Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wlasnie mierzylam temperature podlogi: ma 23-24st. Niby prawidlowo. Polozylam termometr na materacu, czyli 40cm nad ziemia i spadla do 17st. W nocy siedzialam przy 15st. Zgroza :(

 

Temperatura wody zasilajacej to 40st a powracajace z podlogowki to 38st. Czekam na tel od hydraulika, bo twierdzi, ze za mala jest ta roznica i cos pokombinujemy jeszcze.

 

Chcialabym wlac wieksza temperature w podloge, ale zeby wlac przynajmniej 45st, to musze piec rozgrzac do 70st. To juz nie jest takie proste.

 

Maz jest wsciekly, ze wybudowal domek letniskowy i latem trzeba bedzie go sprzedac. Ja sie nie poddaje :)

 

Decyzja o podlogowce nie byla pochopna, rozmawialam z wieloma zadowolonymi osobami. Wzielismy autoryzowanego przedstawiciela producenta podlogoki, ktory obmierzyl i wykonal cala instalacje, a tu taki pech.

 

Nie wiem czy winic podologowke, czy paliwozerny piec, a moze hydraulika?!

 

teraz piec chodzi na ustawieniach d = 22, b = 100, U = 10 i prawie calkowice otworzona przeslona went. Czopuch przymkniety w 75% a i tak komin 1m powyzej czopucha nagrzewa sie. Wyjscie spalin z pieca jest o 5 cm nizej niz wejscie do trojnika w kominie. Czy to moze miec wplyw na trudnosc w rozgrzaniu pieca? Juz wymyslam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie nie znam ale przeslona ma went chyba nie powinna byc na maksa otwarta. wtedy nawet na przestoku masz ciag i wegiel niepotrzebnie sie wypala. powinien byc sporo przysloniety i tylko wtedy jak pracuje plomien dostaje powietrze i konkretnie spala wegiel ...

 

Sorrki, przeslona nie jest calkwice otwara, jest 2-3cm otwor w najszerszym punkcie. Tak doradzili mi z serwisu Elektrometu. Zmniejszyc obroty, a przeslone otworzy na min. 2cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie róznica mała, praktycznie podłogówka nie oddaje ciepła.

 

jaka grubość jastrychu? moze trzeba poczekać aż dojdzie do siebie? był wygrzewany?

jak za kilka dni dojdzie, to się zagotujecie, 40st podłoga prawie parzy ;)

 

dobrze zaizolowany dom ,obliczona i polozona podłogówka potrzebuje na zasilaniu 30stC, u mnie 27stC, by w domu było ciepło.

 

przy podłogówce mozna chodzic w krotkim rekawku, jak na termometrze na wys 1,7m jest 19 - 20 stC.

 

 

podłączenie pieca do komina nienajszczesliwsze. czemu tak?

ale jesli jest ciąg to nie ma co wybrzydzać.

 

nie widzę sensu w zamykaniu przesłony. to tylko utrudnia pracę wentylatora. jesli ciąg za duzy , to zwolnic wentylator. przesłona powinna byc otwarta na maxa.

 

czopuch zamknięty na 75% to ryzyko zaczadzenia.

 

u mnie wajcha jest na godzinie 1-ej , czyli minimalnie przymknięty, 25%, ale ja mam 11m komina fi 200 i niesamowity ciąg, więc musiałem go zdławić.

 

zmierz temperaturę spalin. powinna wynosic 60-80stC. jak więcej, to sporo ciepła puszczasz w komin, po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam podobnie jak piotrulex że przesłona na went. powinna być przymknieta.

Podzczas pracy rzeczywiście nie ma to znaczenia czy regulujemy went czy przesłoną natomiast podczas podtrzymania niepotrzebnie wypala się wegiel. U mnie postój trwa około 20 - 30 minut więc jakbym miał otwarty całkowicie wentylator to wypałiło by mi kompletnie groszek.

Jak regulowałem pierwszy raz piec to kontaktowałem sie z serwisem i radzili żeby przesłona była przymknięta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a temperatura spalin na rurze z pieca?

musi być spora skoro komin gorący.

 

wygląda na to,ze podłogówka nie oddaje ciepła.

 

jaka izolacja domu.?

 

Nie mam termometru wysokotemperaturowego. Sciana z kominem jest ciepla ale na wysokosci ok. 2,5m. Na wyskosci czopucha i powyzej ma normalna temperature, dopiero pod sufitem czuje, ze jest ciepla.

 

Na podlodze mam 10-14cm styropianu (nierowny chudziak), na scianach 15cm styropianu. Strop Terriva nieocieplony jeszcze nad nieocieplonym poddaszem. Jak mam niby rozumiec to, ze podlogowka nie oddaje ciepla, to gdzie ono sie podziewa?

 

Czy jest mozliwe, ze pomimo cieplej podlogi 24st, ilosc chlodu z sufitu az tak obniza mi temperature w pomieszczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strop Terriva nieocieplony jeszcze nad nieocieplonym poddaszem. Jak mam niby rozumiec to, ze podlogowka nie oddaje ciepla, to gdzie ono sie podziewa?

