Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

Witam

 

Ja mam takie rozwiązanie. Piec 25 kW. Regulacja grzejnikami na piętrze poprzez termostat. Na parterze podłogówka na zaworze trójdrożnym, regulowana sterownikiem pokojowym. Sterownik włącza i wyłącza pompę od podłogówki przy zadanej temperaturze. Co proponujecie przy takim układzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

Janko jeszcze jedno ściana gdzie jest komin nie może być ciepła - ciepło nie może iść w komin - należy przymknąć czopuch tak jak pisałem wcześniej

 

u nas w 3/4 jest przymkniety a komin i tak jest cieply

 

jak jeszcze przymkne to przez nieszczelnisci przy polaczeniu kociol-komin mozemy sie jeszcze zaczadzic

 

zbyt mocne przymykanie czopucha to tez nie najlepszy pomysl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przesłony. Powiem wam że po uszczelnieniu retorty silikonem wysokotemperaturowym tak jak opisywano wcześniej piec pracuje dużo lepiej płomień jest jednakowy w całym palenisku powietrze jest wdmuchiwane dokładnie w srodek retorty na węgiel (nie ucieka miedzy talerzem (retortą) a podajnikiem). Zaobserwowałem jedno na półkach jest znacznie mniej sadzy, temp. w czopuchu spadła do ok. 140stC. komin zaraz za czopuchem jest letni (wcześniej był ciepły na wysokość ok. 3m. Spalanie obecnie sprawdzam ale jest ok 18kg/dobe ok. 0 StC na zewnątrz (dom nieocieplony pow ogrzewana 170 m2+bojler 100l piwnica 70m2 nieogrzewana, temp w domu 22StC. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 10 kg dziennie a 20 kg na dobę :wink:

 

... po uszczelnieniu retorty silikonem wysokotemperaturowym tak jak opisywano wcześniej piec pracuje dużo lepiej ..

Święta racja. Ja też rozebrałem retortę, oczyściłem, uszczelniłem porządnie i teraz ładnie dmucha i spala. Mam nadzieję, że się szybko nie wykruszy (uszczelniacz soudala 1500 st C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też dałem uszczelniacz soudala i powiem wam, że pod pierścieniem retorty były resztki starego uszczelnienia fabrycznego które było skawalone i bardzo lekko odpadało.

Co do ustawień

n=50

d=16

U=16

b=120

o=25

L=3

F=10

J=10

Przesłona na wentylatorze ok. 1,2 do 2cm, przesłona w czopuchu na godz.11 Co do pieca to mam Elektromet KWP15, w całej instalacji razem z piecem jest ok.130l wody. PIec jest sterowany radiowym sterownikiem pokojowym Auraton 2005. I wszystko by było ok gdybym nie dał się namówić instalatorom na niezamontowanie zaworu trój lub czterodrożnego i zaworów termostatycznych w pomieszczeniach bez sterownika. Problem jest taki, że piec obecnie ma za duże wahania temperatur, gdy załącza się ompa CO to zimna woda (ok. 20stC) z grzejników napływa do pieca i temp. z 60stC spada do ok. 39stC i piec zsuwa jak głupi aby wyrównać temp. w pomieszczeniach do zadanej 22stC.

Co do spalanej ilości to 20kg/dobe jest rzeczywista. Po ustawieniu nowych parametrów zasypuje na maxa zasobnik na równo z krawędzią i co 24h dosypuję do tego samego poziomu odmierzone ilośći, to raczej nie ma mowy o pomyłce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz jadę na nastawach Piotrulexa. JP

 

oooooo

 

ja mam tak jak majster przy instalacji mi ustawil

 

z 1-2 miechy temu kolega przymknal mi czopuch, lekko odslonil wentylator i zmniejszyl jego predkosc i chyba minimalnie zjechal z podawaniem. po tych zmianach jest +1 dzien na podajniku. podane parametry sa oczywiscie jak najbardziej aktualne

 

ostanio starczylo na 12 dni na dom z podpisu ale:

