Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na eko groszek ELEKTROMET 25kw


Recommended Posts

hmmm ... niby śledzę ten temat, ale maili z powiadomieniami nie dostaję ... :-?

 

no cóż ... w pewnych kwestiach nie zgadzam się z przedmówcą, ale myślę, że są one na tyle mało istotne, że nie warto tego roztrząsać po raz trzeci ... ogólnie obaj zadowoleni jesteśmy z pracy naszych pieców i to jest ważne :wink: nie ma co robić z tego większej filozofii.

U mnie temp. w domu nie schodzi poniżej 22 stopni :p ... tak lubimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kurcze przecie ja go nie wychwalalem 8)

powiedzialem tylko ze ja jestem zadowolony a chwalic bede mogl po sezonie

jednak dalej podtrzymuje ze wykonanie jedno z najlepszych jakie widzialem

dobry sterownik no i sluszna waga oraz to ze zasobnik jest z blachy a nie z papieru

jak to najczesciej bywa u producentow

pare miesiecy juz go mam i 0 problemow

a powiem wiecej jak juz sie naumialem to piec czyszcze bez wygaszania i zajmuje mi to max 5min :lol:

aha no i po "usprawnieniu" spala naprawde malo (doszczelnienie taleza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiliśmy w listopadzie piec elektromet 15 kw, ma ogrzewać docelowo 120 m powierzchni użytkowej w tym 5 grzejników i jedna drabinka (jeden grzejnik z tego w garażu bedzie działał na pół gwizdka albo wcale) i 90 m podłogówki.

Rozruch nastąpił koło 15 grudnia , na początku chodziła sama góra czyli grzejniki , bo ze wzgledu na wylewki robione 30 listopada musieliśmy czekać. Pierwsze dni temperatura dochodziła do 16 st. Dom nie ocieplony na zewnątrz, w środku tylko wełna i folia jeszcze bez kartonów (budowa rozpocząta w kwietniu 2006)więc wszystko surowe i mokre. Piec spalał straszne ilości około 20-30 kg na dobę. Po świetach dołączylismy podłogówkę rozgrzewanie powoli . W domu jest cały czas zimno piec pali 25 kg na dobe, a temperatura jest w granicach 10-12 stopni. Bardzo duże spadki temperatur na piecu raz dochodzi do 65-70 stopni a potem potrfi spaść do 35 st , wymiennik na wodę 120 litrów narazie nie ogrzewamy , zawór trójdrogowy , nie ma termostatów na grzejnikach, ani sterowników do podłogówki. Chwilowo wyłączyliśmy całkiem piec bo nie mieszkamy, ale jak przyjdą mrozy to bedziemy musieli palić w tym smoku bo bedą trwały prace wykończeniowe. Na dzień dzisiejszy jestem przerażona i zrozpaczona jak osiągnąć temperaturę 23 st. przy małym spalaniu (znajomi mają hefa i twierdzą,że przy większym domu spalaja 3 tony węgla i 3 m3 drzewa ) my już spalilismy prawie 1 tone , a jeszcze nie było nawet 18 st i na dworze ciepło. Może będzie lepiej jak ocieplimy i zamontujemy drzwi przynjmnie do cześci dzielącej dom z garażem i kotłownią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli spala tak dużo to napewno jest zle ustawiony

nieststy kotly retortowe trudno wyregulowac mnie regulacja zajela jakies 2 tygodnie siedzienia w kotlowni dodadkowo ustawiac trzeba na nowo jesli użyjemy innego wegla

naszczescie teraz mysle ze umiałbym go wyregulować w 1 dzien

 

jesli ustawienia na kotle sa fabryczne to prawie na 100% bedzie zle

sa coprawda kotly w ktorych w sterowniku wpisuje sie tylko kalorycznosc wegla

ale i z tymi kotlami bywaja problemy z wyregulowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli spala tak dużo to napewno jest zle ustawiony

nieststy kotly retortowe trudno wyregulowac mnie regulacja zajela jakies 2 tygodnie siedzienia w kotlowni dodadkowo ustawiac trzeba na nowo jesli użyjemy innego wegla

naszczescie teraz mysle ze umiałbym go wyregulować w 1 dzien

 

jesli ustawienia na kotle sa fabryczne to prawie na 100% bedzie zle

sa coprawda kotly w ktorych w sterowniku wpisuje sie tylko kalorycznosc wegla

ale i z tymi kotlami bywaja problemy z wyregulowaniem

 

specjalista od ustawień elektrometa na forum juz jest ;) no i dobrze bo u mnie juz nie ma zlituj się piec stoji już w garażu 8) wielkie bydle myslałem że jest troszkę mniejszy ...