 

Czy jest mozliwe, ze pomimo cieplej podlogi 24st, ilosc chlodu z sufitu az tak obniza mi temperature w pomieszczeniach?

 

no to masz chyba odpowiedx. czapką ci ucieka i tego domu nigdy nie zagrzejsz. mając betonowy strop, to prawie tak jak byś miała niebo nad głową.

 

moze kup wełnę i rozwiń na tym stropie tak z 15cm. potem wykorzystasz a teraz zaoszczędzisz na opale i nie zmarzniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwert ma rację ja poprzedniej zimy szykowałem poddasze i nie miałem docieplonego sufitu/stropu. Masa opału poszła z dymem. Zrobiłem tak samo kupiłem wełny a wszystko nakryłem folią malarską i docisnąłem drewnianymi łatami. No i wtedy dopiero poszło ciepło po mieszkaniu na

parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się!

jestem prawie pewien ze to wina sufitu i nieocieplonego poddasza.

Pozatym ciepło pochłaniane jest przez górną część ścian, która przemarza od wenątrz poddasza (domyślam się ze na poddaszu jest temperatuta minusowa).

Pozdrawiam

 

a temperatura spalin na rurze z pieca?

musi być spora skoro komin gorący.

 

wygląda na to,ze podłogówka nie oddaje ciepła.

 

jaka izolacja domu.?

 

Nie mam termometru wysokotemperaturowego. Sciana z kominem jest ciepla ale na wysokosci ok. 2,5m. Na wyskosci czopucha i powyzej ma normalna temperature, dopiero pod sufitem czuje, ze jest ciepla.

 

Na podlodze mam 10-14cm styropianu (nierowny chudziak), na scianach 15cm styropianu. Strop Terriva nieocieplony jeszcze nad nieocieplonym poddaszem. Jak mam niby rozumiec to, ze podlogowka nie oddaje ciepla, to gdzie ono sie podziewa?

 

Czy jest mozliwe, ze pomimo cieplej podlogi 24st, ilosc chlodu z sufitu az tak obniza mi temperature w pomieszczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ostatnio podczas czyszczenia pieca zobaczyłem coś niepokojącego w miejscach gdzie przebiegaja spawy na wymienniku pojawiły sie rdzawe wykwity (po prawej stronie wymiennika). Piec chodzi 2,5 miecha, temp. ustawiana była na 50 do 55st C. Podejrzewam że to głównie od sterownika pokojowego, który zatrzymując pompe CO powoduje wychłodzenie grzejników do temp. pokojowej a gdy temp. w pomieszczeniach spadnie włącza ją powodując że woda z pieca o temp. ok. 50 stC miesza się z wodą z grzejników ok. 22stC. (temp. na piecu spada wtedy do ok. 40stC).

W instrukcji piszą że zalecana temp wody na powrocie to 55stC czy ktoś z was osiąga coś takiego? (w lato do grzania CWU jak najbardziej ale w zimę bez szans).

Mam zrobione zdjęcia ale nie wiem jak je wkleić.

Dajcie znać czy u was cos takiego występuje.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do piotrulex, podaj swoje ustawienia. Piec u nas został odpalony miesiąc temu i obecne spalanie to 1 zbiornik (piec 15 kW) na 3 doby. To chyba dosyć dużo prawda? Dom 110 m użytkowych, ocieplony.

 

caly czas jakos zapominam tego spisac

 

jak jutro tu nie napisze to wyslij mi PW

 

mamy 25KW i uzytkowej nieco wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 "nie widzę sensu w zamykaniu przesłony wentylatora"

2 "czopuch zamknięty na 75% to ryzyko zaczadzenia".

3 "zmierz temperaturę spalin. powinna wynosic 60-80stC. jak więcej, to sporo ciepła puszczasz w komin, po co?"

 

No i...? Bo coś wyjścia nie widzę :roll:

Jak otwieram 1. przysłonę i 2. czopuch to 3. komin mam tak samo gorący jak grzejniki. Po co? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiazaniu do moich wczesniejszych postow pisze co wyczytalem

 

elektromet 25KW

n 50

c45 ostatnio zmniejszone z 40

d19 ostatnio zostalo zmniejszone

U30 i przeslona otwarta na 2 palce (U zostalo zmniejszone a przeslana bardziej otworzona)

 

moze ktos podpowie jeszcze jakies ekonomiczne posuniecia?

 

a jakie masz b?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiazaniu do moich wczesniejszych postow pisze co wyczytalem

 

elektromet 25KW

n 50

c45 ostatnio zmniejszone z 40

d19 ostatnio zostalo zmniejszone

U30 i przeslona otwarta na 2 palce (U zostalo zmniejszone a przeslana bardziej otworzona)

 

moze ktos podpowie jeszcze jakies ekonomiczne posuniecia?

 

a jakie masz b?

 

to napisz jeszcze jak to modczytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...