- mam dobry wegielek - chyba

- w domu +20 to dla nas za cieplo

- ostatnio za rada znajomego ciepla CWU wlaczamy jak wracamy po pracy. z 40 minut wylacza sie w domu CO i daje na CWU. po kapaniu corki wieczorkiem woda znow sie nagrzewa i przed naszym kapaniem ja wylaczamy. powoduje to ze kocil mniej razy w ciagu dnia od pon do pt. musi sie nagrzac do tych 60 kilku aby zrobic ciepla wode. tak nagrzewa sie 2-3 razy i kokretnie grzeje wode. czysto teoretycznie oszczednosc powinny byc choc jest zmienna pogoda z tygodnia na tydzien i trudno powiedziec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciepłą wodę mam z przepływowego wymiennika ciepła "LAMET" 25-30 KW, to jest wszystko OK, jest tylko jeden feler, że pompa CWU cały czas jest włączona - muszę poszukać jakiegoś wyłącznika - włącznika, który mi będzie wyłączał tą pompę kiedy nie będę pobierał wody.Pozdrawiam JP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dopiero zastanawiamy się nad kupnem pieca Elektromet 25kW. Zauważyliśmy ostatnio powiedzmy jego odmianę w Leroyu (solei) i mam pytanie do osób które posiadają tą odmianę o opinie...

Zauważyłam różnice cenową (w Leroy jest tańszy) i zastanawiam się czy jest to związane z tym że jest duży ich obrót i mogli taką cenę wynegocjować czy gorszy materiał jakieś wady?

No i pytanko ogólnie do posiadaczy tych pieców:

1. Czy komin przy podłączeniu do pieca jest ciepły?? Pytanie może głupie ale sory :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dopiero zastanawiamy się nad kupnem pieca Elektromet 25kW. Zauważyliśmy ostatnio powiedzmy jego odmianę w Leroyu (solei) i mam pytanie do osób które posiadają tą odmianę o opinie...

Zauważyłam różnice cenową (w Leroy jest tańszy) i zastanawiam się czy jest to związane z tym że jest duży ich obrót i mogli taką cenę wynegocjować czy gorszy materiał jakieś wady?

No i pytanko ogólnie do posiadaczy tych pieców:

1. Czy komin przy podłączeniu do pieca jest ciepły?? Pytanie może głupie ale sory :oops:

 

u mnie komin cieply

 

solei to elektromet robiony dla leroy

 

ja kupowalem elektrometa w hurtowni i wyszlo taniej niz solei w LM

 

mniemam ze jest identyczny tylko w innym kolorze i z innym numerem katalogowym aby w razie znalezienia tanszego produktu zgodnie z reklama nie musieli oddawac podwojnej roznicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne, być może niezbyt mądre pytanie, jak wysoko ten komin jest ciepły?? I czy nie świadczy to o złych parametrach pieca?? Powiem szczerze, że się z mężem na tym nie znamy, a znajomi twierdzą że komin nie powinien być ciepły (u nich bynajmniej wylot do komina nawet jeśli się pali w piecu można spokojnie złapać).

To jak to właściwie jest :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne, być może niezbyt mądre pytanie, jak wysoko ten komin jest ciepły?? I czy nie świadczy to o złych parametrach pieca?? Powiem szczerze, że się z mężem na tym nie znamy, a znajomi twierdzą że komin nie powinien być ciepły (u nich bynajmniej wylot do komina nawet jeśli się pali w piecu można spokojnie złapać).

To jak to właściwie jest :-?

 

 

Prawda jest taka że ludzie często nie zwracają uwagi jaki kto ma komin tylko stwierdzają że ja mam zimny a Ty ciepły czyli masz coś nie tak z piecem. A prawda jest taka że jeżeli ktoś ma komin systemowy czyli jest on od wewnątrz ocieplony (zaizolowany) a więc ciepła nie przepuszcza ma to się zupełnie inaczej do komina powiedzmy z cegły który ocieplony od wewnątrz nie jest wiec ciepło przepuszcza na zewnątrz i to jest właśnie cała ta różnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...