 

jolla poczytaj wypowiedzi ghostt-a tam jest sporo na temat ustawienia pieca

ja napewno z tych wytycznych skorzystam a jak mi nie wyjdzie to fundnę ghostt-owi bilet na pociag do mnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zemnie specjalista od piecow jak z koziej d..... trąbka

jednak w miare mozliwosci chetnie pomoge

kaczorek najlepiej , najprosciej i najszybciej ustawisz piec jak bediesz mogl

wstawic w czopuch miernik temperatury (minimum do 400C)

ale jak niebedziesz mial takiej mozliwosci to tez se poradzimy :wink:

a co do wielkosci to faktycznie spory jest :lol: i żonie sie podoba

(jak by niepatrzec 2 kolejne plusy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam

Kupiliśmy w listopadzie piec elektromet 15 kw, ma ogrzewać docelowo 120 m powierzchni użytkowej w tym 5 grzejników i jedna drabinka (jeden grzejnik z tego w garażu bedzie działał na pół gwizdka albo wcale) i 90 m podłogówki.

Rozruch nastąpił koło 15 grudnia , na początku chodziła sama góra czyli grzejniki , bo ze wzgledu na wylewki robione 30 listopada musieliśmy czekać. Pierwsze dni temperatura dochodziła do 16 st. Dom nie ocieplony na zewnątrz, w środku tylko wełna i folia jeszcze bez kartonów (budowa rozpocząta w kwietniu 2006)więc wszystko surowe i mokre. Piec spalał straszne ilości około 20-30 kg na dobę. Po świetach dołączylismy podłogówkę rozgrzewanie powoli . W domu jest cały czas zimno piec pali 25 kg na dobe, a temperatura jest w granicach 10-12 stopni. Bardzo duże spadki temperatur na piecu raz dochodzi do 65-70 stopni a potem potrfi spaść do 35 st , wymiennik na wodę 120 litrów narazie nie ogrzewamy , zawór trójdrogowy , nie ma termostatów na grzejnikach, ani sterowników do podłogówki. Chwilowo wyłączyliśmy całkiem piec bo nie mieszkamy, ale jak przyjdą mrozy to bedziemy musieli palić w tym smoku bo bedą trwały prace wykończeniowe. Na dzień dzisiejszy jestem przerażona i zrozpaczona jak osiągnąć temperaturę 23 st. przy małym spalaniu (znajomi mają hefa i twierdzą,że przy większym domu spalaja 3 tony węgla i 3 m3 drzewa ) my już spalilismy prawie 1 tone , a jeszcze nie było nawet 18 st i na dworze ciepło. Może będzie lepiej jak ocieplimy i zamontujemy drzwi przynjmnie do cześci dzielącej dom z garażem i kotłownią .

 

I ja mam podobny problem, mam piec SEKO EKO-R z podajnikiem, a sterownik TECH-37, czy udało Ci się cos ustalić ??? A poza tym dom juz ocielpony i nijak nie można dojść do 20 st C, zazwyczaj mamy 12-13 stopni...

 

 

Renka :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 3 weeks później...

witam jestem z powrotem

mój piec chodził na ustawieniach ghosta około 2 tygodnie i działał dobrze ale

właśnie był problem z ciepłą wodą bo gdy termostat pokojowy wyłączał pompkę to temperatura na piecu spadała nawet do 36stopni C a jak juz termostat się włączył to bardzo dużo czasu potrzeba było aby piec się nagrzał i CO ZROBIŁEM

ano zrozumiałem co miał na myśli dżidżi :p

ustawiłem jego parametry i teraz mam cały czas temperaturę około 50-55stopni i to na podtrzymaniu piec rzadko się włącza pracuje prawie cały czas na podtrzymaniu i okazało się że zużywa mniej węgla bo temp jest stała na piecu

I CIEPŁA WODA JEST CAŁY CZAS :p

n=55

d=18

U=16

b=60

o=15

L=4

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie za kilka dni i my dolaczymy do klubu elektromet w wersji 25KW

 

cena pewnie 6800 z vatem 22% i gwarancja 3 lata

 

dzieki kaczorek. za podeslanie tamatu :wink:

 

u na 3 poziomy (piwnica, parter i poddasze z niewielkimi skosami) - kazdy po okolo 70m

