Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich , prześledziłem to forum dość dokładnie i sporo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Nosze się z zamiarem kupna właśnie Elektrometu , ale mam dylemat , bo co fachowiec to inne zdanie na temat mocy kotła. 15 czy 25 kW? Wiem , że 15 to moc nominalna , a można wycisnąć z niego nawet 20 kW , a ja mam powierzchnię do ogrzania taką : mieszkalna 115 m2 , garaż 18 m2 ( na pół gwizdka ) , piwnica tylko jedno pomeszczenie 15 m2 , grzejniki chyba alu , podłogówka będzie jakieś 45 m2 . Aha i jeszcze mam zamiar wycisnąć z niego 140 litrów cwu na dwupłaszczu również z elektrometa. Wystarczy ten 15 kW? Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Elektromecików !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 15kW i grzeję 280m2 w tym 90m2piwnicy

 

obecnie mamsrednio 15st w calym budynku, a zuzywam <20kg eko/d.

zbiornik starcza na 7dni, przy mroxzach w nocy do -15stC.

 

czyli piec chodzi na świerć gwizdka i pewnie po odłączeniu piwnicy spokojnie uzyskam 20stC.

 

ale... mam reku, 15cm styro i 45cm wełny, okna K0.5 i dobrze zorientowany względem słonca.

 

jedyne słabe punkty, to garaz w bryle i dwa balkony.

 

mimo to jak na nowy dom, nie do konca wysuszony i niezamieszkany, nie jest ź;le.

 

jak nie ocieplisz swoich 115m2, to i 35kW moze byc za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mamsrednio 15st w calym budynku, a zuzywam <20kg eko/d.

zbiornik starcza na 7dni, przy mroxzach w nocy do -15stC.

gdzie Ty mieszkasz, że masz takie temperatury? Jeszcze nie widziałem w tym roku temp. poniżej -8oC :)

 

ale... mam reku, 15cm styro i 45cm wełny, okna K0.5 i dobrze zorientowany względem słonca.

 

no to z tą wełną to pojechałeś maksymalnie. Jak Ty to założyłeś? U mnie przy takiej ilości wełny to wchodziłbym chyba na czworaka na poddasze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie Ty mieszkasz, że masz takie temperatury? Jeszcze nie widziałem w tym roku temp. poniżej -8oC :)

 

-80 tez nie widziałem, ale -15 jest od kilku nocy. obecnie -17stC.

temp w budynku spadła , przy stałych ustawieniach wody do podłogówki na 20st z 15 w piwnicy i 18 na parterze do 13 i 15 tu.

 

 

no to z tą wełną to pojechałeś maksymalnie. Jak Ty to założyłeś? U mnie przy takiej ilości wełny to wchodziłbym chyba na czworaka na poddasze :)

 

w skosach powyzej ścianki kolankowej jest 30cm, tam gdzie wole oka, wokół, napchane na maxa, mijescami 50cm, by nie zostawiać pustych przestrzeni.

 

na suficie na piętrze jest 45cm, a i tak powyzej jest 80m2 nieogrzewanego i nieocieplonego stryszku a to wszystko spowodowane dachem z kątem 50st.

 

ale za to na gruncie w piwnicy jest tylko 10cm styro. wolałem dołozyc w dachu i chyba sie sprawdza.

 

kw sumie wydatek na wełne niewielki a realnie daje oszczędnosc kilku ton groszku=kilku tys zł na sezon. zwroci sie po kilku sezonach.

 

ciepłe okna dałem głównie ze względu na hałas i faktycznie super tłumią. ekonomicznie ponoć nie mają uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-80 tez nie widziałem, ale -15 jest od kilku nocy. obecnie -17stC.

 

jest różnica pomiędzy "-8oC", a "-80C" chyba coś przeoczyłeś. Ale i tak nie napiałeś gdzie są aktualnie takie temperatury. W tej chwili na polskim biegunie zimna (Suwaki) jest - 8oC.

 

ciepłe okna dałem głównie ze względu na hałas i faktycznie super tłumią. ekonomicznie ponoć nie mają uzasadnienia.

 

U mnie największe straty ciepła są właśnie przez okna połaciowe. Mogłem kupić jakieś bardziej izolacyjne, ale mądry polak po szkodzie. Przy następnym domu będę to wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wolę pistać "st.C" anizeli "oC". bardziej czytelne, szczególnie dla starszych ze słabszym wzrokiem.

 

sprawdzałem przed momentem na portalach i piszą,że jest u mnie -12stC.

mój termometr za oknem i w samochodzie pokazuje -17stC.

