część sterowników w Elektrometach budzi kocioł nie po histerezie tylko po upływie czasu podtrzymania, który fabrycznie zazwyczaj jest ustawiany na 20 minut. To jest błąd, bo w zimie w tym czasie temp. potrafi spaść znacznie poniżej zadanej i to prowadzi do znacznego rozchwiania kotła. Proponuję zaobserwować, w jakim czasie temp. kotła spada o 2 - 3 stC poniżej zadanej i ten czas ustawiać jako czas podtrzymania. Zgadzam się, że nadmiernie "oszczędne" ustawianie kotła prowadzi w konsekwencji do wzrostu zużycia opału. Ja zawsze ustawiam kotły ze sterownikami dwustawnymi tak, żeby dochodziły do zadanej w czasie 10 do 20 minut ( zależnie od opału). Podaję koledze krzysztof32 propozycje nastaw dla konkretnego towaru, potwierdzone wykonanymi regulacjami kilku kotłów. Bobrek z tegorocznej produkcji lubi ruch na retorcie i niewielkie ilości wiatru, ale całkowite wyeliminowanie spieków nie jest możliwe - takie są moje obserwacje. A co do różnic w cenie ekogroszku z węgla kamiennego to wcale nie są tak drastyczne jak piszesz. Najtańszy Jaret dzieli od najdroższego Bobrka czy Ekoretu zaledwie 200 - 250 PLN, więc jest to różnica rzędu 30%. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje w ciemno kilku ton opału na cały sezon grzewczy, zawsze można zrobić parę testów i wybrać ten najlepiej się sprawdzający i mający najlepszy stosunek cena - jakość. A najlepiej kierując się opiniami sąsiadów i własnymi testami znaleźć sobie uczciwego dostawcę i się go trzymać - palenie co roku tym samym, sprawdzonym węglem oszczędza czas, nerwy i kasę. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak już się nie wygasza i grzeje, tylko spieka i trochę przerzuca to zostawiłbym dmuchawę na tych 25% a raczej po 1 procenciku ujmowałbym węgla i obserwował reakcję wg. metody jak poprzednio - zmiana,wybrać popiół i odczekać, tylko już teraz chociaż z godzinkę. Zmiana jednorazowo o 5punktów - tak jak to zrobiłeś z dmuchawą - jest w sytuacji, kiedy zaczyna iść ku dobremu stanowczo za wielka. Powolutku sobie dostrajaj, po jednym punkciku. Wiem, że to nużące, ale jak dojdziesz ładu i zanotujesz ustawienia to za rok będziesz się śmiał z dzisiejszych problemów. A mógłbyś dać foto tych spieków, niedopałków i stanu palnika? Pozdrawiam - Jacek

 

Zdjecia z dzisiajszego rana:

https://picasaweb.google.com/106813060364934910536/Piec#5822823008432627810

https://picasaweb.google.com/106813060364934910536/Piec#5822823005577757346

 

Kociol czyscilem wczoraj wieczorem kolo 18.30. Zdjecia robione dzisiaj ok 9. Parametry na jakich chodzil przez noc to dmuchawa 30% a podawanie 19%. Teraz zmniejszylem podawanie na 17%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To znaczy, że kocioł się budzi raczej po histerezie, to dobrze. Bobrek jest drogi, ale w tym roku bardzo się popsuł, zakup jest mocno loteryjny. Informacji o polecanych ekogroszkach szukaj sobie w wątku Suspensera - Ranking paliwa typu ekogroszek. Te ustawienia które zaproponowałem traktuj jak wyjściowe - patrz na palnik i popiół i jak zauważysz, że idzie ku lepszemu to sobie doreguluj już bardzo ostrożnie - zmiany po 1 procencie ( jak przerzuca niedopałki, to węgiel w dół albo powietrze w górę, jak zapada się kopiec to powietrze w dół albo węgiel w górę, zawsze jednorazowo zmieniaj tylko jeden parametr) i po minimum godzinie obserwacje i ewentualne dalsze korekty. Nie obserwuj przy otwartych drzwiach kotła - otwierając drzwi, przez które widać retortę dostarczasz na palnik masę powietrza wtórnego i węgiel będzie się palił zupełnie inaczej, niż przy zamkniętych. Otwierasz drzwi, patrzysz i zamykasz. Powodzenia. Archiwi - ja nie piszę o ile może spaść temperatura, tylko do jakiego stanu trzeba dążyć. Część sterowników w Elektrometach budzi kocioł nie po histerezie tylko po upływie czasu podtrzymania, który fabrycznie zazwyczaj jest ustawiany na 20 minut. To jest błąd, bo w zimie w tym czasie temp. potrafi spaść znacznie poniżej zadanej i to prowadzi do znacznego rozchwiania kotła. Proponuję zaobserwować, w jakim czasie temp. kotła spada o 2 - 3 stC poniżej zadanej i ten czas ustawiać jako czas podtrzymania. Zgadzam się, że nadmiernie "oszczędne" ustawianie kotła prowadzi w konsekwencji do wzrostu zużycia opału. Ja zawsze ustawiam kotły ze sterownikami dwustawnymi tak, żeby dochodziły do zadanej w czasie 10 do 20 minut ( zależnie od opału). Podaję koledze krzysztof32 propozycje nastaw dla konkretnego towaru, potwierdzone wykonanymi regulacjami kilku kotłów. Bobrek z tegorocznej produkcji lubi ruch na retorcie i niewielkie ilości wiatru, ale całkowite wyeliminowanie spieków nie jest możliwe - takie są moje obserwacje. A co do różnic w cenie ekogroszku z węgla kamiennego to wcale nie są tak drastyczne jak piszesz. Najtańszy Jaret dzieli od najdroższego Bobrka czy Ekoretu zaledwie 200 - 250 PLN, więc jest to różnica rzędu 30%. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje w ciemno kilku ton opału na cały sezon grzewczy, zawsze można zrobić parę testów i wybrać ten najlepiej się sprawdzający i mający najlepszy stosunek cena - jakość. A najlepiej kierując się opiniami sąsiadów i własnymi testami znaleźć sobie uczciwego dostawcę i się go trzymać - palenie co roku tym samym, sprawdzonym węglem oszczędza czas, nerwy i kasę. Pozdrawiam - Jacek

Jacku, jest lipa, w popielniku praktycznie nie ma popiołu, trochę mniej spieków ale dużo niewypalonego węgla. Zszedłem do 11% podawania węgle, tan czas cyklu pracy 30 nie jest przypadkiem za krótki, wydaje mi się że na podtrzymaniu piec jest krócej? co dalej? krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, jest lipa, w popielniku praktycznie nie ma popiołu, trochę mniej spieków ale dużo niewypalonego węgla. Zszedłem do 11% podawania węgle, tan czas cyklu pracy 30 nie jest przypadkiem za krótki, wydaje mi się że na podtrzymaniu piec jest krócej? co dalej? krzysztof

 

Witam. I na tych 11% jak się pali? dochodzi do zadanej?W jakim czasie (ile cykli)? Jak popiół - mógłbyś dać foto i napisać, z jakiej ilości węgla pochodzi? Niżej z podawaniem już raczej nie schodź, teraz jak dalej przerzuca to dodawaj po 1% powietrza. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...