 

podlogowka tylko w kuchni i 2 lazienkach - razem jakies 35 metrow

 

grzejniki pewnie purmo w ilosci okolo 10 sztuk + lazienki takie z rurek :D

 

tylko 1 rozdzielacz

 

twarda miedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena wydaje sie ok - ja płaciłem 8 k ale dostałem zasobnik na wodę 200 l w cenie,

kocioł jak narazie dalej nie uruchomiony ...juz będzie prawie10 miesiecy :roll:

podlączony jest instalacja zrobiona ... prawie - czekam na pare kaloryferów juz 2 miesiące :evil:

http://www.marcin.pinnex.pl/public_html/albums/DOM/b3.JPG

 

instalacja zrobiona jest na rozdzielaczach - 3 szt

2 na kaloryfery -parter i pietro + 1 na podłogówkę 5 pętli

3 pompy - kaloryfery, podłoga, cwu

 

układ oczywiście otwarty jak

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem z powrotem

mój piec chodził na ustawieniach ghosta około 2 tygodnie i działał dobrze ale

właśnie był problem z ciepłą wodą bo gdy termostat pokojowy wyłączał pompkę to temperatura na piecu spadała nawet do 36stopni C a jak juz termostat się włączył to bardzo dużo czasu potrzeba było aby piec się nagrzał i CO ZROBIŁEM

ano zrozumiałem co miał na myśli dżidżi :p

ustawiłem jego parametry i teraz mam cały czas temperaturę około 50-55stopni i to na podtrzymaniu piec rzadko się włącza pracuje prawie cały czas na podtrzymaniu i okazało się że zużywa mniej węgla bo temp jest stała na piecu

I CIEPŁA WODA JEST CAŁY CZAS :p

n=55

d=18

U=16

b=60

o=15

L=4

pozdrawiam

 

 

Mam parę pytań co do tych nastawów.

Czy nie robi ci się szlaka??

Jak szeroko masz otwartą przesłonę??

Skąd groszek?

 

 

Sam mam elektrometa 15 kW i powiem szczerze że już 2 miechy testuję nastawy.

Mój rekord to 100 kg ma 7 dni z tym że temp w domu 24-25*C i łazienki ciut wyżej. Ale to ma groszku z Sosnowca. Po zasypie innego groszku (na próbę piec wygasł nastawy zmodyfikowałem i efekt jest 100 kg w 4 dni ;(. przy tych samych temperaturach w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem z powrotem

mój piec chodził na ustawieniach ghosta około 2 tygodnie i działał dobrze ale

właśnie był problem z ciepłą wodą bo gdy termostat pokojowy wyłączał pompkę to temperatura na piecu spadała nawet do 36stopni C a jak juz termostat się włączył to bardzo dużo czasu potrzeba było aby piec się nagrzał i CO ZROBIŁEM

ano zrozumiałem co miał na myśli dżidżi :p

ustawiłem jego parametry i teraz mam cały czas temperaturę około 50-55stopni i to na podtrzymaniu piec rzadko się włącza pracuje prawie cały czas na podtrzymaniu i okazało się że zużywa mniej węgla bo temp jest stała na piecu

I CIEPŁA WODA JEST CAŁY CZAS :p

n=55

d=18

U=16

b=60

o=15

L=4

pozdrawiam

 

 

Mam parę pytań co do tych nastawów.

Czy nie robi ci się szlaka??

Jak szeroko masz otwartą przesłonę??

Skąd groszek?

 

 

Sam mam elektrometa 15 kW i powiem szczerze że już 2 miechy testuję nastawy.

Mój rekord to 100 kg ma 7 dni z tym że temp w domu 24-25*C i łazienki ciut wyżej. Ale to ma groszku z Sosnowca. Po zasypie innego groszku (na próbę piec wygasł nastawy zmodyfikowałem i efekt jest 100 kg w 4 dni ;(. przy tych samych temperaturach w domu.

 

 

Nie szlaka mi się nie robi

Węgiel mam obok ze składu węgla poność Juliusz czy Julian coś takiego

Przesłona otwarto na około 1cm-1,5cm

mój piec pracuje cały czas na tych nastawach

dom parter + piętro (70m2) + poddasze(60m2 skosy)

14 grzejników w instalacji jest 160litrów wody w sumie z piecem i wężownicą bojlera (piec-80litrów, wężownica-15litrów, grzejniki i instalacja 65litrów)

jak na razie chodzi pięknie ani raz mi nie zgasł (jeden raz zgasł ale dlatego że ślimak został zablokowany przez kawałek drewna SZOK nie myślałem że takie gówno potrafi zablokować ślimak)

od czasu do czasu zsuwam z retory popiół który zalega palę od 1 października

w sumie popiołu około 1 wiaderko 25kg. to chyba nie wiele.

W domu mam termostat który steruje mi temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...