 

pewnie termometr stacji meteo, jest gdzieś wyzej. ja mieszkam w dolnie.

 

co do okien połaciowych, to były one obięte szczególną troską. nie mam żadnego w dachowego, ze waględu na zalegający śnieg. ma za to w dachu wole oko i dwa pół wole i jedną typowe prostokątne.

 

zabawy przy ocieplaniu było sporo, szczególnie,że tworzyły się spore przestrzenie między dachem a sufitem podwieszanym w środku.

 

http://img360.imageshack.us/img360/6788/sufit1rk7.jpg

 

cała pustka między dachem a szalunkiem jest wypełniona wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam Twoją szczególną uwagę na sobotę 3 stycznia. -19stC!!! brrrr.

i nie mieszkam w Suwałkach.:)

 

widzę, że na przeciwległym brzegu kraju. No to mały będzie ten kociołek. Trzeba było jednak wziąść 25 kW.

U mnie jak się pojawiają takie temperatury w regionie to są plany ogłoszenia klęski żywiołowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gwert , wydaje mi się , że mimo iż ja mam tylko 15 + 5 wełny i 10 styro , powinno wystarczyć , nie chodzi nawet o różnicę w cenie samego kociołka ( mam możliwość kupna w hurcie , gdzie zaopatruję się w towar typu agd i różnica jest niewielka tak naprawdę 4800 net albo 5500 net ) tylko o to żeby wykorzystać jego moc w pełni. Odezwę się jak tylko go zakupię i odpalę ! Pozdrowionka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę,że kolega radzi jak typowy doradca z hipermarketu. ;)

 

jak mały???? jest -15 a w domu +15, dziśrano sprawdziłem.

750l wody zagrzane do 60stC.

a do tego zobacz na moje ustawienia!!!!

 

zuzycie przy mocy nominalnej wynosi 60kg/d

 

obecnie spalam około 15-20kg / dobę ,czyli wykorzystuję 1/4 do 1/3 mocy kotła!!!!!

 

jest spory zapas, by osiągnąć 20stC w całym domu, przy czym wszędzie jest podłogówka, więc 19st na wys 1,6m w zupełnosci wystarczy. i grzać nie będę piwnicy.

 

 

problemem był by kocioł 25kW i większy ,bo nie wiem co bym z ciepłem zrobił i jak na węgiel zarobił!!!

 

mi wystarczył by kociołek 7kW ale takich nie robią.

 

w każdym razie z OCZ, które liczył mpoplaw, wyszło zapotrzebowanie 7-10kW i wszystko się zgadza.

 

15kW to nadmiar szczęscia, ale powiedzmy że zazywam duzo gorących kapieli, to się moc wykorzysta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem dodać, że podczas pierwszego wejścia do E2 parametr "n"_ z kreską na dole był, a potem już nie było. Może ktoś coś poradzi? Dodam że w serwisie Pan powiedział że nowe sterowniki są już wyposażone w ten parametr wyboru priorytetów z poziomu użytkownika a nie poziomu serwisowego E2.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

U mnie jest ten sam problem, brak mozliwosci wyboru priorytetow.Mozecie jakos poradzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy raz pisze na tym wątku, ale sledze go co jakiś czas i tak jak poprzednik z kilku postów wstecz zastanawiam się nad kupnem pieca (ok luty 2009r.). Na tąchwile nie padła decyzja na żaden konkretny typ, choć tu się w 99% mówi tylko o Elektromecie. Będe wdzięczny jesli ktoś będzie mógł rozwiać kilka pewnie prozaicznych pytań laika :)

1. Czy piecyk Elektromet 25kw (np taki http://www.allegro.pl/item514526107_elektromet_kociol_na_ekogroszek_eko_kwp_25.html) spala tylko ekogroszek czy ma też dodoatkowy ruszt do palenia np drewna

2. na domek ok 200m2 wystarczy piecyk 15kw? (w tym jest garaz 40m2, nadmieniam, że będzie też kominek z płaszczem wodnym mocy ???)

3. pyt laika : czy do podajnika na ekogroszek można wrzucić miał?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy na podtrzymaniu z górki robi sie wam dołek?

Bo mi na podtrzymaniu (30 min) cały kopczyk się wypala i schodzi do poziomu talerza, może nawet niżej i po przejściu do trybu PRACA piec potrzebuje dobre 10 min żeby nabrał mocy.

W sumie pracuje około 22 minut. Załącza się przy 55 , spada aż do 51 i potem zaczyna iść w górę do 57, wyłącza się. Nabije jeszcze do 59 i potem przez 25 minut spada do 55.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...